[MOC] Liebherr LTM 1070-4.2 z Instrukcją

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

dmac pisze: mógłby zniechęcać klientelę.
Ludzie domagają się instrukcji do modeli Traxa, więc ośmielę się nie zgodzić z powyższym stwierdzeniem ;)

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#17 Post autor: dirtzone »

Tranzystor pisze:Żbik napisał/a:
Ale te ręczne podpory są słabe...
Hah, akurat takie podpory ci też chciałem doradzić do Mercedesa. I tak je musisz ręcznie obracać, więc to, że je zdalnie wysuniesz i opuścisz to nie jest jakaś wielka rzecz, a byłoby bardziej elegancko. W starej wersji były podpory RC i wyglądało to tak:
M_longer pisze:Żbik napisał/a:
Takie rzeczy nie w Technic...

To jest Model Team z wkładką technicową.
legosamigos pisze:Tu muszę wstawić się za Żbikiem, bo w podporach Żbika są aż 3 funkcje wysuw, obrót i rozstaw, a i tak jest bardzo upchany model, więc ta jednak funkcja musiała być ręczna. U Ciebie nie ma obrotu, choć pewnie też byłoby ciężko wstawić dodatkowy silnik, by podpory były w pełni zmechanizowane. Tak czy inaczej kolejny kolejny bardzo udany Liebherr w Twoim życiorysie :D Może kiedyś sam skuszę na skorzystanie z Twojej instrukcji ;)
Tu chyba nie ma co się sprzeczać, każdy przy budowaniu ma swoje indywidualne priorytety co musi znaleźć się w modelu, a co można pominąć. Ja lubię jak w pojazdach jest zawieszenie i bez niego model dla mnie jest niekompletny. Ale jednocześnie sporo osób zupełnie pomija ten aspekt, a ich modele i tak dalej są świetne pod innymi względami :P

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#18 Post autor: Tranzystor »

dmac pisze:Pięknie. Naprawdę nie można odmówić elegancji Twoim modelom; są zwarte, bez dziur i farfocli.
Dzięki
dmac pisze:Ale zgadzam się ze Żbikiem co do tego, że mógłbyś wyskoczyć z dźwigowej szufladki - trzy wersje jednego żurawia w zupełności wystarczą ;)
Na razie mojej monotematyczności nie zamierzam zmieniać. W sumie to z dźwigów mobilnych mam tylko LTM 1070 i LTM 1750, a marzy mi się coś takiego.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#19 Post autor: SAMOLOT »

Wyśmienity model, jak zwykle pięknie dopracowane detale no i ta instrukcja. Gratulacje.

W dziale model team niedługo zostanie tylko Eric. Ciekawe bo moim zdaniem zarówno Solaris Sariela Twój Liebherr a nawet Mercedes Żbika powinny się tam znaleźć. Z czego wynika to przywiązanie do działu technic?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

SAMOLOT pisze:Z czego wynika to przywiązanie do działu technic?
Jeżdżą.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#21 Post autor: SAMOLOT »

M_longer pisze:
SAMOLOT pisze:Z czego wynika to przywiązanie do działu technic?
Jeżdżą.
No dobra, ale te Erica też jeżdżą. Dział technic jest chyba bardziej popularny wśród oglądających

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

SAMOLOT pisze:
M_longer pisze:
SAMOLOT pisze:Z czego wynika to przywiązanie do działu technic?
Jeżdżą.
No dobra, ale te Erica też jeżdżą. Dział technic jest chyba bardziej popularny wśród oglądających
W mojej ocenie zależy za co twórca chce dostać baty: za wygląd (daje model do Model Team) czy za funkcjonalność (Technic) :)

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: tomaq »

Żbik pisze:W mojej ocenie zależy za co twórca chce dostać baty: za wygląd (daje model do Model Team) czy za funkcjonalność (Technic) :)
Taki ukryty masochizm. :P

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#24 Post autor: noniusz »

Od strony estetycznej jak wszystkie Twoje modele i ten jest na niezwykle wysokim poziomie.

W teście "zmrużeniownym" może się wydawać, że to dokładnie to samo co w roku 2012 i 2013, jednak przyglądając się bliżej widać wiele zdecydowanie bardziej dopracowanych detali.

Rodzaj rozkładania podpór jaki wybrałeś jest zdecydowanie bardziej estetyczny niż poprzednie rozwiązania, jednak może pozostawiać lekki niedosyt - wszystkie funkcje robocze są zmechanizowane, a pełną bawialność osiąga się dopiero po drobnych pracach manualnych.

Z mojej perspektywy - nie wiem, czy to z powodu zamysłu krótkiej prezentacji czy powodem jest płatna instrukcja - brakuje mi zdjęć detali i bebechów :)
Chętnie zobaczyłbym dokładniej np. mechanizm rozsuwania sekcji wysięgnika.

Skoro temat dźwigów jest Ci bliski i dobrze znany nie mam nic przeciwko kolejnym tego typu pojazdom z Twojej stajni.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#25 Post autor: Tranzystor »

noniusz pisze:Chętnie zobaczyłbym dokładniej np. mechanizm rozsuwania sekcji wysięgnika.
Tu widać jak to działa. Sprężyna na końcu, żeby ślimaki mogły odskakiwać po dojechaniu do końca.
Obrazek


Jako ciekawostka, model można kupić na AliExpress, ale jest tam chyba większość MOCy z instrukcjami, więc nie jest to takie wielkie wyróżnienie.
Ostatnio zmieniony 2020-01-04, 21:54 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

Tranzystor pisze:Jako ciekawostka, model można kupić na AliExpress
Dla pełnej jasności: prowadzisz tam sprzedaż, czy Twój model został spiratowany, jak wiele innych?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#27 Post autor: Tranzystor »

Spiratowany oczywiście.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

Tranzystor pisze:Jako ciekawostka, model można kupić na AliExpress, ale jest tam chyba większość MOCy z instrukcjami, więc nie jest to takie wielkie wyróżnienie.
Z moich jeszcze żaden, ale to chyba kwestia czasu :D

Na ile go cenią?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#29 Post autor: dmac »

Tranzystor pisze:Spiratowany oczywiście.
Zatem wyrazy współczucia - chyba, że należysz do tych osób, które traktują to piracenie jako osobliwy komplement, bo słyszałem, że są i takie. Ja w każdym razie za każdym razem, gdy słyszę o takich przypadkach, utwierdzam się w przekonaniu, że wolałbym nie zarobić na sprzedaży paru egzemplarzy instrukcji, niż patrzeć, jak zarabia na tym jakiś Chińczyk. A kto wie, może i zarabia, bo kiedyś sprzedawałem instrukcję do Tygrysa...

Za ładny model zmajstrowałeś, żeby tak go traktowano :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#30 Post autor: Tranzystor »

M_longer pisze:
Tranzystor pisze:Jako ciekawostka, model można kupić na AliExpress, ale jest tam chyba większość MOCy z instrukcjami, więc nie jest to takie wielkie wyróżnienie.
Z moich jeszcze żaden, ale to chyba kwestia czasu :D

Na ile go cenią?
https://www.aliexpress.com/item/4000568 ... 116aEfX4RR

Twoje rzeczy na pewno też są, tylko musisz się rozejrzeć po aliexpress.

Ogólnie to podejrzewam, że oni idą po najmniejszej linii oporu. Instrukcja w PDF żywcem zerżnięta, do tego klocki zamówione według pliku XML, naklejki z 42009 i już może iść na handel. Detalami się raczej nie przejmują. U mnie np. w pliku XML nie ma flexów i wężyków pneumatycznych i na 99% ich tu nie będzie.
dmac pisze:Zatem wyrazy współczucia - chyba, że należysz do tych osób, które traktują to piracenie jako osobliwy komplement, bo słyszałem, że są i takie.
Hah, no to chyba jestem z tej drugiej grupy, bo mam z tego trochę satysfakcji. Ich i moja grupa docelowa jest raczej inna, więc nie wchodzą mi w drogę. Gorzej jakby sprzedawali same PDFy, ale nie są aż tacy bezczelni. Kilka dni temu dostałem na FB zdjęcia prawie gotowego mojego LTM 1750 z "chińskiej grupy dyskusyjnej", więc z ich zamiłowaniem do kopiowania i tak się nie wygra.
Ostatnio zmieniony 2020-01-04, 23:55 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ