[MOC] Koparka gąsienicowa Kobelco SK210 HLC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#46 Post autor: dmac »

Mestari pisze:To jest po prostu piękne :)
Bardzo dziękuję. Nie będę ukrywał, że mnie też się trochę podoba ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#47 Post autor: legosamigos »

dmac pisze:
Mestari pisze:To jest po prostu piękne :)
Bardzo dziękuję. Nie będę ukrywał, że mnie też się trochę podoba ;) .
Cóż za skromność :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#48 Post autor: tomaq »

Dołączam się do ochów i achów nad modelem. :) Mnie z kolei interesuje wykonanie tych customowych siłowników, widziałem już podobne w jakimś hdsie na yt. Tam był cienki długi siłownik. Masz może jakieś foty z prac nad nimi? Może byś się podzielił z nami doświadczeniami z ich budowy w jakimś dziale OT? (czy gdzie tam można dyskutować o niekoszernych elementach).

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#49 Post autor: eric trax »

tomaq pisze:Dołączam się do ochów i achów nad modelem. :) Mnie z kolei interesuje wykonanie tych customowych siłowników, widziałem już podobne w jakimś hdsie na yt. Tam był cienki długi siłownik. Masz może jakieś foty z prac nad nimi? Może byś się podzielił z nami doświadczeniami z ich budowy w jakimś dziale OT? (czy gdzie tam można dyskutować o niekoszernych elementach).
Zerknij na flickr Maćka. Tam jest wszystko opisane
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#50 Post autor: dmac »

eric trax pisze:
Zerknij na flickr Maćka. Tam jest wszystko opisane
Tak jest. A dokładniej tu, w komentarzach pod zdjęciem: https://www.flickr.com/photos/dmaclego/ ... 173026262/

I dziękuję za ochy i achy :) .

Jest po angielsku, więc jeśli to dla kogoś problem, to proszę o sygnał - dla zainteresowanych mogę przetłumaczyć, gdy znajdę chwilę.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#51 Post autor: Mateusz92 »

Odzywałem się już na flickrze, ale model jest tak fenomenalny, że należy mu się duża liczba komentarzy. Kolorystyka, detale, funkcje (szczególnie ten chwytak ) cud miód i orzeszki. Jestem pełen podziwu w kwestii customowych siłowników. Ich wykonanie pod względem funkcji nie ustępuję (przynajmniej tak wnioskuje po filmie) oryginalnym siłownikom od LEGO, a udało się je wykonać w domowych warunkach. Jeszcze raz WOW! Teraz czekam na Białoruske :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#52 Post autor: dmac »

Mateusz92 pisze:wykonanie pod względem funkcji nie ustępuje (przynajmniej tak wnioskuje po filmie) oryginalnym siłownikom od LEGO, (...) Teraz czekam na Białoruske :)
Albo mam starcze omamy słuchowe, albo w jednym z siłowników coś cichuteńko piszczy przy maksymalnym napełnieniu powietrzem - obstawiam, że zaczyna przepuszczać oryginalna uszczelka LEGO wokół wyjścia tłoka (może dlatego, że wziąłem części z najstarszych, najmniej użytecznych siłowników LEGO). Czyli moje siłowniki są w 99% tak sprawne, jak oryginały, a 1% straty nie wynika z mojej winy :D .

***

Sądziłem, że Białoruśka ruszy z kopyta, gdy tylko kupię długie siłowniki śrubowe - do skończenia zostało już tylko ramię - ale się przeliczyłem. Nie kończące się przekładnie, potrzebne do doprowadzenia napędu od silników, przez skrzynię rozdzielczą, przez obrotnicę ramienia i wreszcie przez całe ramię sprawiły, że M-ki po prostu stanęły i ani ramię się nie zginało, ani łycha nie pracowała. Zostawiłem więc ramię i wróciłem pod maskę, żeby wymienić M-ki na L-ki. Wkrótce się okaże, czy to wystarczy - jeśli nie, to chyba nie mam więcej pomysłów i model wróci na półkę, a ja będę dumał :) (budując w tym czasie coś innego) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ