[MOC] Duma narodu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Duma narodu

#1 Post autor: pit »

Buongiorno! (z amerykańskim akcentem)

Praca przedstawia scenę z fikcyjnego filmu propagandowego "Duma narodu", który pojawia się w Bękartach wojny Quentina Tarantino.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wieża jest mocno inspirowana wieżą ratuszową znajdującą się w Goerlitz-Zgorzelcu. Zresztą tam też kręcone były sceny do tego filmu.

Oczywiście akcja "Dumy narodu" dzieje się w Normandii, a sam pomysł urodził się dawno temu i miał pojawić się w innej makiecie, ale jakoś do tej pory mi nie wychodziło. :)

Widok na akcję pod wieżą:

Obrazek
Pozdrawiam,
Piotrek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Ciekawe to architektonicznie. Te łuki w oknach super wyszły. Samej sceny z filmu nie pamiętam, ale trupy jak żywe.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1586
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładna wieża. Najbardziej podoba mi się zestawienie ścian tan i boniowania lbg (zapamiętałem to słowo po Ratuszu Rzeszowskim :)). I schody ładnie wyszły. Wyższa część wieży też jest bardzo ładna, ale przeszkadza mi trochę zbudowanie jej na bazie zawiasów. A czarne zwieńczenie wieży z kopułką przypomina mi hełm Wadera, chociaż, oczywiście, też jest ładne. :)
Trochę szkoda, że nie "ożywiłeś" trupów czerwienią. :) Szczególnie dobrze mogłaby ona wyjść w fontannie (?)..

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Duma narodu

#4 Post autor: dmac »

Bardzo ładna wieża, a i scena budzi przyjemne wspomnienia :) . Podobają mi się zwłaszcza schody u podstawy i same drzwi.
Nie przypuszczam, żeby LEGO kiedykolwiek miało wydać zestaw licencyjny związany z twórczością Tarrantino, więc cieszy każda scenka domowej roboty :) .



Pozdrawiam,
Antonio Margheriti
Ostatnio zmieniony 2020-05-15, 07:52 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

Jellyeater pisze:Ciekawe to architektonicznie. Te łuki w oknach super wyszły. Samej sceny z filmu nie pamiętam, ale trupy jak żywe.
Sceny jako takiej w filmie nie ma. Trzeba w całości obejrzeć dodatki na płycie, albo po prostu na jutubie. :)
Szygalew pisze:Wyższa część wieży też jest bardzo ładna, ale przeszkadza mi trochę zbudowanie jej na bazie zawiasów. A czarne zwieńczenie wieży z kopułką przypomina mi hełm Wadera, chociaż, oczywiście, też jest ładne. :)
Trochę szkoda, że nie "ożywiłeś" trupów czerwienią. :) Szczególnie dobrze mogłaby ona wyjść w fontannie (?)..
W oryginale wieża jest ośmiokątna, więc zawiasy były naturalnym odruchem. :) Nie chciało mi się bawić w jakieś snoty w tym przypadku. :)
A z czerwienią przeszło mi przez głowę, ale zaraz pomyślałem, że za bardzo by to kontrastowało z resztą. I tak bałem się, że to czerwone tło tarczy zegarów będzie zbyt rzucać się w oczy. Chociaż może niepotrzebnie. Ale rzeczywiście z fontanną mogłem spróbować.

A nawiązując do tego:
dmac pisze:Aleś się chłopie rozpędził :) . Kolejna piękna wersja Trampka.
Proponuję, żeby kolejne Klocki Zdrój były miastem pogranicznym, coś jak Zgorzelec/Goerlitz ;)
Wieża ratuszowa też jest gotowa. :D

Dzięki za komentarze. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#6 Post autor: romkoo »

Bardzo ³adnie stworzona architektura i scena fajna, dynamiczna :)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Ha! Bękarty Wojny, dobry film :) A co do samej pracy to bardzo ładna, mi w oko osobiście bardzo wpadły drzwi :)

ODPOWIEDZ