[MOC] Tato mo¿esz mi pomóc?

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] Tato mo¿esz mi pomóc?

#1 Post autor: romkoo »

Winietka zosta³a zbudowana na konkurs miko³ajkowy, w ostatniej chwili uda³o mi siê zrobiæ zdjêcia w sprzyjaj±cym ¶wietle.
Nie ma ¶wi±t bez Kevina ;) to i w konkursie musia³ siê znale¼æ.
Film z 1990r który regularnie ogl±dam co roku z rodzink± :)
Scena z ubierania choinki, Kevin ¶ci±³ w³asnorêcznie choinkê w ogrodzie i dekoruje j± w salonie, przez okno zagl±da nikt inny jak sam, fantastyczny Joe Pesci odgrywaj±cy rolê z³odziejaszka.

Jest to pierwsza moja praca w której próbowa³em swoich si³ tworz±c wnêtrze pomieszczenia.

ObrazekHome alone. Christmas time is here :) by M, on Flickr

ObrazekHome alone. Christmas time is here :) by M, on Flickr

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

Super jest ta kratka przed kominkiem

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Mestari »

Kratka i dywan :)
Też w kamienicy chciałem teraz robić, ale miał być na płasko. Może też podwyższę?

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: JK »

Przyjemna scenka - aż sam miałbym ochotę zrobić jakieś wnętrze. ;-)

A z elementów, które mnie z kolei rzuciły się w oczy zwróciłbym uwagę na odbicie w lustrze. Na pierwszym zdjęciu wygląda bardzo przekonująco. Aż musiałem przyjrzeć się bliżej, żeby dostrzeć, iż nie jest to lustrzana naklejka.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#5 Post autor: K^3 »

Klimatyczne, od razu widać z jakiego filmu.
A czy Kevin nie powinien być niższy?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

U mnie w domu co roku Kevin też musi być. ;)
Obrazek

Bardzo ładnie Ci to wyszło. Najbardziej podoba mi się, że dodałeś Pesci’ego. To akcent, który mówi, że to TEN film a nie inny.
Zgodę się jednak z K^3, że krótsze nóżki mogłyby być odpowiedniejsze. Ale i z tymi obecnymi jest super.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#7 Post autor: romkoo »

Dziêkujê za komentarze.
Fuku pisze:Super jest ta kratka przed kominkiem
Dziêki.
Mestari pisze:Kratka i dywan :)
Te¿ w kamienicy chcia³em teraz robiæ, ale mia³ byæ na p³asko. Mo¿e te¿ podwy¿szê?
To taki mój eksperyment i uwa¿am ¿e dywan fajnie wygl±da podwy¿szony o grubo¶æ kafla. W przypadku SNOTa trudno jest zrobiæ poszarpane koñcówki na koñcu dywanu.
JK pisze:Przyjemna scenka - a¿ sam mia³bym ochotê zrobiæ jakie¶ wnêtrze. ;-)

A z elementów, które mnie z kolei rzuci³y siê w oczy zwróci³bym uwagê na odbicie w lustrze. Na pierwszym zdjêciu wygl±da bardzo przekonuj±co. A¿ musia³em przyjrzeæ siê bli¿ej, ¿eby dostrzeæ, i¿ nie jest to lustrzana naklejka.
Dziêki :) Jakie lustro, chodzi o pod³ogê? Je¶li tak to nie wiem jak skutecznie wyeliminowaæ te odbicia.
K^3 pisze:Klimatyczne, od razu widaæ z jakiego filmu.
A czy Kevin nie powinien byæ ni¿szy?
Dziêki. Niestety nie mia³em krótszych nó¿ek w tym kolorze.
SERVATOR pisze:U mnie w domu co roku Kevin te¿ musi byæ. ;)
Image

Bardzo ³adnie Ci to wysz³o. Najbardziej podoba mi siê, ¿e doda³e¶ Pesci’ego. To akcent, który mówi, ¿e to TEN film a nie inny.
Zgodê siê jednak z K^3, ¿e krótsze nó¿ki mog³yby byæ odpowiedniejsze. Ale i z tymi obecnymi jest super.
Dziêki, Pesci klasa sama w sobie :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

To taki mój eksperyment i uważam że dywan fajnie wygląda podwyższony o grubość kafla. W przypadku SNOTa trudno jest zrobić poszarpane końcówki na końcu dywanu.
Pół kafla byłoby lepiej. ;-) Ale wtedy pewnie podstawka musiałby być grubsza. Obudowa kominka bardzo efektowna.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Świetna praca, tak, dywan faktycznie świetnie wykonany. Choinka też wyszła uroczo :)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#10 Post autor: romkoo »

Dziêki za komentarze, cieszê siê ¿e ka¿dy znajduje jaki¶ element, który przypada mu do gustu :)

Rysiek, zapraszam na wystawê w najbli¿sz± sobotê 10:00-17:00 i niedzielê 10:00-15:00, bedzie okazja obejrzeæ wiele MOCy na ¿ywo i siê zintegrowaæ.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: JK »

Dzięki :) Jakie lustro, chodzi o podłogę? Jeśli tak to nie wiem jak skutecznie wyeliminować te odbicia
Ach, więc być może to nie jest lustro :-) Lecz pisałem to z autentycznym zachwytem, bo sądziłem, że to wiszące w ramie na ścianie po lewej stronie jest lustrem. Kolory użytych tam części idealnie odwzorowuja kolorystykę poszczególnych stref pomieszczenia przy odpowiednim kadrowaniu. Więc nawet jeśli miał to być obraz dla mnie będzie lustrem :-D

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#12 Post autor: romkoo »

JK pisze:
Dziêki :) Jakie lustro, chodzi o pod³ogê? Je¶li tak to nie wiem jak skutecznie wyeliminowaæ te odbicia
Ach, wiêc byæ mo¿e to nie jest lustro :-) Lecz pisa³em to z autentycznym zachwytem, bo s±dzi³em, ¿e to wisz±ce w ramie na ¶cianie po lewej stronie jest lustrem. Kolory u¿ytych tam czê¶ci idealnie odwzorowuja kolorystykê poszczególnych stref pomieszczenia przy odpowiednim kadrowaniu. Wiêc nawet je¶li mia³ to byæ obraz dla mnie bêdzie lustrem :-D
To jest obraz który mia³ odwzorowywaæ kolorami obraz z filmu, widaæ go dobrze podczas sceny gdy jeden z rabusiów boso wchodzi na bombki w salonie :).
Kolory symbolizuj±: drzewo, trawê, niebo.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#13 Post autor: K^3 »

romkoo pisze:Kolory symbolizują: drzewo, trawę, niebo.
Analiza i interpretacja utworu klockowego :)

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#14 Post autor: cichy1987 »

Również oglądam ten film co roku. :) A scenka jednym słowem świetna. ;) Chętnie postawiłbym sobie taką na półce.
Lego nasze Lego

ODPOWIEDZ