[MOC] Ził Peacemaker 6x6 Mad Max

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

[MOC] Ził Peacemaker 6x6 Mad Max

#1 Post autor: SAMOLOT »

Przedstawiam moją pracę przygotowaną specjalnie na konkurs "Pojazd w stylu Mad Max" na Eurobricksie.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5TXUd94wrwY&feature[/youtube]



Tym razem Mad Max zawitał do post apokaliptycznej Rosji.
Na bezdrożach Syberii można spotkać gangi dysponujące uniwersalnymi pojazdami dobrze radzącymi sobie w trudnym terenie.
Grupy te zajmują się odnajdywaniem szczątków zestrzelonych podczas nuklearnej wojny samolotów, rakiet i śmigłowców.
Wraki te stanowią jedyne źródło surowców i części zamiennych w nowej rzeczywistości. Dlatego są niezwykle cennym łupem. Ził Peacemaker jest teoretycznie ciężkim holownikiem do wydobywania wraków w trudnym terenie.


Obrazek Obrazek Obrazek


Ale gdy załoga będzie w niebezpieczeństwie, może użyć potężnego trebusza miotającego ładunki wybuchowe.
Trebusz wyposażony jest w bogatą aparaturę celowniczą zainstalowaną w kabinie.
Operator uzbrojenia ma też możliwość przywitania intruzów salwą groźnych strzał miotanych z ukrytego przedziału bojowego.
Ponadto w bezpośrednim starciu pojazd może rozcinać opony wrogich pojazdów specjalną piłą


Obrazek Obrazek Obrazek


Ził ma stały napęd 6x6 inspirowany amerykańskim dronem bojowym zwanym Crusher.
Mój model Napędza 6 silników PF XL zasilanych z dwóch baterii BuWizz.
Zawieszenie dysponuje unikalnym prześwitem wysokości 9 studów zaś każde z kół zawieszone jest na wahaczu o skoku ponad 8 studów.
Model nie posiada układu skrętu manewry wykonuje tak jak czołg różnicując prędkość obrotu kół po obu stronach.
Masa pojazdu 3,1 kg długość ponad 50 cm.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-02-18, 19:43 przez SAMOLOT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Podoba mi się to, jak wygląda, jak fajnie spasowane pomimo, że niby niedbale, są panele, przez co kolorystyka wygląda bardzo klimatycznie. Podobnie działają szczególiki jak te skrzydła za kabiną czy ten łeb goryla na masce.
Jestem też na pewno pod wrażeniem tego, jak wysoko chodzą koła - nie mam pojęcia, czy to faktycznie trudne do osiągnięcia, ale na mnie działa.
Na filmiku niby się zagrzebywał, ale finalnie jechał, więc tutaj tez jest na plus.
Cały model dla mnie jest bardzo... inspirujący. Technicowej wersji w życiu pewnie nie zrobię, ale może coś w wersji dla minifigów.
Ode mnie na plus :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Ostry zawodnik :D zobaczyć takiego we wstecznym lusterku to nic dobrego. Tak jak napisał Ex3qtor szczegóły nadają mu charakteru choć uważam, że za dużo na nim oryginalnej farby. Zawieszenie nieźle wybiera!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:zobaczyć takiego we wstecznym lusterku to nic dobrego.
Też nie chciałbym go spotkać na drodze. :)

Bardzo fajny pojazd. Bardzo brzydki, tj. świetny w swym, nazwijmy to - braku urody. :) Złowieszczy i złowrogi, jak spojrzenie kota. A sympatyczny przy tym. Trochę jak Złomek. Miło popatrzeć na takiego potwora :).

Powodzenia w konkursie!..

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Prawdziwy wszędołaz.
Świetny film w ciekawej miejscówce.
Powodzenia w konkursie. Mój głos masz. :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Model fajny, bardzo w klimacie Mad Maksa, a jednocześnie oryginalny (przez swoją azjatyckość ;) ) . No i śmiga imponująco. Film dobrze buduje postapokaliptyczny nastrój, ale i tak najbardziej podoba mi się zdjęcie z tym złowrogo spoglądającym kotem :) .
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Krall
Posty: 102
Rejestracja: 2018-09-07, 11:18
Lokalizacja: Trzciana k. Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Krall »

"Za ciężarówką podąża olbrzymi tygrys syberyjski. Według badaczy jest on efektem mutacji genu odpowiedzialnego za hamowanie rozrostu kości. Wabiony zapachem rozlanej krwi, na pobojowiskach które zostawiają za sobą członkowie gangu, idzie jego śladami.
Pogłoski mówią również o kilku przypadkach, kiedy wygłodniała bestia zamiast czekać na koniec bitwy, wzięła czynny udział w potyczce, przechylając szalę zwycięstwa na stronę gangu."


Bardzo fajna ciężarówka, widać że nie straszne jej bezdroża. Masz mój głos.
Ostatnio zmieniony 2020-02-19, 19:34 przez Krall, łącznie zmieniany 1 raz.
~Tej nocy, idziemy budować!

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: barneius »

Ależ ta maszyna groźnie i złowrogo się prezentuje! Nie przypominam sobie takiej stylówy w Technicu. Robi wrażenie. Gratula!
mocs: rebrickable | pics: flickr

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#9 Post autor: SAMOLOT »

[quote="Krall"]"Za ciężarówką podąża olbrzymi tygrys syberyjski. Według badaczy jest on efektem mutacji genu odpowiedzialnego za hamowanie rozrostu kości. Wabiony zapachem rozlanej krwi, na pobojowiskach które zostawiają za sobą członkowie gangu, idzie jego śladami.
Pogłoski mówią również o kilku przypadkach, kiedy wygłodniała bestia zamiast czekać na koniec bitwy, wzięła czynny udział w potyczce, przechylając szalę zwycięstwa na stronę gangu."


O stary ale tekst, może następnym razem poproszę Cię o pomoc jak będę robił opis :) prawdziwy talent. Czy mogę go wykorzystać na FB jak będę opisywał zdjęcia z kotem i Peacemakerem?

Pozostałym dziękuję za opinię. i dokładam kilka zdjęć podwozia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krall
Posty: 102
Rejestracja: 2018-09-07, 11:18
Lokalizacja: Trzciana k. Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Krall »

SAMOLOT pisze:Czy mogę go wykorzystać na FB jak będę opisywał zdjęcia z kotem i Peacemakerem?
Będzie mi niezmiernie miło jeśli tak uczynisz :D
~Tej nocy, idziemy budować!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: mw »

Ale wypasiony Ził dosłownie i w przenośni :) Fajnie sobie to wymyśliłeś no i niesamowicie wybiera wszelkiego rodzaju głazy - bajer

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#12 Post autor: SzU »

Piękne i klimatyczne :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Jak zobaczyłem Twój pojazd, to skojarzył mi się z pewnym motocyklem, który został zatrzymany do kontroli przez policję :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ