[MOC] Jeep Cherokee xj

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Jeep Cherokee xj

#1 Post autor: Szygalew »

Witam!

Chciałbym przedstawić trzecie z kolei autko na potrzeby wypełnienia mojego parkingu hotelowego. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, to będzie to jednocześnie pierwsze zgłoszenie na konkurs: "Pojazd w stylu City/Speed Champions".

Najpierw powstała wersja szara. A potem biała. Oprócz koloru różnice są nieznaczne. Głównie sposób budowy tylnych świateł. W sumie niuans. Przedstawiam obie.


Użyłem naklejek, by zimitować słupki między szybami. No i pociąłem pomarańczowego flexa na potrzeby kierunkowskazu. Okna/szyby są za wysokie. Jakoś nie chciałem z flexów tego robić, więc pozostały dostępne szybki o wysokości dwóch klocków. Jest też ( i chyba przede wszystkim) za wąski. Siódemka byłaby lepsza, ale, całkiem niezależnie od wymogów konkursu, nie chciało mi się tego przerabiać, a i obawiałem się, że przód bez "znaków" na brzegu maski nie wyjdzie tak fajnie (tak mi się wydaje, że fajnie :)).
To chyba tyle.

Z niecierpliwością czekam na komentarze :)

Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=579429

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-03-16, 08:08 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Grill z chromowanych uchwytów do wiaderek wymiata. Ale koła to masz szerokie chyba na 8 studów, nie?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Bardzo ładny model,widać od razu co przedstawia. Z plusów to na pewno ciekawe użycie elementów, dbałość o szczegóły. Minusy to tylko użycie naklejek i z racji że jest do miasteczka - jest za duży w stosunku do figa, a raczej za długi. Zrobiłbym dwie wersje - jedną bardziej reprezentacyjną na szerokość 7 lub 8 studów a drugą do miasteczka - na szerokość 6 studów, z mniejszymi kołami i krótszą, tak by zachować proporcje
Ostatnio zmieniony 2020-03-15, 20:40 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze:Ale koła to masz szerokie chyba na 8 studów, nie?
W białym są za szerokie. W siwym są ok. Nie chciało mi się przestawiać. :) Do wystawy w białym też poczynię te same kombinacje alpejskie. Dzięki!
Fuku pisze:jest za duży w stosunku do figa, a raczej za długi.
Tak, jest za duży. Dlatego też raczej nie mam ciśnienia na konkurs z tym modelem. :) Dzięki za dobre słowo i sugestie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Fuku »

Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja
Zobaczymy. Czasu będę miał sporo, bo od wczoraj mam "wolne". :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Szygalew pisze:
Fuku pisze:Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja
Zobaczymy. Czasu będę miał sporo, bo od wczoraj mam "wolne". :)
Jakby nie było wg wikipedii Chevy Bel Air z 57 roku miał 187 cm szerokości podczas gdy Jepp Cherokee XJ w zależności od modelu między 172 a 180 cm:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze:
Szygalew pisze:
Fuku pisze:Masz dwie wersje, jedną przerabiasz pod konkurs, drugą jako 100% dopracowany moc i 2 pieczenie na jednym ogniu ;P czasu jest dużo, ale to Twoja decyzja
Zobaczymy. Czasu będę miał sporo, bo od wczoraj mam "wolne". :)
Jakby nie było wg wikipedii Chevy Bel Air z 57 roku miał 187 cm szerokości podczas gdy Jepp Cherokee XJ w zależności od modelu między 172 a 180 cm:)
Patrzyłem na wymiary. :) Profil wyszedł mi bardzo dobrze. Sprawdzone. Nawet wysokość jest proporcjonalna. Tylko szyby powinny być niższe, a podszybie wyższe. Tak o płytkę. Ale nie chciałem tego robić naklejką, a klockami - nie miałem pomysłu. :) Jest natomiast za wąski. (j.w.). Długo się z nim babrałem, i cały czas przymykałem oko na tę szerokość nieodpowiednią. Przód chyba ze dwa tygodnie kombinowałem, to narty, to nie narty, aż w końcu wiaderkowe rączki.. Chciałem już go wstawić, bo miałem go dosyć.:) Do czasu wersji 2.0 pozostanie 1.0. :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jellyeater »

Bardzo ładnie wyszedł ten biały. Poziom już chyba prawie Karwika. Ten pomysł na kierunkowskazy z przodu i grill.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Jellyeater pisze:Bardzo ładnie wyszedł ten biały. Poziom już chyba prawie Karwika. Ten pomysł na kierunkowskazy z przodu i grill.
Uważaj, bo się Karwik obrazi. :) Dzięki!

Dodałem parę zdjęć w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 2020-03-16, 08:11 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Szygalew pisze:Jest natomiast za wąski.
Cieszę się, że się spóźniłem chwilę z komentowaniem, bo nie muszę sam wyprowadzać tego ciosu, tylko wystarczy grzecznie przytaknąć :D . No, to przytakuję: "Tak, jest za wąski do tej długości".
Ale do niczego więcej się nie przyczepię, bo konstrukcyjnie to jest wyższa półka.
A tak z ciekawości - patrzyłeś, jak by wyglądał na węższych oponach? (Poza tym, że byłby jeszcze węższy, a to niedobrze, ale w pewnych ujęciach może prezentowałby się bardziej miejsko, niż Dakarowo ;) ).

Tak czy owak - brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#12 Post autor: romkoo »

Super wyszed³. Grill rzeczywi¶cie bardzo pomys³owy i kierunkowskazy z flexów - ekstra.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#13 Post autor: Johan »

Bardzo fajny. Ciekawe techniki stosujesz, jest co podpatrzyć, szczególnie maska i grill :)

Nie podoba mi się używanie naklejek dla odwzorowania elementów konstrukcji. Tak jak na słupki jestem w stanie zrozumieć, tak przy tylnych światłach (w białym) to dla mnie trochę oszukiwanie. Ale to moje preferencje i zapewne będę tu w mniejszości.

Wydaje mi się też za duży do skali minifig, przynajmniej skalując do wzrostu minifiga.

Natomiast na pewno jest bardzo rozpoznawalny, brawo!

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#14 Post autor: DARON »

Ogólnie konstrukcje całkiem fajnie wyszły, ale co do białego mam wrażenie, że przód białego jest trochę za długi w porównaniu do całego samochodu.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: SERVATOR »

Biały samochód wyszedł Ci naprawdę bardzo fajnie. Widać, że starałeś się oddać jak najwięcej szczegółów oryginału. Podobnie jak innym najbardziej podobają mi się pomysłowe kierunkowskazy i grill.

Niestety, moim zdaniem podobnie jak samochody ze Speed Champions on w miasteczku będzie wyglądał słabo. On jest po prostu za duży. Na tych kołach będzie wyglądał bardziej jak Monster Truck niż klasyczna terenówka.

ODPOWIEDZ