[MOC] Klasztor Kapucynów na Karaibach

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Klasztor Kapucynów na Karaibach

#1 Post autor: Jellyeater »

Karaiby były ośrodkiem nie tylko działalności piratów i korsarzy, ale także misjonarzy, którzy nawracali Indian i nieśli posługę mieszkańcom Nowego Świata. Klasztory z tamtego regionu opierają się na tych samych rozwiązaniach architektonicznych co klasztory europejskie. Różnią się zdobieniami, które przyjmowały elementy sztuki mezoamerykańskiej. Klasztor składa się z budynku głównego z wirydarzem, wokół którego pod krużgankiem chodzili mnisi odmawiający różaniec. Do tego przylegał kościół, w zależności od bogactwa opactwa mógł być on mniej lub bardziej skromny. Do swojego dodałem kuchnię z refektarzem i pomieszczenie na łaźnię i toaletę. Jako, że miejsce jest niespokojne to dolne okna są zakratowane. Aktualnie do klasztoru przybywa młody porucznik, z córką gubernatora pobliskiej wyspy, w celu potajemnego zawarcia związku małżeńskiego. Ceremonię poprowadzi ojciec Alberto.

Budowla wyszła duża 3x3 BP, jest w jednym kawałku, palmy są mało stabilne. Tak Selario na pewno widać gdzieś fragmenty BURP. Jest pod kątem prostym, bo tak się budowało, zmiany byłby nieautentyczne. Bałem się dachu, a właściwie okazał się on względnie prosty. Ma trochę dziur, ale giną w pstrokaciźnie. Poszło na niego około 1400 beczułek. Zrobiłem podstawowy błąd i najpierw zbudowałem klasztor, potem go podniosłem i dobudowałem wyspę. Następnym razem zrobię jednak odwrotnie. Zaplanuję klasztor i zbuduję odpowiedni teren.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: mw »

Bardzo ładna praca, dużo szczegółów schludnie. Bardzo mi się podobają ubytki w murach. Aż żal że Klasztor nie stoi na trochę większym terenie ale zdaję sobie sprawę ile i tak poszło towaru na tę wersję. Brawo

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Rysiek »

Świetna robota! Bardzo podobają mi się skały, dach i palmy. No i ten pomysł na bruk, bardzo ładnie to wyszło :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Pierwsze zdjęcie - bomba!

Bardzo fajny klasztor. Spora dosyć konstrukcja, a jednocześnie bardzo taka zgrabna. Podoba mi się kolorystyka i architektura i ogólnie wszystko - jest właśnie takie "karaibskie" :)
Najbardziej podoba mi się (przekornie) pomost na przystani. Coś sobie z niego na pewno skopiuję :) Dobrze też wygląda rozeta (chyba tak to się nazywa?) w nawie głównej kaplicy.
Super praca!

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Klasa. Tak sobie wyobrażam klasztor Kapucynów na Karaibach.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

Fajny dom na Karaibach, nie wiem czy to wygląda jak klasztor, bardziej jak przydomowa kapliczka ale modlić sie można wszędzie tak jak np na Bemowie od 15 lat w garażu proboszcza. ;)

Budynek bardzo ładny, dobry kolor dachu, i zajefajny ogródek.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: lechkulina »

Super wyszło! Masa detali, szczególnie okrągłe okno i ozdoby wokół drzwi podobają mi się. Wracam podziwiać resztę :)

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Moje ulubione klimaty i kolorystyka : o)

Bardzo podoba mi się wirydarz (nowe trudne słowo), a zwłaszcza to jak sprytnie zwiększyłeś centralną cześć poprzez te półokrągłe ćwiartki.

Podoba mi się, że sam klasztor ma dodatkowe dobudówki (refektarz, toalety).
(Tego mi zabrakło w moim San Escobar)

Minusem jest dla mnie to, że dach nie chce wystawać poza krawędź ściany. Trochę to chyba powoduje wrażenie zwalistości głównego budynku.

Bardzo fajne kraty - nie wiem czy ich nie ukradnę, bo też mam te nóżki z bopa ; o)
Jellyeater pisze:Zrobiłem podstawowy błąd i najpierw zbudowałem klasztor, potem go podniosłem i dobudowałem wyspę.
Ja swój też tak budowałem - najpierw klasztor, potem teren. Dlaczego uważasz, że taka kolejność jest zła?
Budynek jest najważniejszy w MOCu, teren trzeba potem pod niego budować.
Chyba, że chodzi o to, że jest płasko posadowiony?
Zdrufko, Ciamek

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szygalew »

Przepiękny klasztor! (Absolutnie nie - dom.)Wyobrażam sobie jaką musiałeś mieć frajdę budując go. Tu chyba nie było tej monotonii, której tak nie lubisz?

Ściany przełamane pęknięciami są super, ze zwykłych ścian robi się jakieś wow! Ogródek jest świetny. I cmentarzyk. I scenka z młodymi fajnie wymyślona. Skały oraz teren pewnie mogłyby być lepsze, ale w czym to przeszkadza?... :)

Bardzo miło się na to wszystko patrzy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Ja swój też tak budowałem - najpierw klasztor, potem teren. Dlaczego uważasz, że taka kolejność jest zła?

W kilku miejscach się to rozpada trochę, i spędziłem łącznie pewnie ze dwie godziny leżąc pod biurkiem i mocując wzmocnienia od spodu.
bardziej jak przydomowa kapliczka
Chodzi Ci o wielkość? Powinien być ze 2x większy. Ale 36 BP to by było sporo klocków i nie do przeniesienia. A do przewiezienia już tylko BUS. Kamieniczki też są ze 2x mniejsze niż powinny być. Tak się buduje z LEGO.

Dziękuję za odwiedziny!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

O, jak ładnie.
W przeciwieństwie do Servatora nigdy sobie nie wyobrażałem klasztoru kapucynów na Karaibach (czasem tylko opactwo karmelitów bosych na Azorach), ale gdybym to zrobił, to pewnie właśnie tak ;) .
Piękny kompleks, a zwłaszcza dzwonnica. Nie znam się na tym, ale jest w stylistyce tych budowli coś kolonialnego (i nie chodzi mi tylko o sąsiedztwo palm ;) ). Fajne detale. Zgadzam się jednak, że połacie dachów mogłyby minimalnie wystawać. Mury przecież trzeba chronić przed tropikalnymi ulewami ;) .

I choć nie planuję podobnego przedsięwzięcia, to chyba zacząłbym jednak od wyspy, a potem wzniósł na niej klasztor. Można wtedy zaszaleć z ukształtowaniem terenu pod zewnętrznymi murami, a nie tak płasko. Ciamku, dlaczego odwrotnie ma być lepiej?

A tak w ogóle, to brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

dmac pisze:Ciamku, dlaczego odwrotnie ma być lepiej?
Bo jak mam gotowy budynek, to mogę zrobić pod niego teren i już wiem jak mam tenże teren ukształtować żeby pasował do budynku.
Jak zaczynam od terenu to potem się okazuje (w trakcie tworzenia budynku), że gdzieś brakuje skały, gdzieś nie pasuje i trzeba dużo poprawiać i się nie chce.
Tak przynajmniej mi się wydaje i takoż robiłem w San Escobar.
Ale tam miała być wysoka skała i klasztor pod kątem więc ew. ciągłe przeróbki terenu byłyby męczące.

Jellyeater pisze:palmy są mało stabilne
Zapomniałem napisać o palmach - bardzo ładne.
I spód z liści dark tan - nie poszedłeś na łatwiznę z wsadzeniem tam krzaka ; o)
Zdrufko, Ciamek

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Fuku »

Bardzo ładny klasztor. Skały wyglądaja miejscami zbyt prosto, ale też ok, pewnie kwestia budżetowa. Jedyne co mi się mniej podoba w klasztorze to pęknięcia w ścianach, widziałbym je raczej tak, że tynk przy pęknięciu jest zrobiony z różnych tili, te trójkątne by się do tego nadały i spod nich wystające ciemnoczerwone cegiełki. Faktura murku wygląda bardzo fajnie, palmy są świetne

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#14 Post autor: romkoo »

Bardzo mi siê podoba. Ska³y wygl±daj± dobrze, po³±czenie kolorów na murach i dachu idealnie pasuje do mojego wyobra¿enia o XVII wiecznych piratach.
Super zdjêcia.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: wielkamucha »

Dla mnie te pęknięcia w murach to wyglądają raczej, jakby coś w nie przywaliło, jak kula z muszkietu czy armaty. Bo są trochę takie spore raczej, a za krótkie na "naturalne" pęknięcia osiadającego budynku. Tak bym to widział.

Co jeszcze bardziej dodaje im uroku :D

ODPOWIEDZ