[MOC] Dworzec kolejowy - Klocki Zdrój

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

[MOC] Dworzec kolejowy - Klocki Zdrój

#1 Post autor: meler »

Przedstawiam dworzec kolejowy, który w tym roku towarzyszył miasteczku w Pszczynie i na wystawie w Bemowie. Pozwoliłem sobie nazwać stację Klocki-Zdrój zakładając, że to nazwa przynależna każdej biorącej w wystawach LP i kiedy ustąpi miejsca innemu MOC'owi, zmieni na inną np. Melerowo ;)

Budynek nie jest wzorowany na żadnym rzeczywistym dworcu, pierwotnie był to mały kościółek z niewielką wieżą, który po zaproszeniu władz miasteczka, został mocno poszerzony i wydłużony, by finalnie otrzymać drugą kondygnację na bemowską wystawę. Wersja podstawowa stacji zajmuje 2x4 BP 48x48. W wersji maxi drugi peron ma 6 BP 48x48 długości i spokojnie gości długie składy.

Na wieży znajduje zegar malowany przez Auriego. Słupy trakcyjne nie są koszerne, produkcji altbricks.com. O 12 w południe droidy na wieży wykuwają swój los w granitowej skale wybijając rytm skocznego marszu z Gwiezdnych Wojen ;) (ta atrakcja jest fazie testów)

Wersja 2.0, Spotykalnia 2019

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wersja 1.0, Pszczyna 2019, na zdjęciu w odwiedzinach amerykańska lokomotywa Triplex Erie :)

Obrazek

Obrazek

--

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#2 Post autor: romkoo »

¦wietnie siê prezentuje Twój dworzec :) Mia³em przyjemno¶æ podziwiaæ na wszystkich wystawach :) Teraz czekam na kolejna rozbudowê i graj±c± wie¿ê zegarow±.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Dworzec tak samo piękny jak na wystawie w Pszczynie. I droidy nadal dzielnie pełnią swoją "wisienkową" funkcję na wieży! :) ...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Bardzo dobry MOC. Na makiecie w Spotykalni prezentował się bardzo profesjonalnie. Dworzec ma wszystko co potrzeba, jest zbudowany bardzo schludnie i ze smakiem. A w komplecie z pociągami, to już w ogóle bajka. :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Jest piękny. Nie mogłem się na niego napatrzeć na wystawie. Urzekła mnie zwłaszcza elewacja budynku dworca. Wygląda bardzo realistycznie.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

Dworzec bardzo duży, imponujący swoim rozmiarem. Jednak płyty 48x48 dają duże możliwości...
Szkoda, że nie robią ich zielonych :)

Budynek bardzo mi się podoba, elewacja z tile'ów robi dużą robotę, coś innego niż ceglano-gładkie mury w większości budowli. Kolor też ma chyba znaczenie - jasna, przyjemnie wyglądająca bryła w centralnym miejscu Miasteczka na pewno przyciągała wzrok. Na Bemowie bardzo wiele osób mówiło, że właśnie najbardziej podobała im się stacja kolejowa i dziwili się, że nie była wystawiona do konkursu.

Powiem nawet, że dzieci znacznie "poważniej" podeszły do tematu i były bardziej spostrzegawcze od rodziców - to one pytały się o "koziołki" (roboty) na wieży zegarowej i sam zegar: jeden z chłopców, tak na oko 8-10 lat, wprost zapytał się, czy zegar to oryginalny klocek, czy z własnym nadrukiem... Inny z kolei pytał się, czy słup z ogłoszeniami przed stacją to nadruk czy naklejka - i czy jest ona oryginalna (Legowa).

Ze swojej strony napiszę, że obie części stacji dostarczyły mi sporo inspiracji. Widziałem ponadto, że środek budynku ma całkiem fajną posadzkę - a z boku jest rampa ładunkowa. Jest szansa na zdjęcia wnętrza?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. O kolorach już powiedziane zostało. O schludnym budowaniu także. Nie zostało powiedziane, że w tym przypadku MOC, to jest MOC a nie "inspiracja" albo czasami "ordynarne rżnięcie i pokazywanie jak swojego bez słowa zająknienia", jak to bywa w przypadku niektórych "mocarzy".

W sumie, po chwili namysłu, znalazłem jedną rzecz, które można by się czepić. Tam panuje wręcz idealny porządek :D Te kwiatki między torami... no Alpejska stacyjka fotografowana latem ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Dziękuję wszystkim za pozytywny odzew. Co znawet zaskoczyło mnie, bo budynek jest luźną wariacją bez odzwzorowania w świecie rzeczywistym :)

Zebrałem sporo komentarzy i uwag, które postaram się wykorzystać przy kolejnych wersjach dworca.
Maciej Drwięga pisze: W sumie, po chwili namysłu, znalazłem jedną rzecz, które można by się czepić. Tam panuje wręcz idealny porządek :D Te kwiatki między torami... no Alpejska stacyjka fotografowana latem ;)
Bo to Zdrój jest ;) A poważniej, tak jak Ci wspomniałem, muszę popracować nad patynowaniem modeli.
wielkamucha pisze:Widziałem ponadto, że środek budynku ma całkiem fajną posadzkę - a z boku jest rampa ładunkowa. Jest szansa na zdjęcia wnętrza?
Wnętrze jest jeszcze w trakcie urządzania, dostało nawet oświetlenie. Zrobię zdjęcie kiedy tylko rozpakuje kartony.


Dzięki raz jeszcze,
M
Ostatnio zmieniony 2019-11-25, 12:18 przez meler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Świetna robota, jak już zostało wspomniane, genialny budynek dworca. Bardzo ładnie wyszła ta wieża. Praca ma jakiś taki ciepły, sielankowy klimat.
Raz jeszcze do powiem, świetna robota.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#10 Post autor: Reglin »

Super praca, oglądałam w Pszczynie i w Warszawie i pięknie rośnie.
Jest pole do rozwoju.

Są jakieś plany budynków okołodworcowych?
Gratuluję pięknej pracy.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Już w Pszczynie dworzec wyglądał bardzo dobrze a po dodaniu piętra jest jeszcze lepszy.
Szkoda, że na Bemowie było za mało miejsca żeby wystawić go w całości z drugim peronem.
Ostatnio zmieniony 2019-11-26, 23:24 przez liwnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Liwnik

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#12 Post autor: meler »

Rysiek, Reglin & Liwnik dziękuję.

Tak, mam plany rozbudowy okolicy i już zacząłem budowę. Pokażę więcej wkrótce 🙂
Ostatnio zmieniony 2019-11-26, 23:27 przez meler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Insomnia »

Kawał dobrej roboty. Elewacja wygląda doskonale
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Fuku »

Piękna jest ta stacja, realistyczna, dopracowana, całe miasteczko jest na wysokim poziomie, ale stacja i tak się wyróżnia

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#15 Post autor: Biedrus »

Majestatyczny i piękny. Jest ozdobą naszego miasteczka. Gratuluje!

ODPOWIEDZ