[MOC] Projekt Andersa

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] Projekt Andersa

#1 Post autor: liwnik »

**Projekt Andersa**

Obrazek

Pełna prezentacja kooperacyjnej makiety inspirowanej warszawską ulicą
Andersa, zbudowanej wspólnie z Pablo_Brickasso.
Pomysł na zbudowanie budynku znajdującego się na rogu Andersa i Anielewicza pojawił się
blisko dwa lata temu. Zacząłem od budowy próbek fragmentów elewacji, później powstały większe fragmenty w LDD. Następnie zaczęło się zbieranie klocków na budowę.
Właściwą budowę zacząłem w grudniu zeszłego roku gdy powstał jeden z narożników.
Pokazałem też wtedy zdjęcia WIPa Pablowi który zaproponował, że dobuduje ulicę i torowisko tramwajowe tak aby powstała wspólna warszawska makieta.
Całość miała być gotowa na początku kwietnia, ale z powodu przesunięcia wystawy budowę skończyłem dopiero w czerwcu.
Na wystawę dobudowałem jeszcze fragment skweru. Zbudowałem też część wnętrz. Na ostatnim piętrze są trzy mieszkania, a na parterze sklep rowerowy, biblioteka i kawiarnia Paradox.
Pablo_Brickasso odpowiada za drogi i torowisko wraz z infrastrukturą naziemną - światła, słupy, latarnie i ładowarkę pantografową oraz oczywiście tramwaje i autobus ;) .
Dzięki podniesieniu ulic o jednego bricka mogło powstać bardzo realistyczne malowanie jezdni.

Parę słów o przystanku i ulicach od Pabla:
Poprzedni przystanek tramwajowy rozebrałem i zbudowałem go właściwie od zera. Całość poszerzyłem do 1,5 BP, żeby zmieścić jeszcze drogę.
A peron podniosłem dodatkowo o 1 plate'a i odsunąłem o 1 studa od torowiska.
Droga jest inspirowana tą z miasteczka ZT. Wprowadziłem do niej kilka swoich modyfikacji.
Głównie pod względem tego, żeby "namalowane" linie wyglądały bardziej realistyczne.
Jestem też całkiem zadowolony z zygzaka na przystanku autobusowym. Już od jakichś trzech lat chciałem zbudować drogę w tym
stylu i w końcu się udało.
Galerie:
https://bricksafe.com/pages/Liwnik/town ... gs/andersa
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=580644
https://www.instagram.com/pablo_brickasso/
https://www.instagram.com/liwnik/
https://flic.kr/p/2jr8iaM
https://flic.kr/ps/3jCBT5

Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-08-01, 21:24 przez liwnik, łącznie zmieniany 5 razy.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Ogroooomny PLUS za Paradox - często wykorzystywanego miejsca na warszawskie integracje. Brakuje tylko tam jednego wielkiego stołu z gromadką ludzi składających coś z klocków. ;)

Całość wygląda bardzo realistycznie. Jest bardzo schludnie i elegancko. Świetne pojazdy warszawskiej komunikacji miejskiej. Bajka.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Pięknie to wygląda!

Elewacja jest świetna, faktycznie bardzo realistyczna, elegancka, ze smakiem. Nic jej nie brakuje. Teren wokół nie ustępuje budynkowi na krok. Świetne pojazdy i cała infrastruktura, no i zieleń.

Gratuluję Wam bardzo!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Jak prawdziwe. Brawo!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Gratulacje, napatrzeć się nie można. Ulica z pojazdami bardzo ożywia całość, dobrze że robiliście to wspólnie. Pojedynczo te modele też są dobre, ale jednak błyszczą jak trzeba gdy są razem ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Tam gdzie stoją 2 tramwaje na 1 torze, to ten drugi tramwaj to też Pesa, bo jakaś taka krótka? Ale całość wygląda pięknie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Śliczne to, aż oczy bolą (od gapienia się)! I budynek, i tramwaje, i otoczenie. A to, że budynek jest urządzony w środku, to już po prostu przesada :) .

Uważam, że pięknym następnym krokiem po tradycyjnych miasteczkach Klocki Zdrój byłoby odtworzenie ulicy - a jeszcze lepiej kwartału - PRAWDZIWEGO miasta. Oczywiście mówię o pracy zbiorowej. Pierwszy krok właśnie został wykonany i cholernie wysoko zawiesił poprzeczkę :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#8 Post autor: Kloss »

Absolutnie fenomenalna praca! Warszawa jak żywa :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Uwielbiam takie realistyczne makiety. Kooperacja dała radę. Budynek piękny, ulice piękne, tramwaje piękne, autobus cudowny.

Zdjąłbym tylko ten jeden mały tramwaj, za dużo ich tam. Dziwne wrażenie to sprawia i zasłania trochę szczegóły na ulicy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Wygląda wspaniale.
Czy będzie to można zobaczyć w Sępólnie?
dmac pisze:Uważam, że pięknym następnym krokiem po tradycyjnych miasteczkach Klocki Zdrój byłoby odtworzenie ulicy
Popieram szanownego przedpiszcę.
Zdjąłbym tylko ten jeden mały tramwaj, za dużo ich tam
Po prostu potrzeba większej makiety!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze!
SERVATOR pisze:Ogroooomny PLUS za Paradox - często wykorzystywanego miejsca na warszawskie integracje. Brakuje tylko tam jednego wielkiego stołu z gromadką ludzi składających coś z klocków. ;)
W którymś momencie na jednym ze stołów były klocki, ale chyba wyjąłem je przed wystawą i zapomniałem dołożyć do przed zrobieniem zdjęć wnętrz.
legosamigos pisze:Tam gdzie stoją 2 tramwaje na 1 torze, to ten drugi tramwaj to też Pesa, bo jakaś taka krótka?
Ten krótki tramwaj to Pesa 134N: http://tramwar.pl/tw134n.html
Ciamek pisze:Czy będzie to można zobaczyć w Sępólnie?
Niestety nie. Budynek rozebrałem na początku miesiąca.
Nie mam miejsca, żeby trzymać tak duże modele. No i klocki będą potrzebne do kolejnych projektów.


Jeszcze raz dzięki za komentarze.
Fajnie byłoby zbudować większy fragment miasta.
Mam w planach kilka tego typu projektów więc może uda się je dołączyć do jakiegoś wspólnego projektu.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

liwnik pisze: Ten krótki tramwaj to Pesa 134N: http://tramwar.pl/tw134n.html
...
Hmm, szczerze mówiąc pierwszy raz widzę taką krótką Pesę i wygląda jakby jej czegoś brakowało :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: lechkulina »

Panowie gratuluję udanego projektu :) Zarówno budynek jak i ulica stanową bardzo zgraną całość jakby była zbudowana przez jedną osobę. Budynek ma bardzo wyraziście pociągnięte linie dzięki czemu robi wrażenie masywnego i monumentalnego. Duży plus za zbudowane drogi, robią dobrą robotę. Na koniec uważam, że tramwaje dają bardzo dużo i bez nich MOC nie byłby taki sam - BTW super modele same w sobie :)

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Rysiek »

Wszystko razem świetnie gra, bardzo dobrze się na to patrzy, ciężko się od niego oderwać :)

ODPOWIEDZ