[MOC] Szturmowcy zwiadowcy - The Mandalorian

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Szturmowcy zwiadowcy - The Mandalorian

#1 Post autor: Fuku »

Scena z początku 8 odcinka serialu The Mandalorian, w której to dwóch Scout Trooperów, po porwaniu 'baby Yody' (jest w torbie), oczekują na dalsze rozkazy i z nudów strzelają do bliżej niezidentyfikowanego obiektu przypominającego puszkę (i oczywiście nie trafiają). Link do sceny: https://www.youtube.com/watch?v=87hmZOVjsLI

Sama budowa nie zajęła długo, scenka jest nieduża, choć i tak miałem problem z częściami w kolorze dark tan, dark grey i black. Niestety nie udało mi się zdobyć drugiej czarnej lornetki do ścigacza. Najdłużej zeszło z oczekiwaniem na figurki zwiadowców, jednego musiałem ściągać z Ukrainy i czekałem 2 tygodnie. Ich ceny na bl są niedorzeczne, ale stwierdziłem, że pasowałoby mieć ich chociaż dwóch (swoją drogą lekko ich zmodyfikowałem). Starałem się dobrze odwzorować układ sceny, z dużą dbałością o szczegóły oraz podłoże (czyli dość płaska ziemia, przez którą gdzieniegdzie przebijają się ciemniejsze, płaskie skały). Parę zdjęć:

ObrazekThe Mandalorian scout troopers scene

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej w albumie na flickr https://flic.kr/s/aHsmL47XV1 lub na insta https://www.instagram.com/fukusakuu/
Ostatnio zmieniony 2020-01-29, 14:44 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

To taka dioramka po prostu wyszła do istniejących ścigaczy. :) Teren mógłby być lepszy, znasz się na tym przecież. Ale nie o niego najbardziej chodzi, prawda? To co natomiast fajne, to pochylona głowa (dobry pomysł) i "strzał" blastera do celu, który wygląda super. A więc istota scenki spoko. :) Ci truperzy to jednak mają zinkla.:)
p.s. Kolor jest dark blush grey, a nie dark grey. Swoją drogą stary dark grey jako taki dobrze komponuje się z dark tan.
Ostatnio zmieniony 2020-01-29, 18:06 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#3 Post autor: romkoo »

Scena od razu rozpoznawalna, ¶cigacze wysz³y super i upozowanie minifigów równie¿. Sama podstawka wydaje siê zbyt masywna jak na ca³± prezentacjê, mo¿e jak by by³a trochê cieñsza to by mniej zwraca³a na siebie uwagê? Fajnie wysz³o :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Ta pochylona główka nadaje temu świetną dynamikę.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Szturmowcy dalej nie trafiają - fajna scenka.
Ostatni z Horadrimów

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Dziękuję za komentarze. Fajnie, że zauważyliście pochyloną główkę ;)
Podłoże może i mogłoby być lepsze, ale zależało mi na wiernym odwzorowaniu go przy ograniczonej ilości elementów, a dark grey to był skrót myślowy. Co do grubości, to jest minimalna, żeby skały mogły być w ziemi. Szturmowcy nie trafiają, a powinni, scout trooperzy to przecież imperialni snajperzy, ja osobiście obwiniam te ich małe blastery

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Scena, którą zbudowałeś uratowała dla mnie serial po słabych odcinkach 4-6. Taika to na tą chwilę mój ulubiony reżyser. Gość wziął dwóch szturmowców i zrobił z nimi jedną z lepszych scen gwiezdnych wojen.

Twoja praca bardzo dobrze oddaje klimat. Ten chybiony strzał z blastera to sama esencja i nadaje dynamiki scenie. Podstawka może i zbyt masywna ale przy jej wielkości ciężko fajnie wymodelować podłoże. Gdyby była wielkości baseplate "ciężar" kamieni trochę inaczej by się rozłożył co nie zmienia faktu, że i ona ma swój urok :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Fuku »

Dziękuję, odcinki 4-6 były nudniejsze, ale też miały swój urok. A ten at-st wyglądał świetnie, myślałem o zbudowaniu go, ale braknie mi części. Podstawkę wielkości baseplate brałem pod uwagę ale zrezygnowałem, bo 2 małe skutery na takiej dużej podstawce wyglądałyby śmiesznie. Stwierdziłem, że mniejsza forma będzie odpowiedniejsza. Jak pisałem, 2 skały są w ziemi (na różnej wysokości), co jest charakterystyczne dla podłoża w scenie i to głównie wymusiło grubość podstawki 3 płytek, a nie wydaje mi się też żeby to było jakoś bardzo grubo. 2 płytki byłoby ok?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Fuku »

Już jakiś czas temu zrobiłem lepszej jakości zdjęcia tego MOCyka, w sumie poszedł na pierwszy ogień i jest jeszcze na niebieskim tle. Skutery nie są aktualne, ale raczej nie będę ich przebudowywał. Dodałem też droida IG. Z kronikarskiego obowiązku wrzucam nowe zdjęcie, reszta w albumie na flickr :)

ObrazekScout troopers scene The Mandalorian by Fuku Saku, on Flickr

ODPOWIEDZ