[MOC][MOD] Ził 130 Terminator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

[MOC][MOD] Ził 130 Terminator

#1 Post autor: SAMOLOT »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vj-V9X-fS6k&feature[/youtube]

Był kiedyś taki dowcip o samochodowym warsztacie blacharskim. Szef przywiózł z Niemiec rozbitego Mercedesa do naprawy. Po jakimś czasie przychodzi do niego pracownik i mówi. Szefie już trzeci raz klepiemy tego Mercedesa ale za każdym razem wychodzi nam przystanek autobusowy.

I trochę tak jest ze mną i moimi modelami.
Kupiłem Porsche 42056 a wyszedł mi Zil 130,

https://youtu.be/GJKpSr0Bu4w

kupiłem Bugatti 42083 wyszedł mi Gaz 53 (BWSM 80)

https://www.youtube.com/watch?v=L22HmQLz4fg

a teraz kupiłem 42099 i nawet go nie dokończyłem bo znowu wyszedł mi Zil i to Terminator. Co bym nie budował, powstaje jakieś sowieckie żelastwo.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Model jest zainspirowany pojazdem Zil Terminator z gry komputerowej Spintires.

Zbudowany jest na przedłużonym podwoziu z modelu 42099. Dużych zmian nie wprowadzałem po prostu hub z bateriami powędrował między osie zmieniłem też przełożenia w układzie napędowym aby pojazd był nieco wolniejszy.Mimo większej długości wciąż bardzo dobrze radzi sobie w offroad. Dodałem mu też przyczepę więc może wozić drewno.

A co do Misia Tulisia to jeśli nie znacie Toy Story 3 i myślicie, że to bajka dla dzieci to bardzo polecam zobaczyć. Warstwa scenariusza przeznaczona dla osób dorosłych jest historią rodem z Gułagu lub obozu koncentracyjnego. Andrzej Grabowski w roli Misia niezapomniany a ponieważ oglądnąlęm niedawno z córką Toy Story 4 i brak tam Tulisia. Postanowiłem sam dopowiedzieć jego losy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Waga 2,5 kg
Długość 75 cm z przyczepą.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#2 Post autor: Cieślu »

Świetnie się prezentuje. Bardzo bardzo rasowo. Twoje kolejne wariacje na temat ruskiego żelastwa naprawdę mi się podobają i nie mogę doczekać się kolejnych :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

przód wypisz wymaluj ZIŁ praktycznie nie musiałeś pisać w tytule ZIŁ bo każdy poznał od razu co to za cudo. Radzieckie sprzęty nie są ci obce widzę - bardzo ładnie wyszedł

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Kolejny rewelacyjny MOC. Gratuluję.
A na sam widok Ziła z Lego cieszy mi się micha, więc PROSZĘ nie przestawaj wrzucać kolejnych jego wariacji. :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Co prawda sezon trialowy chyba się zakończył, ale chyba możesz dołączyć kolegów trialowców na przyszły sezon :D No i fajnie dobrałeś kolorystykę.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Dołączę się do zachwytów moich kolegów. Pomysł na adaptowanie kabiny do kolejnych modeli jest bardzo dobry. Czuć ducha pojazdu leśnego w tym modelu.

Przedni zderzak nie wydawał Ci się zbyt masywny? Wiem, że to maszyna leśna ale trochę za bardzo zasłania tak charakterystyczny przód maski.

Zdjęcia w plenerze zacne! Czekam na kolejne inkarnacje.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#7 Post autor: SAMOLOT »

Dziękuję za miłe słowa. Mam w różnym stadium zaawansowania jeszcze parę wariantów Ziłów i Gazów więc, nie lękajcie się. Szczerze to bałem się, że zaczniecie narzekać "o nie, znowu Ził". Ale następna prezentacja to nie będzie ruskie żelastwo, obiecuję. Co do rurażu i zderzaka to starałem się odwzorować ten wariant jak najwierniej.

Dodałem jedynie nieco więcej żółtego z tyłu i łańcuchy aby ożywić model.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Nic mądrego nie powiem tylko tyle, że podoba mi się kolorystyka : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ