[MOC] Slave I

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Slave I

#1 Post autor: Fuku »

Slave I MOC w skali zestawowej.

Gdy pojawił się zestaw rocznicowy, od razu stwierdziłem, że muszę go mieć, nowa szybka i nowe czerwone skosy pod kątem idealnie nadadzą się do wykończenia mojego starego MOCa. W końcu aktualną wersję zbudowałem od zera, bazując w dużej mierze na częściach z zestawu i z mojego MOCa, nie obyło się też oczywiście bez zamówienia na bl. Wzorowałem się na zdjeciach oryginału, głównie z filmu, jest wiele różnych zdjęć, ale modele różnią się miedzy sobą czasem bardzo wyraźnie. Musiałem stworzyć w głowie jedną, spójną wersję. Starałem się zachować zestawową skalę, ale przy tym wierniej odwzorować bryłę jak i szczegóły pojazdu. Przez podobny rozmiar i użycie tych samych kluczowych elementów jak szyba, zielone łuki, czy czerwone skosy, moja wersja przypomina tę zestawową, ale wprawne oko zobaczy, że to dwie różne konstrukcje. "Przedłużyłem" szybę i "zaokrągliłem" końcówkę, wymodelowałem poszycie, by było bardziej obłe, zarówno między szybą a spodnią częścią jak i od szyby do "ogona". Zadbałem o wierniejsze oddanie kolorystyki w danym miejscu. Wymodelowałem dolną część, by bardziej przypominała eliptyczny kształt oryginału i by spód był wyraźniej ścięty (stąd prawie brak skośnych płytek pod czerwonymi slopami), jasnoszare wykończenia gdzieniegdzie też starałem się dawać w miejscach, gdzie w oryginale czerwony lakier jest zdrapany, raczej nie są przypadkowe. Niestety trochę za cenę spodu, ale tam też starałem się oddać najważniejsze szczegóły. Można było się tam bardziej zagłębić, ale za cenę stabilnosci całej konstrukcji. Najtrudniej było chyba wymodelować skrzydła, tak by byly wierne oryginałowi i jednocześnie by miały odpowiedni środek ciężkosci. Całość jest dość mocna i stabilna, jedynie okrągłe talerze imitujące silniki czasem odpadają jak się o nie zahaczy, trzymają się na 1 studzie. Zdjęcia robione w wyjątkowo słoneczny poranek, więc mam nadzieję, że tym razem są lepszej jakości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć w albumie flickr: https://flic.kr/s/aHsmLcLXtw
Ostatnio zmieniony 2020-02-06, 12:45 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Narobiłeś się z tymi przeróbkami chłopaku, a efekt dla widza jest taki, że to takie podobne do siebie. Stąd trudno napisać coś, co będzie miało sens.
Mimo, że w zestawie wszystko jest bardziej umowne i zrobione "gorzej" względem pierwowzoru, to niektóre rzeczy mi się po prostu bardziej podobają. ( Na przykład te działka na końcu "ogona", albo skrzydełka). Inne z kolei lepiej wypadają u Ciebie. ( Głównie to "poszycie" kadłuba za zielonymi półkolami. W zestawie jest chaotyczne, podczas gdy Ty to uporządkowałeś i zrobiłeś ładną linię danego elementu - on sam jeden, jak dla mnie, zmienia na plus całą stylistykę bryły Twojej wersji).

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Tak to faktycznie zabawa w znajdź 10 różnic. ;-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Różnic jest wiele, ok można powiedzieć że to przeróbka, ale z setowej wersji zostało jakieś 20%, jak pisałem model powstawał od nowa, a że niektóre rozwiązania zestawu były po prostu dobre, to je zaadoptowałem, ciężko by było użyć innej szyby, innych zielonych półkoli itp. Działka mogłyby być ciemnoszare ale chyba nie ma takich barów 3l, pomyślę nad czarnymi, ale co do kształtu i wielkości to są dużo bardziej zbliżone do oryginału, skrzydła tak samo. Nie dziwi mnie że dla ludzi nie obeznanych z lego obydwa pojazdy są pewnie bardzo podobne, no ale bez przesady ;P

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Wychodzi na to, że to najlepszy zestaw SW od TLG. ;-) Jest bardzo ładny ten Twój. Najbardziej kuleje spód ze studami, ale nie ma czym go zrobić bo i tak nie ma jakichś pościnanych kafli.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Najlepszy może nie, ale jest w czołówce, w porównaniu z poprzednim Slave różnica jest ogromna, nie to co w przypadku snowspeederów, at-st, sokołów itd, gdzie jadą na tym samym schemacie od lat. Spód można by zrobić lepiej, ale za cenę trwałości, nie chciałbym żeby mi się rozpadał w rękach. To najlepsze co mogłem zrobić, jeszcze można ujednolicić kolor ale nie miałem już jasnoszarych, fajnie by też było dać odwrócone tile 1x3 ale to niestety kosztowne przedsięwzięcie. Pewnie jak z czasem zdobędę większą ilość, to przerobię trochę spód

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Ostateczna wersja mojego Slave I. Poprawiłem trochę szczegółów, wygładziłem spód, trochę pozmieniałem kolory na poszyciu tak by lepiej odwzorowało oryginał. Działka też są w dobrym kolorze, przekonałem się przy okazji, ze bary 4l w kolorze ciemnoszarym to jedne z najdroższych części

Wrzucam parę zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekSlave I little updated by Fuku Saku, on Flickr

ODPOWIEDZ