[MOC] Wywrotka

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Wywrotka

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów,

Tym razem niewielki projekt - wywrotka. Ciężarówka do Lego City.
Konstrukcja może nie jest spektakularna, ale jako dzieciak bardzo lubiłem tego typu pojazdy. Zawsze można było naładować klocków, przywieźć z jednego miejsca na drugie i wyładować :)
Miałem taki zestaw, niewielki żółty traktorek ze skrętem za pierwszą osią i wywrotką właśnie, bardzo go lubiłem. Przypuszczam, że gdzieś podświadomie mogłem się nim inspirować.

Zapraszam do oglądania.

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDump Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

Fajna city wywrotka, jedyne co to bym dał na dachu tile 1x4 zamiast plejtów, za duże natężenie studów w porównaniu do reszty pojazdu

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Ładna. Komin z technic joint nie byłby ładniejszy? Byłby równy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Nie ma lusterek? :(

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Czysta, fajna forma. Podoba mi się.
Co prawda, ja też "bym zmienił' co nieco i dach dał z jednego elementu 4x6, tego lekko wypukłego. Widzę jednak, że u Ciebie środek dachu jest podnoszony, jak w starych konstrukcjach z lat 80-tych, więc niech pozostanie tak, jak jest. Też ma swój urok :)
Dobry pomysł z mocowaniem narzędzi za kabiną.

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Dziękuję wszystkim za komentarze, mam jeszcze 2 różne ciężarówki tego typu, ale zupełnie inaczej zaaranżowane, jak będę miał nieco czasu, to zapewne też zrobię rendery i wrzucę.
Fuku pisze:Fajna city wywrotka, jedyne co to bym dał na dachu tile 1x4 zamiast plejtów, za duże natężenie studów w porównaniu do reszty pojazdu
W sumie całkiem niezły pomysł ;)
Jellyeater pisze:Ładna. Komin z technic joint nie byłby ładniejszy? Byłby równy.
Projekt zbudowałem dość dawno temu, ale jeżeli dobrze pamiętam, to z kominami miałem problem, robiłem kilka podejść. Szczerze mówiąc z tego elementu jestem najmniej zadowolonu.
M_longer pisze:Nie ma lusterek? :(
Nie pomyślałem o tym. Często jak buduję jakiś model mam w głowie myślenie jeszcze z "dawnego" Lego City.
wielkamucha pisze:Czysta, fajna forma. Podoba mi się.
Co prawda, ja też "bym zmienił' co nieco i dach dał z jednego elementu 4x6, tego lekko wypukłego. Widzę jednak, że u Ciebie środek dachu jest podnoszony, jak w starych konstrukcjach z lat 80-tych, więc niech pozostanie tak, jak jest. Też ma swój urok :)
Dobry pomysł z mocowaniem narzędzi za kabiną.

bzzz-bzzz
Jak wspomniałem powyżej, myślę trochę w "stary" sposób ;)
Narzędzia dodałem, bo było tam nieco pusto, a przy tego typu pracach narzędzia się zawsze przydają ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

Mnie też się podoba Twoja wywrotka. Jest przyjemna dla oka. Nie jest skomplikowana, jak sam napisałeś, ale ma coś w sobie.
W ogóle diabli wiedzą, czy wirtualnie buduje się łatwiej, czy trudniej...
Nie chciałbyś "pójść na łatwiznę" i zbudować czegoś z klocków po prostu?... Masz wiele fajnych pomysłów, które aż kipią od chęci zaistnienia w formie bardziej dotykalnej... :)...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Nie ma lusterek? :(
O właśnie. Czegoś mi brakowało :) Myślę, że mogłeś użyć tego elementu jako rury wydechowe. Poza tym jest dobrze :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Szygalew pisze:Mnie też się podoba Twoja wywrotka. Jest przyjemna dla oka. Nie jest skomplikowana, jak sam napisałeś, ale ma coś w sobie.
W ogóle diabli wiedzą, czy wirtualnie buduje się łatwiej, czy trudniej...
Nie chciałbyś "pójść na łatwiznę" i zbudować czegoś z klocków po prostu?... Masz wiele fajnych pomysłów, które aż kipią od chęci zaistnienia w formie bardziej dotykalnej... :)...
Dziękuję za komentarz. Oj, bardzo chciałbym wrócić do "fizycznych" klocków. Niestety aktualnie nie mogę sobie na to pozwolić, ale jak tylko uda mi się osiągnąć pewne cele, to z dziecięcą radością wrócę do zwykłych klocków.
Ciekawy temat poruszyłeś, z jednej strony budowanie wirtualne daje potężne możliwości jeżeli chodzi o ilość klocków i kolorów. Z drugiej strony brakuje tego czegoś, tej możliwości obrócenia elementu w rękach kilkukrotnie i szybkiego przetestowania kilku wariantów.
legosamigos pisze:
M_longer pisze:Nie ma lusterek? :(
O właśnie. Czegoś mi brakowało :) Myślę, że mogłeś użyć tego elementu jako rury wydechowe. Poza tym jest dobrze :)
Dziękuję za komentarz. Tak jak wspomniałem wyżej, pozostałości w głowie po Lego City z końcówki poprzedniego wieku :)

ODPOWIEDZ