[MOC] M-Tron Lekki Mech

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] M-Tron Lekki Mech

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów,

Tym razem praca mniejsza, która powstała w jedno lub dwa popołudnia. Dłużej trwało samo renderowanie, o czym za chwilę.
Przedmiotem pracy jest Lekki mech M-Tron, maszyna która pomaga przy codziennej pracy dzielnych eksploratorów kosmosu. Z założenia maszyna miała być niewielkich rozmiarów i do tego ważna dla mnie była uniwersalność. Mam tu na myśli ręce - przedramię łatwo wymienić na inne. W tym przypadku jedno ma dłoń, drugie natomiast posiada magnes. Równie dobrze można podpiąć inne rzeczy, jak na przykład wielka spawarka lub piła ;)

Samego mecha wyobrażam sobie gdzieś w wielkiej bazie przenoszącego większe ciężary, lub w terenie badającego jakieś mniej dostępne/przyjazne rejony.

Co do renderowania to miałem pewien problem z Studio. Mianowicie w początkowej wersji chciałem użyć elementów typu flex, jednak jaki nie był wstawiony, to na renderach nie był widoczny. Nie wiem gdzie leży problem.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Light Mech by Ryszard Bosiak, on Flickr

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: tomaq »

Model jest świetny, zawsze jak widzę space police, mtron, czy blacktron to przypomina mi się , jak za dzieciaka wzdychałem do modeli z katalogów :)
Może by te dziurska z tyłu na "plecach " jednak zatkać jakimiś odwróconymi tile?

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Rysiek »

tomaq pisze:Model jest świetny, zawsze jak widzę space police, mtron, czy blacktron to przypomina mi się , jak za dzieciaka wzdychałem do modeli z katalogów :)
Może by te dziurska z tyłu na "plecach " jednak zatkać jakimiś odwróconymi tile?
Dziękuję za opinię, przepraszam, że odpisuję z wielkim opóźnieniem ale trochę ostatnio miałem mało czasu. Staram się nadrobić powoli zaległości :)
Tak, ten tył faktycznie można zrobić ładniej. Miałem z tym dylemat - początkowo tył miał wyglądać inaczej, w planach były 2 rury poprowadzone do dołu, blisko operatora, jednak Studio ma jakiś problem z renderowaniem tych klocków. Już w dwóch pracach renderowały się losowo. Dlatego dałem sobie spokój i po prostu zabudowałem tył.
Bałem się też trochę, że dołożenie kolejnej warstwy mogłoby wpłynąć na równowagę konstrukcji.

ODPOWIEDZ