leJOS NXJ beta version 0.4.0

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
paws

leJOS NXJ beta version 0.4.0

#1 Post autor: paws »

Witam!

poniewaz nie znalazlem na forum aktualnego watku dotyczacego leJOSa (aktualnego - utworzonego po pojawieniu sie wersji 0.4.0), wiec sam zadam pytanie (moze ktos sie orientuje):

- czy nowa wersja jezyka umozliwia komunikacje NXT z PC via bluetooth w trakcie dzialania programu (generalnie moim celem jest stworzenie systemu wizyjnego robota mobilnego i informacje z kamery musze przesylac do komputera, nastepnie dokonac analizy obrazu i jej wyniki przesylac do robota. bardzo mi sie nie usmiecha wizja robota na smyczy...)

- czy aby programowac NXT w leJOS musze wgrac odpowiedni firmware, czy mozna to zrobic na standardowym (w jakims watku na forum czytalem, ze mozna skompilowac program tak by zawieral juz w sobie firmware bez koniecznosci jego instalacji)

- czy ktos instalowal juz ten firmware i czy jest to bezpieczne? w jednym z tematow, 2 osoby pisaly, ze po update'owaniu firmware NXT kompletnie im padl i trzeba bylo wymienic bricka na gwarancji - ja nie mam takiej mozliwosci...

jesli moje pytania sa glupie (choc podobno takich pytan nie ma) to prosze o wyrozumialosc - dopiero zaczynam zabawe z mindstormsami, a w javie jeszcze nie programowalem.
oczywiscie moglbym sprobowac programowac mojego robota w NXC - jezyk ten wydaje mi sie bardzo przyjemny, ale schody zaczynaja sie przy analizie obrazu, natomiast wiem ze w leJOSie jest do tego specjalna biblioteka.

z gory dziekuje za odpowiedzi, na ktore bardzo niecierpliwie czekam!

ODPOWIEDZ