[MOC] Legiony Potępionych

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Legiony Potępionych

#1 Post autor: Jaskier »

Chwilowo znudził mi się kolor żółty, zresztą pokończyły mi się w nim klocki, więc nie miałem z czego dalej budować Orków, ale miałem za to sporo czerwonego, dużo czarnych skrzydeł i rogów, a sam koncept chodził za mną od ponad roku.

Przedstawiam Wam Legiony Potępionych! :D
Jest to zbiór modeli i figurek inspirowanych przede wszystkim przez gry komputerowe - Heroes, Disciples, Diablo, no i Chaos z Warhammera - rzecz jasna w wydaniu Khorne'a. :D

Grupowe zdjęcie "minifigów". Udało mi się wykorzystać supportowego Garmadona w wersji z krawatem i jestem z tego zadowolony, bo trochę się obawiałem o to, że będzie po wieki wieków leżał i zbierał kurz. Od tyłu robi za całkiem niezłą zbroję.
Z zakutego w czarną zbroję generała nie jestem do końca zadowolony, jest zdecydowanie zbyt monotonny i będę musiał nad nim popracować. Do tego mam kilkunastu "zwykłych" piechurów zbudowanych z części z Nexo i Ninjago. Te serie jako baza do budowania potwornych armii są cudowne. :D
Obrazek

Z tego jestem zadowolony, więc wrzucam zbliżenie. Imp inspirowany podstawową jednostką Inferno z Heroes V.
Obrazek

Demoniczne gargulce.
Obrazek

Rydwan zaprzężony w demony. Chciałem z nimi uzyskać efekt piekielnych jaków i jestem zadowolony. Zwłaszcza cieszy mnie ognista grzywa.
Obrazek

Czarnoksiężnik na demonicznej wiwernie. Muszę jeszcze zrobić zdjęcie z profilu.
Obrazek

Rogaty demon, od którego w zasadzie wszystko się zaczęło.
Obrazek

Zdjęcie rodzinne:
Obrazek


Ambitne plany na dalszy rozwój:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby ktoś był chętny na jakąś kooperację i chciał wystawić podobny liczebnie oddział z jakiejś innej frakcji, to ja bardzo chętnie się na coś takiego piszę.

Zapraszam do komentowania. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 19:21 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Te kopytka w tym latającym są genialne! A całość prezentuje się wyjątkowo okazale.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Jak wy łączycie te płomienie? Mi to się zawsze rozpada.

Ja tutaj widzę masę nielegalnych i stresujących technik ;P
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 19:15 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#4 Post autor: Jaskier »

@Jellyeater
Dzięki. ;)

@Stelario
Może wkładasz wypustkę w złą dziurkę? :>
No trochę technik nielegalnych użyłem, ale mnie one nie stresują, ja lubię budować z klocków, odpręża mnie to jak nic innego. ;)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

WOW, narobiłeś mi ogromnego smaka na zbudowanie jakichś figurek, myślę że mam wystarczająco części to zbudowania grupki herosów.

Skupiając się na tym co już zrobiłeś, rydwan wraz z wierzchowcami jest naszpikowany detalami, lubię to. Ogniste ogary wyszły świetnie, anatomia dobrze przemyślana z grzywą niczym wisienka na torcie.

Jak już Jellyeater, wspomniał kopytka impa są genialne ale gargulce też wyszły bardzo fajnie.

Rogaty demon jest dobry, tylko jego upozowanie trochę nudne, jest to główny problem przy większych figurkach bez podstawki, tracą na atrakcyjności przez drewnianą pozę. Jakiś rozkrok/ bieg z zamachem na pewno zmieni tą sytuację.

Bardzo przyjemna armia, ilość detali pozwala przyjrzeć się każdej konstrukcji z ciekawością, gratulacje udanego moca, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#6 Post autor: Mlody »

Zbudujcie to :

http://mmo24.pl/gamer-zone/epicka-figur ... -prepared/

i przywieźcie do Pszczyny :)
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#7 Post autor: Jaskier »

@Jarema
Z tym dużym jest taki problem, że aby nadać mu jakąś pozę, trzeba by było go przebudować. Nogi w łączeniu z tułowiem mają tylko jeden stopień swobody, natomiast w przypadku rąk jest nieco lepiej, ale tam znowuż pozowalność ogranicza ekwipunek, którego masa nie pozwala na zbyt wiele szaleństw.
Ale pewnie będę o tym myślał, bo właśnie z rąk jestem najmniej zadowolony. Muszę jakieś bjoniklowe klocki czerwone kupić i z nimi coś popróbować.
O jakiej frakcji myślałeś? ;)

@Młody
Jak zapłacisz półtora tysiąca, to nawet dwóch zbuduję. :D

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

Jaskier pisze:tam znowuż pozowalność ogranicza ekwipunek, którego masa nie pozwala na zbyt wiele szaleństw.
Niestety tak to wygląda przy dwunogach :) bardzo nie lubię podpierania figurek ale czasem inaczej się nie da.
Jaskier pisze:O jakiej frakcji myślałeś? ;)
wczoraj zbudowałem 15 figurek, z 2 jestem bardzo zadowolony kilka jest przystępnych a kilka pewnie okaże się nudna w odbiorze. Figurki nie wyglądają jak jedna frakcja ale wszystkie są skalowane z części minifigów. W ostatnim czasie ponownie zgubiłem trochę godzin w diablo III więc myślę że postacie mogły by zamieszkać w świecie "sanktuarium" postaram się zrobić zdjęcia razem z innymi zaległymi tematami przed rozbiórką.

Za ponowne podejście do rogacza nadal trzymam kciuki, pozdrawiam

ODPOWIEDZ