42099 4x4 X-Treme Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#16 Post autor: Tranzystor »

Masakra, Sariel. Jak autor książek o LEGO TECHNIC i guru dla tylu osób może zrobić taki badziewny test. Kilogram to nie jest jednostka momentu obrotowego. Skąd bierze ci się ta siła, bo na filmie nie jest to pokazane? Gdyby było tam stałe ramię to można by tu wyciągnąć jakieś wnioski, ale te wyniki są i tak z czapy. Dla XL i L max moment to odpowiednio 40/18 Ncm, a tobie wyszło 2,1/1,5 Kg.

Do dokładnego zmierzenia mocy i momentu tych silników wystarczyłby sznurek, ciężarki i czujnik prędkość obr. więc po co wymyślać koło na nowo i publikować takie FAKE NEWS wyniki?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#17 Post autor: eric trax »

Wszystko dobrze u Ciebie? Przecież to jest proste porównanie bez udziwnień. Większość ludzi która to ogląda nie wie nawet co to moment obrotowy. Dla mnie test był bardzo prosty i zrozumiały a wnioski z video każdy wyciąga sam. Chcesz profesjonalnego porównania to je zrób i nie truj życia innym
Ostatnio zmieniony 2019-08-19, 10:02 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#18 Post autor: Tranzystor »

eric trax pisze:Wszystko dobrze u Ciebie? Przecież to jest proste porównanie bez udziwnień. Większość ludzi która to ogląda nie wie nawet co to moment obrotowy. Dla mnie test był bardzo prosty i zrozumiały a wnioski z video każdy wyciąga sam. Chcesz profesjonalnego porównania to je zrób i nie truj życia innym
Sariel klocki do testu dostaje od LEGO, więc warto gdyby wyniki które pokazuje były miarodajne. To, że ludzie się nie znają, nie znaczy, że można im podawać dane z sufitu jako prawdziwe.

Ciekawe jakie to wnioski wyciągnąłeś z testu gdzie oba nowe silniki dają 1,8 kg siły, a prędkości to odpowiednio 315 i 325 rpm.
Ostatnio zmieniony 2019-08-19, 10:02 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

Tranzystor pisze: eric trax napisał/a:
Wszystko dobrze u Ciebie? Przecież to jest proste porównanie bez udziwnień. Większość ludzi która to ogląda nie wie nawet co to moment obrotowy. Dla mnie test był bardzo prosty i zrozumiały a wnioski z video każdy wyciąga sam. Chcesz profesjonalnego porównania to je zrób i nie truj życia innym
Sariel klocki do testu dostaje od LEGO, więc warto gdyby wyniki które pokazuje były miarodajne. To, że ludzie się nie znają, nie znaczy, że można im podawać dane z sufitu jako prawdziwe.

Ciekawe jakie to wnioski wyciągnąłeś z testu gdzie oba nowe silniki dają 1,8 kg siły, a prędkości to odpowiednio 315 i 325 rpm.
Kolega ma tutaj rację. Wiadomo z testów Philo można naprawdę wiele wyciągnąć, ale tutaj Sariel z całym szacunkiem nic nie pokazałeś. W moim odczuciu dalej nie wiadomo ile one oferują, brak układu odniesienia. Nikt nie mówi o pełnych testach jak u Philo, ale moment, moc, prędkość obrotowa dla 7.2/9V i mamy jasną sytuację z czym to się je.
Ostatnio zmieniony 2019-08-19, 10:03 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Tranzystor pisze:Do dokładnego zmierzenia mocy i momentu tych silników wystarczyłby sznurek, ciężarki i czujnik prędkość obr. więc po co wymyślać koło na nowo i publikować takie FAKE NEWS wyniki?
Sorry, nie miałem czasu na sznurki i ciężarki bo kradłem Twoją Tatrę sprzed 7 lat. Jak napisał Eric, nie zmieszczę w krótkim filmie objaśnienia metodologii testów i nie wytłumaczę ludziom co to jest N.cm. Nacisnąć na wagę jest zwyczajnie prościej i jaśniej.
Tranzystor pisze:Sariel klocki do testu dostaje od LEGO
Tak, wiem że to bardzo boli i po raz kolejny serdecznie za to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2019-08-19, 08:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 4 razy.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#21 Post autor: Tranzystor »

Sariel pisze:Sorry, nie miałem czasu na sznurki i ciężarki bo kradłem Twoją Tatrę sprzed 7 lat. Jak napisał Eric, nie zmieszczę w krótkim filmie objaśnienia metodologii testów i nie wytłumaczę ludziom co to jest N.cm. Nacisnąć na wagę jest zwyczajnie prościej i jaśniej.
Nie musisz im niczego tłumaczyć. Wystarczy, że podasz im rzetelne wyniki. Jak wyszły PFy to Hipopotam na blogu pisał, że moc mediumów jest na równi z silnikami RC, w rzeczywistości jest prawie 5 razy mniejsza. I to jest podobny poziom dziennikarstwa.

Jeśli robisz takie testy, na swojej stronie publikujesz wykresy z parametrami silników i inne fachowe rzeczy, to warto, żeby dane które prezentujesz były rzetelne, a nie brane z sufitu.

Powieszenie obciążenia na lince i pomnożenie siły przez promień zajęłoby ci mniej czasu, a miałbyś dokładną wartość momentu obr. Jeśli jeszcze byś to pomnożył przez prędkość obr., którą nawet mierzysz na filmie to dostałbyś moc tych silników. I na podstawie tych danych można by wyciągać wnioski na temat nowych silników i C+.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Tranzystor pisze:Nie musisz im niczego tłumaczyć. Wystarczy, że podasz im rzetelne wyniki.
Mylisz chyba YouTube z New York Timesem. Na YT ktoś mnie ostatnio zapytał co to jest to całe Poland, a pytania co to takiego KM/H albo ile dolarów jest w euro są na porządku dziennym.
Tranzystor pisze:Jeśli robisz takie testy, na swojej stronie publikujesz wykresy z parametrami silników
Niczego takiego nie robię poza narysowaniem jednego schematu z parametrami silników który był w 100% oparty na wynikach podanych przez Philo.
Wyluzuj. Nikt nie mówi że testy ze sznurkami, ciężarkami i liczeniem promieni są złe. Są na pewno bardziej miarodajne niż mój test z wagą. Problem tylko w tym, że przedstawienie takiego testu w sposób zrozumiały dla przeciętnego widza YT to temat na osobny kilkuminutowy film. Z braku czasu pozostawiam to Philo.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

Tranzystor pisze:Masakra, Sariel. Jak autor książek o LEGO TECHNIC i guru dla tylu osób może zrobić taki badziewny test.
Tranzystor pisze:Sariel klocki do testu dostaje od LEGO
Różne rzeczy czytałem na tym forum ale te zaczepki szorują po dnie rowu mariańskiego.
Tranzystor pisze: Ciekawe jakie to wnioski wyciągnąłeś z testu gdzie oba nowe silniki dają 1,8 kg siły, a prędkości to odpowiednio 315 i 325 rpm.
Różnicę w prędkościach obrotowych i i orientacyjną procentową różnicę w momentach obrotowych która pokazuje że nowa Lka jest znacznie silniejsza a nowy XL słabszy od starszego. Mi to wystarczy. Po resztę poczekam na Philo
Tranzystor pisze:Wystarczy, że podasz im rzetelne wyniki.
Dawid, masz film z 2mln wyświetleń i prawie 2k komentarzy. Nie chce mi się tego czytać ale nie wierzę, że nie ma tam próbki możliwości intelektualnych przeciętnych widzów YT a dalej żyjesz w bańce w której ludzie rozróżniają dźwig od żurawia i wiedzą co to moment obrotowy. Gratuluję.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#24 Post autor: OmenGda »

Ja tylko pomijając całą dyskusję offtopową chciałem zauważyć, że nowy xl jeśli ma być porównany do stargo, to przy tej samej prędkości jest mocniejszy od starego a nie słabszy tak??
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

OmenGda pisze:Ja tylko pomijając całą dyskusję offtopową chciałem zauważyć, że nowy xl jeśli ma być porównany do stargo, to przy tej samej prędkości jest mocniejszy od starego a nie słabszy tak??
Tak. Nowszy kręci się znacznie szybciej więc jeśli zbijesz prędkość powinien być sporo mocniejszy
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: cwbatman »

Sariel pisze:Na YT ktoś mnie ostatnio zapytał co to jest to całe Poland, a pytania co to takiego KM/H albo ile dolarów jest w euro są na porządku dziennym.
I rozumiem, że wolisz i lubisz robić filmiki pod taką publikę?
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 08:39 przez cwbatman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#27 Post autor: M_longer »

cwbatman pisze:że wolisz i lubisz robić filmiki pod taką publikę?
Taka publika najczęściej klika w reklamy ;)
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 08:41 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: cwbatman »

M_longer pisze:
cwbatman pisze:ze wolisz i lubisz robić filmiki pod taką publikę?
Taka publika najczęściej klika w reklamy ;)
To wiem, ale pytałem czy lubi i woli pod taka publikę... bo z takim skillem robienie filmów pod ludzi którzy nie wiedza co to Poland albo nie powinno chyba sprawiać frajdy. Chyba że ociera się łzy $$$$ ;)))
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 08:41 przez cwbatman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

cwbatman pisze:To wiem, ale pytałem czy lubi i woli pod taka publikę...
To jest YouTube, nie wybierasz swojej publiki. No chyba że zaczniesz banować per kraj, co czasem, nie powiem, bywa nęcące, ale ludzie i tak mają proxy.

Obrazek
Ironicznie, bo w rzeczywistości YT mało płaci
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 08:39 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: cwbatman »

Sariel pisze:
cwbatman pisze:To wiem, ale pytałem czy lubi i woli pod taka publikę...
To jest YouTube, nie wybierasz swojej publiki. No chyba że zaczniesz banować per kraj, co czasem, nie powiem, bywa nęcące, ale ludzie i tak mają proxy.

Obrazek
Ironicznie, bo w rzeczywistości YT mało płaci
Pośrednio wybierasz, robiąc filmy na odpowiednio merytorycznym poziomie.
Dobra, kończę wątek, bo JAREMA się gotuje, że nie używam polskich znaków.
Zwrócił mi uwagę pisząc pseudo polszczyzną i robiąc błędy interpunkcyjne ;)
Do tego zmienił mój wpis, że wypowiedź straciła sens :P

ODPOWIEDZ