[MOC] Klasyczny myśliwiec TIE

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Klasyczny myśliwiec TIE

#1 Post autor: Fuku »

Mój najnowszy MOC, klasyczny starwarsowy TIE fighter. Zacząłem nad nim pracować z pół roku temu, chciałem spróbować rozwiązania poszycia skrzydeł, które chodziło mi po głowie od lat. Udało mi się oddać zewnętrzną fakture skrzydeł jak w oryginale za cenę węwnętrznej ich części, która jest w stylu setowej wersji. I cóż, jestem zadowolony z efektu, mam nadzieję, że innym też się spodoba. Kształt i proporcje skrzydeł są zbliżone do oryginału, choć nie udało mi się uzyskać idealnego kąta.

Kokpit bazuje na wersji z mojego TIE Advanced, trochę go poprawiłem i wzmocniłem. Skrzydła są naprawdę ciężkie, ale udało mi się wymyślić mocowanie, przy którym pozostają praktycznie sztywne mimo grawitacji. Proporcje raczej się zgadzają, obmierzyłem go ze wszystkich stron, jednak jak wiadomo różnie to bywa i czasem jest kilka modeli oryginału, więc wedle preferencji mocowanie krzydeł można łatwo pomniejszyć/powiększyć o pół studa z każdej ze stron. W internecie jest wiele modeli TIE, ale większość nie spełnia moich standardów, dlatego postanowiłem zrobić swoją wersję. Starałem się odwzorować zarówno kształt, proporcje, jak i najważniejsze szczegóły ale tak, by model był dość mocny i nie rozpadał się przy zabawie. Z założenia konstrukcja miała być też prosta, ale w niektórych miejscach popłynąłem, skrzydeł bym nie powtórzył bez rozbierania ich, a przy detalu czerwonych lampek po 2 stronach silnika zacząłem się bać, że zacznę robić kruche i niekoszerne modele... ;P Zbudowałem także stojak na wystawy

Link do albumu: https://flic.kr/s/aHsmHLp8q5

Kilka zdjęć:

ObrazekTIE fighter v2 by Fuku Saku, on Flickr

ObrazekTIE fighter v2 by Fuku Saku, on Flickr

ObrazekTIE wings comparison by Fuku Saku, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2022-05-05, 12:02 przez Fuku, łącznie zmieniany 12 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Ładny i okrągły. Chyba taki jak powinien być. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#3 Post autor: Dart Grellenort »

Podoba mi się patent z grillami na skrzydłach.
Czepiając się fikcyjnej merytoryki - TIE Interceptor z tabliczki to chyba inny model.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Tabliczkę od Interceptora dałem tak poglądowo, model jest nowy, nie był jeszcze na żadnej wystawie, więc i tabliczki jeszcze nie ma, ale przy okazji kolejnej wystawy mam nadzieję, że się to zmieni ;)



Link do nowego albumu: https://flic.kr/s/aHsmHLp8q5
Ostatnio zmieniony 2020-04-03, 12:58 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#5 Post autor: romkoo »

Gratulacje wyró¿nienia :)
TBB

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Fajnie, trochę mnie zdziwiło akurat to zdjęcie, bo jest dość biednie zedytowane, ale chyba go nie przybliżali, z daleka nie widać ;p
Zabawne że zwrócili uwagę na przednie działka gdzie ja sam nigdy na nie nie zwracałem uwagi, a na szczegóły z tyłu po bokach silnika jonowego nad którymi się najwięcej męczyłem nie ;P

Obrazektie by Fuku Saku, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2020-04-03, 12:58 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Ostatnio prócz budowania nowych mocy, pracuję też nad starszymi i poprawiam w nich elementy, które nie do końca mi pasowały. W tym wypadku było to łączenie kokpitu ze skrzydłami. Zmieniłem je na jeszcze bardziej sztywne, bo w poprzednim mimo że wydawało się wystarczająco sztywne, po pewnym czasie skrzydła się nieco odchylały pod wpływem grawitacji. No i jest trochę bardziej akuratne, choć dałoby się lepiej jakby pominąć kwestie wytrzymałościowe.

Obrazek

Przy okazji praca z jakiegoś powodu trafiła na blog o samochodach...
https://thelegocarblog.com/2020/04/03/p ... wars-post/
Ostatnio zmieniony 2020-07-11, 10:50 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Klasyczny myśliwiec TIE

#8 Post autor: Fuku »

Instrukcję do mojego TIE fightera odkładałem ciągle na później, głównie ze względu na skomplikowaną konstrukcję skrzydeł. W końcu, gdy się za to wziąłem na początku marca tego roku i zbudowałem model w Stud.io, zacząłem coś tam zmieniać i w końcu wyszło na to, że zbudowałem skrzydła zupełnie od nowa, przebudowałem też łączenie kokpitu ze skrzydłami, kokpit doczekał się też paru drobnych zmian w środku i generalnie zajęło mi to kolejne 2 miesiące :)

Zdjęcia podmieniam w 1 poście

Instrukcja jest dostępna na moim Rebrickable, z okazji May the 4th wszystkie starwarsowe instrukcje są taniej o 25%
https://rebrickable.com/users/Fukusaku/mocs/

ODPOWIEDZ