[MOC] Kąpiel

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Kąpiel

#1 Post autor: JK »

Witam wszystkich znów po dłuższej przerwie.

Koncepcja tej pracy zrodziła się mniej więcej rok temu, jednak jak to często bywa realizacja musiała nieco poczekać, a i tempo pracy było delikatnie mówiąc niezbyt szybkie. Tak więc efektem końcowym mogę się z Wami podzielić dopiero teraz.

Po raz kolejny postanowiłem zmierzyć się z motywem kobiety - w tej samej skali co wiolonczelistka, tym razem kobiety w kąpieli, co dało mi możliwość popracować nad twarzą, proporcjami i kształtem ciała, ale także nad jego interakcją z wodą, oraz oczywiście nad samą wanną. Jak wyszło, oceńcie proszę sami. Praca miała mieć w założeniu klimat relaksu, zmysłowości i delikatnego vintage.

ObrazekThe Bath by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekThe Bath 2 by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekThe Bath 3 by Krzysztof J, on Flickr

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Wow!

Muszę przyznać, że zadziwiasz mnie umiejętnością modelowania postaci ludzkiej z klocków i oddania jej ekspresji. To jest naprawdę dobre!

W latach 80-tych był teledysk Dire Straits "Money for nothing", jeden chyba z pierwszych zrealizowanych techniką grafiki komputerowej. Twoje postacie trochę przypominają te, które wtedy się tam pojawiły - jeśli chodzi o twarz i sposób jej modelowania, oddania mimiki itp. To żaden przytyk - wręcz przeciwnie, wyrazy uznania, bo teledysk jest moim zdaniem jednym z najfajniejszych do tej pory. Nie pokusiłbyś się o tych dwóch kolesi i zatytułował pracę "Money for nothing"? Myślę, że na Flickerze miałoby to niezły oddźwięk :)

Najbardziej jednak urzekła mnie bateria wannowa. Zwłaszcza słuchawka - jest po prostu rewelacyjna!

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 21:01 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Piękne! Zmysłowe, na luziku i z uśmiechem. Ociera się o sztukę. Albo nią jest po prostu. Wielkie brawa!

Nie od razu zauważyłem, że to takie duże. Tylko chodniczek ciut mały. No ale może ona taki sobie kupiła... :)

Bateria faktycznie świetna.

No i zastanawiają mnie te butki. Tylko w nich doszła... do wanny? :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Przede wszystkim fajnie, że wróciłeś :).
Praca bardzo w Twoim stylu, przynajmniej mi od razu kojarzyła się z Tobą i wiolonczelistką.
Zarówno modelka (?), jak i wanna wykonane są świetnie - też jestem fanem baterii :). Jeśli miałoby mi coś przeszkadzać, to jakkolwiek tarcza w charakterze kolczyka jest fajnym szczegółem, to kolczyk w kąpieli jest cokolwiek kłopotliwy.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Wana wanną, kobieta kobietą, ale te gorseciki na podłodze to wymiatają. ;-)

Woda powinna mieć pianę... A tak to super.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#6 Post autor: SAMOLOT »

Bardzo to dobre jest. Mnie urzekła zwłaszcza wanna i dywanik.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Bateria, dozownik do mydła i sama wanna są genialne.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: JK »

Bardzo Wam dziękuję za komentarze! Cieszy mnie pozytywny odbiór pracy - zarówno jako całości jak i różnych detali. Jeśli chodzi o baterię, chciałem uzyskać efekt takiej mosiężnej baterii retro i cieszę się, że podoba Wam się ten element. Odnośnie takich drobiazgów jak rozrzucone elementy garderoby, pomyślałem właśnie, że dodają one kolorytu pracy oraz dają pole do interpretacji. Sugestia, iż owa postać doszła do łazienki w samych tylko butach na obcasie jest bardzo trafiona. ;)

Generalnie pomysłów na różne tego typu scenki mam całkiem sporo. Idea projektu postaci z teledysku "Money for Nothing" też wydaje się świetny :) Tyle, że jak dla mnie to są już całkiem duże przedsięwzięcia, które przy moich zasobach czasowych ogarniam miesiącami. Tak więc może teraz dla odmiany skuszę się na jakąś mniejszą formę. :)

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#9 Post autor: Reglin »

Fantastyczna praca. Najpierw zastanawiałem się z jakiego zestawu wziąłeś ten klocek z kranem, dopiero po dłuższej analizie i oglądaniu dywaników oraz twarzy można zobaczyć jak spora jest to praca i w jakiej skali jest postać i wanna.
Bardzo udane. Podziwiam

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: JK »

Dzięki :-) Faktycznie na podstawie zdjęć nie zawsze można sobie zwizualizować rzeczywistą skalę - nawet jeśli teoretycznie da się wyliczyć rozmiar. Mam nadzieję, że kiedyś będzie okazja, żeby zaprezentować tę pracę na żywo. :-)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#11 Post autor: romkoo »

Fantastyczne, zmys³owe. To jedna z tych prac które maj± w sobie to co¶. Scena jak ¿ywa. Zdecydowanie przebi³a wiolonczelistkê.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Fuku »

Bardzo dobrze zbudowane, podoba mi się

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Nie jest to co prawda Colargol ale też niezłe... ;)

A poważnie. Rewelacja! Na żywo na pewno lepsze, bo można zobaczyć rzeczywisty rozmiar. Aż przydałaby się tam jakaś figurka np. jako mini szampon żeby uchwycić skalę. Albo jako nakrętka butelki z czymś tam przydatnym w kąpieli.
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 16:56 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Piot.rec.bricks
Posty: 5
Rejestracja: 2019-01-20, 22:53
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Piot.rec.bricks »

Ale to Ci wyszłoooo chłopie...
"LEG GODT"

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Szygalew »

JK pisze:Mam nadzieję, że kiedyś będzie okazja, żeby zaprezentować tę pracę na żywo. :-)
Tu nie ma co mieć nadziei, trzeba się po prostu wpisać w arkusz do Sępólna Krajeńskiego i tyle. :)

ODPOWIEDZ