[WIP] Reanimacja 8880, Here we go again

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

Dzięki nowym, da się to już budować z trzylatkiem. ;-) Aczkolwiek pomóc trzeba.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#17 Post autor: Firan »

Filus pisze:
Coby nie było, pytanie do Autora tematu, masz jakiś sprytny patent na zrzucanie felg z tych szarych tulei?
Też się z tym trochę namęczyłem. Ostatecznie wziąłem plastikowy nóż (może być cokolwiek innego z twardego plastiku i oczywiście nie był to ostry nóż), bo metalowym bałem się porysowania felgi. Nóż poszedł pomiędzy zatrzask z jednej strony i było już wtedy łatwo wypchnąć tuleję palcem.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#18 Post autor: Firan »

A propos instrukcji, jej skan z oficjalnej strony jest bardzo średniej jakości. Na tyle, że przy tym kroku przez dłuższy czas zastanawiałem się czy to jest błąd, czy istnieje plate 1x9.

Obrazek

I tak już offtopowo, nie jest to tylko domena starych instrukcji. Tutaj 42030 Volvo Loader:

Obrazek

Ile ja się nakombinowałem z ustawieniami ekranu, próbowałem z innymi urządzeniami i w końcu poskładałem to na czuja i zdaje się nawet mi to wyszło jak posiłkowałem się fotkami z internetu :D
Ostatnio zmieniony 2019-09-22, 08:37 przez Firan, łącznie zmieniany 1 raz.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Muszel »

Rozważyłbym komplet naklejek dla siebie :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#20 Post autor: Firan »

Muszel pisze:Rozważyłbym komplet naklejek dla siebie :)
Ok, mam taki skan. Jeśli ktoś ma coś lepszego, proszę o udostępnienie.

8880 arkusz naklejek
Ostatnio zmieniony 2019-09-22, 17:11 przez Firan, łącznie zmieniany 1 raz.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Anomander »

Dzięki za skan!

Od siebie dodam (też mam wiekowego 8880) - warto rozważyć użycie smaru silikonowego w zwrotnicach, bo jest tam dość spory opór i tarcie gdy model się toczy.

Swoich białych elementów nie próbowałem wybielać - jestem pogodzony z tym, że stare modele żółkną i tyle... Dopóki takie elementy nie są pogryzione, połamane i spełniają swoją konstrukcyjną rolę w modelu to jest to dla mnie ok.

Również mam Saturna, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby go sprzedawać tylko z powodu tego, że kiedyś zżółknie... :)
Ostatnio zmieniony 2019-09-24, 07:23 przez Anomander, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#22 Post autor: Firan »

Anomander pisze: Również mam Saturna, ale do głoby by mi nie przyszło, żeby go sprzedawać tylko z powodu tego, że kiedyś zżółknie... :)
W sumie też by mi to nie przyszło do głowy. Sporo musiałby spędzić na słońcu żeby do tego doszło :D

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Anomander »

W sumie to zastanawiam się teraz - co z białymi elementami z nadrukami (jak np. elementy z flagą US w Saturnie) - jak one znoszą terapię przywracania blasku? :)

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: tomaq »

Firan - skan mam dokładnie ten sam co udostepniłeś. Co do pękania elementów - u mnie się nie zdarzyło. Koła z piast normalnie paznokciem podważyłem i zeszły bez problemu.
Co do naklejek to masz złe zegary. Te co masz są do modelu B czyli formuły a do A powinny być te okrągłe, u mnie ktoś je nakleił z obydwóch stron i mogę je odwracać.
Niemniej jednak, jak tylko znajomek ci wydrukuje z tego skanu w odpowiedniej skali to ja biorę 4 komplety bez gadania.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#25 Post autor: Firan »

tomaq pisze:Firan - skan mam dokładnie ten sam co udostepniłeś. Co do pękania elementów - u mnie się nie zdarzyło. Koła z piast normalnie paznokciem podważyłem i zeszły bez problemu.
Co do naklejek to masz złe zegary. Te co masz są do modelu B czyli formuły a do A powinny być te okrągłe, u mnie ktoś je nakleił z obydwóch stron i mogę je odwracać.
Niemniej jednak, jak tylko znajomek ci wydrukuje z tego skanu w odpowiedniej skali to ja biorę 4 komplety bez gadania.
No właśnie mi też nic nie pękło. Płytka do zmiany biegów jest specyficzna. Drążek wchodzi stosunkowo łatwo, ale trzeba pilnować rowków.

Z zegarami bardzo możliwe. Widziałem, że są dwie opcje, ale mam tylko taką.

Nie wiem też czy w tym tygodniu pójdę z tym skanem do kolegi, bo mam na głowie zepsute auto, którym jeżdżę do pracy, ale dam znać oczywiście wszystkim zainteresowanym co z tego wyszło. Na pewno nie będą wyglądały tak samo, jak oryginalne, ale mam nadzieję, że jakość będzie zadowalająca.
Anomander pisze:W sumie to zastanawiam się teraz - co z białymi elementami z nadrukami (jak np. elementy z flagą US w Saturnie) - jak one znoszą terapię przywracania blasku? :)
Nie wiem jak to jest z naklejkami Saturna, ale byłem pod wrażeniem tego, jak dobrze zniosły to naklejki z płytki zmiany biegów 8880. Praktycznie nie ma żadnej różnicy, a myślałem, że wilgoć je zniszczy.
Ostatnio zmieniony 2019-09-23, 20:29 przez Firan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Durzy »

Firan pisze:Zupełnie zapomniałem, że te instrukcje z lat 90tych wyglądały całkiem inaczej. Oszczędzano papier i duży jak na tamte czasy model (ponad 1300 elementów) mieści się na 50 stronach instrukcji.
A teraz nam tłumaczą, że klocki muszą być z g... tworzywa*, bo jest bardziej eko, a papieru i plastiku na samo zapakowanie klocków i instrukcję idzie tyle co kiedyś na 20...

*kiedyś o stare klocki to można było sobie rękę porysować, a teraz to od patrzenia się rysują, pękają i wyszczerbiają, a do tego są gorzej odlane mimo rozwoju technologii - wystarczy zbudować zwykłą ścianę z nowych i starych 2x1 - masakra. Mam wrażenie, że dużo osób dawno nie miała starych klocków w palcach.


Anomander pisze:W sumie to zastanawiam się teraz - co z białymi elementami z nadrukami (jak np. elementy z flagą US w Saturnie) - jak one znoszą terapię przywracania blasku? :)
Ja bym się bał o to, czy same nowe klocki bezproblemowo przeżyją perhydrol. Natomiast stare nadruki i naklejki potrafią to zrobić co jest... niesamowite!

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: tomaq »

I jak Firan, wydrukowałeś naklejki? Jak właśnie kupiłem papier samoprzylepny połysk i jak tylko przyjdzie biorę się za drukowanie.
Foty drukowane na dobrym papierze glossy wyszły świetnie, mam nadzieję, że z samoprzylepnym wyjdzie tak samo. 😎
Ostatnio zmieniony 2019-12-05, 19:11 przez tomaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#28 Post autor: Firan »

tomaq pisze:I jak Firan, wydrukowałeś naklejki? Jak właśnie kupiłem papier samoprzylepny połysk i jak tylko przyjdzie biorę się za drukowanie.
Foty drukowane na dobrym papierze glossy wyszły świetnie, mam nadzieję, że z samoprzylepnym wyjdzie tak samo. 😎
Hej, niestety nie doprowadziłem do końca mojego planu przez to, że miałem ostatnio masę rzeczy na głowie i zwyczajnie zabrakło mi czasu na to. Zbyt wiele rzeczy z wyższym priorytetem. Mam zamiar to zrobić w przyszłym roku, ale daj znać jak Tobie wyjdzie.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#29 Post autor: OmenGda »

Apropos starzenia się klocków.. a opony stare też Wam parcieją? I robią się bardziej jakby miękkie?
Twoje w 8880 wyglądają jak nowe. Moje jakby miały zaraz popękać...
Da się je jakoś konserwować?
Mam sporo unikatów nieprodukowanych, o które się matrwię powoli :/
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#30 Post autor: Firan »

OmenGda pisze:Apropos starzenia się klocków.. a opony stare też Wam parcieją? I robią się bardziej jakby miękkie?
Twoje w 8880 wyglądają jak nowe. Moje jakby miały zaraz popękać...
Da się je jakoś konserwować?
Mam sporo unikatów nieprodukowanych, o które się matrwię powoli :/
Nie miałem tego zestawu w latach 90tych, ale wydaje mi się, że akurat opony w 8880 są miękkie. Mogę to stwierdzić, że przynajmniej na przestrzeni 6 ostatnich lat nie zmieniły się zauważalnie.

ODPOWIEDZ