[MOC] Stug III ausf G

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Stug III ausf G

#1 Post autor: Jakeof »

Obrazek

Sturmgeschutz III ausf G - niemieckie działo pancerne z okresu II wojny światowej.

Ten kto kiedykolwiek budował czołgi z klocków ten zapewne wie, że największą bolączką podczas ich budowania jest wieża. Pomijając wieżę KV-2, która jest kanciasta jak stodoła, znakomita większość czołgów ma wieże o kształcie delikatnie mówiąc skomplikowanym do budowy z LEGO. Jak ominąć ten problem? Zbudować działo samobieżne, które nie ma wieży :)

Obrazek

Dawno nosiłem się z zamiarem budowy tego pojazdu, no i wreszcie jest. Jestem zadowolony z tego że udało się go zbudować w kolorze piaskowym. Zadowolony jestem również z błotników grubych na jedną płytkę. Moim zdaniem w tej skali błotniki grubsze niż jedna płytka nie mają prawa bytu.

Nie jestem zadowolony z grubości lufy, powinna być nieco grubsza, ale trzeba było iść na pewne ustępstwo.

Model jest oczywiście w skali minifig, jak cała reszta moich pojazdów, dlatego otrzymał dumnego dowódcę i ładowniczego ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To w zasadzie wszystko, zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć.

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

Dziękuję za uwagę ;)
Ostatnio zmieniony 2020-06-14, 18:07 przez Jakeof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Stug III ausf G

#2 Post autor: dmac »

Głupio tak pisać o morderczym narzędziu wojny spłodzonym przez zbrodniczy, nazistowski system, ale... słodziak! :) Nie wiem, jak to zrobiłeś, ale bardzo sympatycznie wygląda Twój Stug. Klockowo (nie mylić z klocowato), jeśli wiesz, co mam na myśli. Skoro sam wspomniałeś o lufie, to nie mam się do czego przyczepić. Bardzo fajne koła z oponami. Wstawki innych kolorów nie rażą. Dobre zdjęcia.

Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Jakoś nie znałem tego pojazdu. Ale wyszedł bardzo rozpoznawalnie jak porównałem ze zdjęciami. Bardzo ładne cacuszko.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#4 Post autor: CamelXP »

Mój ulubiony TD w WoT'cie :)
Bardzo ładny, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Domyślam się, że to Afrika Korps?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

Dzięki panowie ;)

Dmac - Jedynym sposobem żeby pogrubić lufę było użycie beżowych technic pinów, ale wtedy lufa nie wygląda jak lufa, tylko.. rząd technic pinów ;) Wolałem żeby była gładka, ale trochę za cienka. Coś za coś.

Jellyeater - nie jest to może aż tak popularny pojazd co Tygrys czy Pantera, ale było ich wyprodukowane całkiem sporo, bo około 10 tysięcy w różnych wersjach.

CamelXP - Afrika Korps tak, chociaż beżowe Stugi były wykorzystywane na wszystkich frontach, to było po prostu często letnie malowanie :) Np we Włoszech. Na froncie wschodnim też się z tego co sprawdzałem zdarzało.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Bardzo zgrabna konstrukcja, super, że udało się zrobić tak cienkie błotniki.
Wygląda bardzo proporcjonalnie, brawo :)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#7 Post autor: Deckard Cain »

Gratuluje udanego modelu. Tak jak koledzy pisali bardzo rozpoznawalne. Ja walczyłem kiedyś z T-26 ale jakoś mnie pokonał. Może znowu spróbuje.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#8 Post autor: BHs »

Strzelałbym (z niego albo do niego, ale strzelałbym).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ