[MOC] Route 66

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Route 66

#1 Post autor: V1 »

Kilkadziesiąt lat temu, na Route 66... jedna z wielu małych, zakurzonych stacji benzynowych....

Rozrywacz Wnętrzności, czyli M-72 bobber, (na stacji "The Sea-Shell"):
Obrazek Obrazek Obrazek

(edit- musiałem zmienić tą debilną nazwę :) Judas' Piece of Silver - Judaszowy Srebrnik, czyli HD Evolution przerobiony na choppera, (na "First Class"): (cholera za szybko napisałem, Panhead lub Shovelhead, Evo wtedy jeszcze nie było :)
Obrazek Obrazek

Scenki miały być małym studium stacji benzynowej, którą być może umieszczę w ramach budowli do projektu 'Miasto'.
Ostatnio zmieniony 2011-03-26, 12:49 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Stacja swietna, tak dobrych dystrybutorow dawno nie widzialem. Motory, jak zwykle, fantastyczne!
V1 pisze:Scenki miały być małym studium stacji benzynowej, którą być może umieszczę w ramach budowli do projektu 'Miasto'.
Byloby duza strata dla projektu gdybys tego nie zrobil.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Mistrzostwo świata! Mam niesamowite problemy żeby zrobić motor w takiej skali ale jak widzę twoje cudeńka to od razu mi chęci wracają żeby znów spróbować. Stacje oczywiście też wypadły wspaniale. Może to nie jest odpowiednie porównanie ale uważam że budujesz motory równie dobrze jak misterzumbi samochody. Przesadziłem?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Bardziej szczegółowych motocykli w tej skali zrobić się chyba nie da :-)
Te dystrybutory też są świetne.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

ŚWIETNE. Kilka minut wpatrywałem się w zdjecie, ponieważ nie mogłem uwierzyć że coś tak wspaniałego może powstać z klocków. Dobra robota...
Cb1100RR

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#6 Post autor: Antek »

wspaniałe, dobry pomysł na dystrybutory a motory naprawdę świetne

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

Masz talent człowieku ;) Stacje są tak wspaniałe że nic tylko się na nie patrzyć.
Motory jak zwykle - nie mogłem niczego zepsuć :D

EDIT: Ło Jezu, ile czarnych cheese slopes :P :D
Ostatnio zmieniony 2007-11-11, 13:43 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Oby dwie scenki wyglądaja super :) Podona mi się ta muszelka na dystrubutoże shell :D a jak zrobiłeś ten znaczek przy drugim dystrybutoże, co to za klocek??
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#9 Post autor: djtermoz »

Wyglada swietnie! Zastanawiam sie tylko nad funkcjonalnoscia modeli budowanych w ten sposob. Rozumiem, ze jest to model typu "Ladnie wyglada, tylko patrzec - bron Boze nie dotykac". Laczenie elementow w taki sposob jak w tym motocyklu (po skosie - jak np. kierownica) raczej powaznie oslabia konstrukcje ale rozumiem, ze inaczej sie nie da.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Zastanawiam sie tylko nad funkcjonalnoscia modeli budowanych w ten sposob. Rozumiem, ze jest to model typu "Ladnie wyglada, tylko patrzec - bron Boze nie dotykac".
Wcale nie! Da się nie tylko podnieść, ale i pojeździć, niektórym skręcać kierownicę, a nawet można poprzewracać, i nic im się nie dzieje. Zresztą swoją drogą, nie do zabawy je buduję, ale do postawienia (najwyżej na kilka dni :)
Są wystarczająco mocne. Choć nie wszystkie jednakowo - Harley policyjny i Honda Shadow są znacznie bardziej delikatne od reszty.
Ale ponieważ wielokrotnie spotkałem się z zarzutem zbyt delikatnych konstrukcji, zatem niedowiarkom i sceptykom dedykuję ten krótki filmik jaki po wielu bólach udało mi się stworzyć, z udziałem dwóch ostatnich maszyn, bo tylko te aktualnie mam złożone.
youtube.com ... mg481oabG4A
Podona mi się ta muszelka na dystrubutoże shell :D a jak zrobiłeś ten znaczek przy drugim dystrybutoże, co to za klocek??
To klocek z niesłusznie bardzo niedocenianej serii 'clikits' - bricklink - poniżej parę przykładów - wszystkie mają z drugiej strony stud, rzadziej dziurę na stud:
Obrazek

Bardzo lubię przeglądać i wybierać różne takie niespotykane elementy.
Większość z nich to gotowe znaki na coś - domek, warsztat, czy na samochód jako znak firmowy. Motylki - wiadomo, łączka, jakiś krajobrazik, stanowią ciekawe urozmaicenie. muszelki są dużo lepsze od tych otwieranych, bo znacznie mniejsze i o ładniejszej rzeźbie/nadruku. Te całkiem białe to przecież idealne lampy sufitowe lub ścienne (jestem w fazie projektowania knajpy, i zamierzam wykorzystać m.in. właśnie takie oświetlenie). Tylko z tymi cholernymi serduszkami nie bardzo jest co zrobić :)

Dziękuję wszystkim za słowa uznania, naprawdę miło mi to słyszeć :)
Ostatnio zmieniony 2007-11-16, 14:56 przez V1, łącznie zmieniany 4 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Więc nie tylko ładnie wyglądają, ale można też wybrać się nimi w podróż ;)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#12 Post autor: Hasky128 »

Serduszka można wykorzystać, jako poduszki w pokoju córki właściciela knajpy:D
...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Wlasnie ogladalem na BS, iiii jak to twoj Harley? Masz takie cudo? Niebieski to twoj?

Co do budowli, super, podoba mi sie uzycie Clickita i w ogole, scenki sa bardzo calusne... Jedyne co mi sie nie podoba to to ze miales budowac Komarka a nie Harleye...

i cus jeszcze, moze bys sie pokusil o zmiane przedniego kola tego niebieskiego na normalne kolo od rowerka? Bylo by chudsze i moim zdaniem poprawilo by wyglad calego motoru (tak na marginesie to i z tylu bym uzyl felgi od roweka okreconej normalna opona...).

Kurcze, musze sobie tez zbudowac takie cudo, coby pasowalo do moich przebudowanych Chevroletow...
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 14:20 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#14 Post autor: Iskra »

Misterzumbi pisze:Wlasnie ogladalem na BS, iiii jak to twoj Harley? Masz takie cudo? Niebieski to twoj?
Jego jego :yes: ale niech sam się chwali ;)

Praca jak zwykle niesamowita! Jedynie odwzorowanie drogi jakos tak srednio mi przypadlo do gustu. Dystrybutory,te lampy na gorze, clickitsowy znaczek shella... O motorach nawet nie wspomnę ;)

...ile ty masz małych czarnych skosików ! :O

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#15 Post autor: pit »

Znowu świetne motorki i super zdjęcia.
Bardzo podoba mi się kolorystyka stacji - zwłaszcza tej z żółtym dystrybutorem.
Jedynie drogę zrobiłbym bardziej stonowaną kolorystycznie.
No i widzę kolejnego flexomaniaka :)

ODPOWIEDZ