Safari Off-roader - set 60267

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

Safari Off-roader - set 60267

#1 Post autor: michallus »

Safari Off-roader - set 60267
Obrazek

Dane Techniczne

Seria: City
Rok premiery: 2020
Liczba klocków: 157
Liczba figurek:2
Waga: 340g
Cena: Lego Shop - 79,99 PLN

Spis części
https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=60267-1,

Wstęp
Witajcie moi mili w 2020 roku, w chińskim roku szczura, okresie wielkich zmian i możliwości.

Lego jak co roku przywitało nas świeżymi zestawami. Wśród wielu nowych pudełek na półkach, jeden szczególnie przykuł moją uwagę. To właśnie nim postanowiłem rozpocząć sezon zakupowy i recenzyjny. Mowa tu o secie 60267 - Terenówce safari.

Ciekawostką jest, że na ten moment zestaw dostępny jest tylko na stronie Lego Shop i w oficjalnych sklepach (ja swój dorwałem w Galerii Mokotów).

Pudełko

Obrazek

Obrazek

Pudełko o wymiarach 26.2 x 19.1 x 6.1 cm wygląda bardzo obiecująco. Wszystkie najciekawsze klocki są zaprezentowane. Podoba mi się grafika tworząca klimat sawanny. Tył pudełka jest już zrobiony z trochę mniejszym pomysłem i kreatywnością, no ale najważniejsze przecież i tak jest wewnątrz.

Środek

Obrazek

Po wysypaniu zawartości pudełka znajdujemy dwa foliowe woreczki, instrukcję, zapakowanego indywidualnie lwa (konkretnie lwicę) i zestaw naklejek.

Instrukcja

Obrazek
Obrazek

Biorąc pod uwagę rozmiar zestawu, mamy do dyspozycji naprawdę przesadnie grubą i dużą instrukcję, zawierającą około 80 stron.

Naklejki

Obrazek

Kiedy otworzyłem pudełko i zobaczyłem, że w środku czeka zestaw naklejek - pękło mi serce. Wiem, że Lego coraz rzadziej produkuje nadrukowane klocki, no ale ten zestaw aż się prosił o bricki czy płytki z nadrukiem. Tym bardziej, że nasza ulubiona firma, podobne płytki już kiedyś produkowała:

Obrazek

Klocki

Obrazek

Tak prezentuje się zawartość pierwszego woreczka. Plan budowy jest podzielony na dwa etapy.

Obrazek

Koniec pierwszej części, przechodzimy do drugiej - czyli do grande finale.

Obrazek

Powyżej zawartość woreczka numer 2. Tutaj czekało na nas kształtowanie finalnego wyglądu terenówki. Trochę tego klejenia było. Gotowy pojazd prezentuje się następująco:

Obrazek

Podczas robienia zdjęć zauważyłem, że grafika na pudełku nie prezentuje samochodu ze wszystkich stron. Właściwie dopiero po złożeniu zobaczyłem jak terenówka wygląda z tyłu.

Poniżej moja prezentacja pojazdu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klocki pozostałe po złożeniu:

Obrazek

Zanim przejdę dalej, chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Gdy pierwszy raz zobaczyłem 60267, skojarzyłem że jest to następca fantastycznego zestawu 6672, którego byłem dumnym posiadaczem:

Obrazek

Ach, ta lego klasyka. Przy dzisiejszych standardach 6672 może nie wygląda powalająco ale kiedyś, kiedyś to było! Podwójne resory, malowane drzwi i maska, grube opony, małpa, no po prostu bajka. W każdym razie, 6672 to ewidentny protoplasta 60267. Figurki, schemat i koncepcja zestawu, to wszystko na bazie setu z 1990 roku.

Figurki

Obrazek

W naszym zestawie znajdziemy ciekawy duet. Jest on - ambitny fotograf natury, gotowy wszelkimi możliwymi sposobami zdobyć zdjęcie dzikiej przyrody. Jest też i ona. Młoda dziewczyna, z dziarską miną i piegami.

Myślę, że w klimacie zestawu świetnie sprawdziłyby się też figurki z serii Piraci z Karaibów

Obrazek

Oczywiście w formie żartu. A teraz przechodzimy do naszych faktycznie obecnych:

Safari Tourist Woman

Obrazek

Ładna dwustronna kobieca główka,z pomalowanymi rzęsami i piegami. Zadziorny wyraz twarzy. Dwustronny tors i zwykłe dark red spodnie. Postać wyposażona w czerwony kubek i lornetkę. Mam jednak lekki dysonans w kwestii oficjalnego nazewnictwa tej postaci. Według producenta jest to: Safari Tourist Woman. Uważam, że to raczej swego rodzaju pracownik parku, kierowca, pilot, cokolwiek, ale nie turystka samodzielnie kierująca auto, wożące fotografa po sawannie.

Obrazek

Malowanie figurki przypomina mi trochę legendę serii Adventure - Johnego Thundera

Obrazek

Nature Photographer

Obrazek

Nasz sprytny fotograf natury. Kiedy zobaczyłem go w tym zestawie, wiedziałem że będzie mój. A dokładnie to co ma na sobie:

Obrazek

Do tej pory przebranie pniaka było dostępne tylko w jednym, dość dużym zestawie 60174, czyli górskim posterunku policji. Miał go rabuś chowający się przed wymiarem prawa:

Obrazek

Jak widać wystarczyło dołożyć kilka klocków, liść, papugę i wyszło nam profesjonalne przebranie do wypadu na safari.

Obrazek

Sam ludzik bez drewna, to dwustronna główka pełna emocji, dwustronny tors i brązowe nóżki. Figurka wyposażona została w aparat fotograficzny z obiektywem.

Ta że figurka od początku kogoś mi przypominała, kogoś ze świata realnego ale nie wiedziałem kogo. W pewnym momencie skojarzyłem i mnie to strasznie rozbawiło. Czy tylko mi się wydaje, że gdyby Marcin Tyszka miał własną figurkę lego, to wyglądałaby właśnie tak jak ta z zestawu 60267?

Obrazek

(akurat na tym zdjęciu ma jakoś dziwnie ułożone włosy, ale tak normalnie to ma fryz 1 do 1 jak nasza figurka)

Lwica

Obrazek

Na wstępnie chciałbym Was przeprosić za to, że jej nie rozpakowałem i zdjęcia zrobiłem w woreczku. Obiecuję, że wypuszczę ją na wolność w momencie, jak trafi do reszty moich lego zwierząt. Aktualnie ze względu na jasny kolor klocka i brak bezpiecznego miejsca składowania, postanowiłem o nieotwieraniu. Dlatego przed nami nietypowe zdjęcia w folii:

Obrazek

Wracając do tematu - lwica jest po prostu śliczna. Kolor, malowanie pyska, kształt, wszystko w punkt. Chyba najmocniejszy element zestawu. Głowa rusza się do góry i do dołu, tak jak tułów co pozwala stanąć na dwóch łapach.

Obrazek

W związku z pojawieniem się w tym zestawie, nasza lwica dołącza do kociej lego familii, w której są już:

Tygrys

Obrazek

Leopard

Obrazek

Pantera

Obrazek

oraz teoretycznie najstarszy z rodu - Tygrys Szablozębny

Obrazek

Mniejszych kotów lego, tych tzw. dachowców jest jeszcze multum, dlatego wymieniłem tylko te największe.

Problemy

Niestety mimo początkowej frajdy i ekscytacji, w trakcie budowania raz po raz odkrywałem nowe przykrości związane z moim zestawem.

Jako pierwsza ukazała mi się porysowana szyba:

Obrazek

Wiem że zdjęcie tego nie oddaje i tego bardzo nie widać, próbowałem robić zdjęcia pod różnymi kątami, bez skutku. Na żywo wygląda to strasznie, tak jakby ktoś zrobił kreskę świecową kredką przez 1/3 szyby. Nie da się tego nie zauważyć i pominąć.

Obrazek

Nie wiem co się działo w sklepie/transporcie z moim pudełkiem klocków, ponieważ z zewnątrz nie miało żadnych śladów zniszczeń. Jednak z każdym kolejnym krokiem znajdowałem porysowane klocki, którym zdjęć już nawet nie robiłem. Dobiło mnie jednak składanie figurki fotografa. Nie dość, że miał głęboką rysę na nóżkach, to jego główka była obdrapana z jednej ze stron na ustach. W tym momencie byłem już naprawdę zły.

Obrazek

Na finał historii, tuż przy pierwszej próbie oklejenia samochodu, naklejki zaczęły mi się rozwarstwiać. Przy odrywaniu następnych sztuk, miałem już pod ręka skalpel modelarski, no ale ludzie - czy 10 letnie dziecko z rodzicem mają mieć ze sobą takie przyrządy podczas składania zestawu!?

Bonusowe fotki

Obrazek

Obrazek

Ciekawe klocki

W zestawie można znaleźć takie ciekawe klocki jak:

Vehicle, Mudguard 4 x 3 x 1 with Arch Curved - 4 sztuki
Obrazek

Windscreen 3 x 6 x 2 - 1 (porysowana) sztuka
Obrazek

Bird, Parrot with Wide Beak and Tail with Marbled Blue Pattern - 1 sztuka
Obrazek

Podsumowanie

Obrazek

Zestaw 60267 jest moim pierwszy zestawem lego w tym roku, dodatkowo nawiązującym do jednego z moich ulubionych zestawów (6672) z dzieciństwa. Dlatego moje oczekiwania były od samego początku bardzo wysokie. Czy się rozczarowałem? I tak i nie. Pomijając kwestię zniszczonych klocków (po prostu miałem pecha z egzemplarzem), to bardzo zawiodła mnie ilość naklejek i akcesoriów (dosłownie - lornetka, kubek i aparat). Natomiast chciałbym docenić samochód, który jest naprawdę ładny i trzyma klimat. Dodatkowo lwica i pniak drzewa robią fantastyczne uzupełnienie. Uważam, że cena jest w miarę uczciwa, perfekcją byłoby 69,99 ale powiedzmy, że się już czepiam. Ja daję temu zestawowi solidne 7,5 ale wierzę, że ktoś może go pokochać i ocenić go jeszcze wyżej. Uczciwie polecam.

Plusy

+ wygląd samochodu (bryła, malowanie)

+ przebranie drzewa

+ lwica

+ papuga

+ uchwycony klimat

Minusy

- ilość naklejek

- ilość akcesoriów

- brakuje mi jeszcze czegoś małego, roślinki, krzaczka, cokolwiek

- na tyle samochodu mogłoby być koło zapasowe


Kod: Zaznacz cały

Drodzy forumowicze, w tym nowym roku mam do Was jeszcze małą, prywatną prośbę. Chciałbym zaprosić wszystkich Was do śmiałego i aktywnego komentowania opisywanych zestawów i recenzji. Każda osoba, która recenzuje zestawy, nie robi tego tylko dla siebie. 

Robi to przede wszystkim dla Was, dla naszej małej społeczności, dla osób które dzielą to samo hobby. Niby jest ten licznik odsłon, pokazujący ile razy ktoś zajrzał. Nic tak jednak nie poprawia humoru  i nie sprawia że było warto poświęcić te parę godzin (tak, napisanie solidnej recenzji to naprawdę kupa czasu i pracy) jak czyjaś wypowiedź lub komentarz.

I wcale nie chodzi o pochwały i łechtanie ego autora, jak to super nie napisał, tylko o sam fakt że recenzja to początek jakiejś dyskusji, która obecnie niejednokrotnie kończy się ciszą. 

Czy źle czy dobrze, piszcie, nie bójcie się, komentujcie, że fajny zestaw, że brzydkie figurki, że źle napisane, że autor jest dziwny, ale komentujcie, bo po to jest nasze forum żebyśmy gadali i wymieniali się poglądami i opiniami. To moja prośba dla Was na ten 2020 rok. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2020-01-15, 14:53 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#2 Post autor: Johan »

Dzięki za fotki, na BL jeszcze nie ma spisu części więc sobie przejrzałem w Twojej recenzji. Kupuję tak czy siak, ale dobrze wiedzieć co konkretnie ;)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Kurde, zestaw wygląda super, ale nie rozumiem o co chodzi z jego dostępnością. Mało gdzie w ogóle jest, w sklepach na pólkach jak są nowości to są wszystkie z city poza właśnie tą jedną, a nie widzę info żeby zestaw był w jakąś limitowaną edycją czy coś. Choć z drugiej strony kojarzę, że kiedyś było tak, że pewne sety, które były w normalnej sprzedaży gdzie indziej nie trafiały do Polski jako takie. Były w katalogach do zamawiania ale w hurtowni mówili, że set nie jest na nasz kraj. Oczywiście można było jakoś dostać, przez allegro czy coś, ale na półkach w sklepach raczej ciężko było trafić

A i zapomniałeś o najważniejszej części z tego setu - czarnej świecy, nowy klocek i występujący tylko tutaj
Ostatnio zmieniony 2020-01-15, 14:34 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Ten nowy Trans Orange jest paskudny, widać to zwłaszcza na zdjęciu od przodu.

ZOMBI
Posty: 30
Rejestracja: 2019-10-22, 14:05
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: ZOMBI »

michallus pisze:Pomijając kwestię zniszczonych klocków (po prostu miałem pecha z egzemplarzem)
Nie jestem pewien czy miałeś pecha. kupiłem mustanga to miał drobne rysy na szybach (2 szyby pakowanie w jeden worek). W budynkach modularnych szyby też były różnym stanie, a kiedy dostałem od TLG zamienniki niektóre były tak samo porysowanie. O pozostałych klockach nie wspominam bo tak tego nie widać.
M_longer pisze:Ten nowy Trans Orange jest paskudny, widać to zwłaszcza na zdjęciu od przodu.
A nie jest to złudzenie optycznie wywołanie przezroczystym klockiem na nim?
Ostatnio zmieniony 2020-01-16, 14:30 przez ZOMBI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

ZOMBI pisze:A nie jest to złudzenie optycznie wywołanie przezroczystym klockiem na nim?
Nie, muszę w wolnej chwili zrobić zdjęcie, nowy Trans Orange jest bardziej czerwony.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: Miguel »

Jak zobaczyłem pierwszy raz ten zestaw to od razu skojarzyłem z poczciwym 6672. Sam nawet miałem 2 takie „land rovery”. Myślałem, że skoro nawiązuje do „dziadka” to dostanie jakieś zawieszenie. Choćby takie jakie zostało zrobione w Mini Buggy (seria Speed Champions). Osobiście tez ubolewam nad naklejkami, których jest mnóstwo. Oczywiście, pewnych rzeczy nie da się bez nich oddać, ale tak proste nadruki na klockach, które już przecież mieliśmy, zostały brutalnie zastąpione naklejkami?
Sam zestaw jak dla mnie wydaje się dość bawialny, choćby przez dodanie elementu pod „hak” od przyczepy. No i jest trochę inny od ostatnio serwowanych zestawów, bo odnoszę wrażenie że ostatnie lata w city to albo budowa albo strażacy i policjanci. Chociaż możliwe, ze gdzieś przeoczyłem jakieś podserie - przestałem obserwować city jakiś czas temu na rzecz Speed Champions, Marvel i Technic.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Major »

Szkoda, że tak dużo naklejek. Sam zestaw pewnie wpadnie na listę :) A co do dostępności to Gandalf go ma za ok 64pln bez kosztów przesyłki.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#9 Post autor: Stelario »

Odkąd Ole Kirk Kristiansen założył naszą firmę ponad osiemdziesiąt lat temu naszym działaniom przyświecało motto „Tylko najlepsze jest wystarczające dobre". Tak jak wtedy, również i dziś właśnie to motto kieruje wszystkimi naszymi działaniami. Zatrudniamy cały osobny dział specjalistów (i maszyn), których głównym zadaniem jest wyłapywanie wadliwych zestawów LEGO zanim opuszczą one naszą fabrykę.

:)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: JAREMA. »

michallus, dzięki za recenzję, rozglądałem się ostatnio za tym zestawem tam gdzie pojawiły się nowości i właśnie jego na półkach brakowało. Na pewno nabędę, liczę że gdzieś wyskoczy na fajnej promocji :)

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#11 Post autor: Kloss »

Wielkie dzięki za recenzje. Przeczytałem z wielką przyjemnością. Sam zestaw wydawał mi się przeciętny, dopóki nie uświadomiłem sobie, że jest to odświeżona wersja zestawu sprzed lat! Nostalgia uderzyła mocno - już wiem, że muszę go mieć!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Fuku »

Ktoś jest w stanie wyjaśnić o co chodzi z tym zestawem? Od początku ciężko dostępny, stacjonarnie praktycznie nigdzie, teraz tylko na s@h (i na allegro za śmieszna cenę). Nigdzie nie jest napisane że to limitowana edycja ani nic takiego

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Fuku pisze:Ktoś jest w stanie wyjaśnić o co chodzi z tym zestawem? Od początku ciężko dostępny, stacjonarnie praktycznie nigdzie, teraz tylko na s@h (i na allegro za śmieszna cenę). Nigdzie nie jest napisane że to limitowana edycja ani nic takiego
Ja zamówiłem ten zestaw 11 lutego, wczoraj dostałem takiego maila:

Kod: Zaznacz cały

Ponownie informujemy: Niestety wbrew wcześniejszym zapewnieniem dystrybutora ``LEGO City Terenówka na safari 60267`` została wycofana z oferty. Nie wiemy czy i kiedy pojawi się w sprzedaży. Prosimy o informację czy zamówienie może zostać zrealizowane bez tego produktu. Środki zostaną zwrócone przez PayU. Przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Pozdrawiamy

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Fuku »

Od początku praktycznie nigdzie nie bylo, gdzieś tam się trafił ale w niezbyt fajnych cenach, stwierdziłem, że poczekam, sprawdzam dzisiaj a tu zonk. Jestem też po prostu ciekawy o co chodzi z tym setem, to nie pierwszy raz kiedy zestaw, który nie jest w żaden sposób limitowany jest w naszym kraju niedostępny. Było tak kiedyś z Landspeederem z SW, nie było go w polskich katalogach, w innych krajach był normalnie i był regularnym zestawem

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#15 Post autor: nori »

Ten zestaw od początku miał ograniczoną dystrybucję i nie trafił do normalnych sklepów, a był oferowany jedynie przez Shop@Home, choć mi udało się go kupić zupełnie przez przypadek w Bonito.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ