Control+

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

Control+

#1 Post autor: piotrek839 »

Witam i mam pytanie. Czy system control+ można użyć do czegoś innego niż konkretny zestaw z którym został kupiony?
Kupiłem zestaw 42100 i to co zauważyłem, że kostki nie można przełączyć na zestaw 42099. Dodatkowo kostka ma z góry narzucony program dla silników. Czy można coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

piotrek839 pisze:Kupiłem zestaw 42100 i to co zauważyłem, że kostki nie można przełączyć na zestaw 42099. Dodatkowo kostka ma z góry narzucony program dla silników. Czy można coś z tym zrobić?
Zaktualizuj apkę + wypnij jeden silnik, kostka wykrywa ile silników ma podłączone.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#3 Post autor: piotrek839 »

Robiłem aktualizację wiele razy na 3 silniki w różnych portach i nic. Tak jakby kostka pamiętała, że pierwsze podłączenie było do koparki.
Martwi mnie to, że to jednorazowy zestaw i dla mnie bezużyteczny.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#4 Post autor: OmenGda »

No więc tak.. To czy odołączysz sobie czy nie nic nie daje.
Zobacz w instrukcjach od 42099 i 42109 w jakie porty się podłączyć

Na dodatek ściągnij aplikacje PoweredUp w wersji 3.0. Będziesz mógł używać jednej kostki do sterowania drugą nawet :)

PS. W c+ musisz najpierw podłączyć silniki do tych portów jakie wskazuje instrukcja danego modelu a dopiero potem sparować z telefonem.
Ostatnio zmieniony 2019-12-21, 18:16 przez OmenGda, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: dirtzone »

Pozwolę się podpiąć do tematu. Coraz bardziej chodzi mi po głowie kupno SBricka i nie wiem ogólnie czy nie lepiej zainwestować w legowe control+ ? Nie wiem bo widzę, że są problemy z tym control+ i jeszcze inne wtyczki silników, a mam już ileś tam silniczków z PF. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o moralne kwestie koszerności, tylko kwestie techniczne no i SBricki jednak wyjdą zdecydowanie taniej niż zestawy lego z nowym system.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#6 Post autor: OmenGda »

Jeśli już to buwizz. Lepszego kopa ma i wbudowany aku.
Ja nie mam już żadnych problemów z c+ zwłaszcza, że da się je kontrolować przez aplikację od buwizz :)))

BTW jestem właśnie na etapie budowania pojazdu z dwóch kostek c+ i 8 silników. Aplikacja do sterowania gotowa. Budowla dopiero raczkuje. Ale sterowanie na nowym poweredUp daje radę.

Zobacz w necie recenzje i filmiki. Mój jak skończę także wrzucę :)
Ostatnio zmieniony 2019-12-21, 18:54 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#7 Post autor: piotrek839 »

OmenGda pisze:Zobacz w instrukcjach od 42099 i 42109 w jakie porty się podłączyć
OmenGda pisze:W c+ musisz najpierw podłączyć silniki do tych portów jakie wskazuje instrukcja danego modelu a dopiero potem sparować z telefonem.
Dokładnie tak zrobiłem, włączyła się po raz kolejny aktualizacja. Po czym było połączenie i obowiązkowy program testowy (nie można pominąć). Na końcu tego testu nie było już kroku dalej do pulpitu sterowania i nie można było opuścić testu.
Na dodatek ściągnij aplikacje PoweredUp w wersji 3.0. Będziesz mógł używać jednej kostki do sterowania drugą nawet :)
Niestety też nie działa. Włącza ładowanie, ale ostatecznie się nie łączy.
dirtzone pisze:Coraz bardziej chodzi mi po głowie kupno SBricka i nie wiem ogólnie czy nie lepiej zainwestować w legowe control+ ?
Jestem bardzo zawiedziony c+. Na tą chwilę nie ma tam żadnej zalety. Nawet w zestawie się często zawieszał.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

Masz androida 6 nie?
Przynajmniej ja na 6 miałem masę problemów. Od kiedy mam tel na android 9 to wszystko śmiga bez problemu. Zwłaszcza od przedwczorajszej aktualizacji.
Ostatnio zmieniony 2019-12-21, 19:32 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#9 Post autor: piotrek839 »

Android 9.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#10 Post autor: OmenGda »

To mega dziwne. U mnie wszystko śmiga elegancko. :/
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: dirtzone »

OmenGda pisze:Jeśli już to buwizz. Lepszego kopa ma i wbudowany aku.
piotrek839 pisze:Jestem bardzo zawiedziony c+. Na tą chwilę nie ma tam żadnej zalety. Nawet w zestawie się często zawieszał.


Buwizz faktycznie jest mega pod każdym względem, ale cenowo SBrick wypada zdecydowanie sympatyczniej, tym bardziej, że zebrało mi się już kilka batteryboxów z zestawów.
C+ nie widzi mi się przez silniczki z inną wtyczką i ogólnie cena. Więc jak dla mnie wybór będzie między Buwizzem a SBrickiem, tylko nie wiem czy opłaca się dokładać do SBrick plus?
Ostatnio zmieniony 2019-12-21, 20:43 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#12 Post autor: OmenGda »

Piotrek a zrób reset kostki i sparuj ponownie.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#13 Post autor: piotrek839 »

OmenGda pisze:Piotrek a zrób reset kostki i sparuj ponownie.
Też nie pomaga.

Problem z terenówką to właściwie szczegół bo i tak nie mam części do niej. Szukam rozwiązań wykorzystania c+ do budowania MOCy, bo inaczej pozostanie tylko jako złom.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

dirtzone pisze:Pozwolę się podpiąć do tematu. Coraz bardziej chodzi mi po głowie kupno SBricka i nie wiem ogólnie czy nie lepiej zainwestować w legowe control+ ? Nie wiem bo widzę, że są problemy z tym control+ i jeszcze inne wtyczki silników, a mam już ileś tam silniczków z PF. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o moralne kwestie koszerności, tylko kwestie techniczne no i SBricki jednak wyjdą zdecydowanie taniej niż zestawy lego z nowym system.
Weź jeszcze pod uwagę czy wielkościowo upchniesz sterowanie w MOCu ;) Bo dla mnie właśnie to jest minusem obecnie, miałem już kupować no ale wiele najbliższych modeli będzie na tyk wielkościowo z PFami a co dopiero z C+, choć nie powiem, możliwości sterowania, potencjał czy inne funkcje zdecydowanie zachęcają :) Ale cóż, musi poczekać aż będę w planach miał większego gabarytowo MOCa ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#15 Post autor: OmenGda »

Piotrek a co z aplikacją buwizz (nie wiem czy to jeszcze beta czy już oficjalna) w kontekście sterowania c+?
Też Ci nie działa?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ