[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Ciekawy pomysł a i wykonanie zapowiada się bardzo dobrze ;)
Dzięki Fuku@! Będę się starał, żeby to nie był świetny trailer kiepskiego serialu. ;p

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: Szygalew »

Cześć wszystkim!

Właśnie "wyszedłem" z najważniejszego narożnika budynku stacji. Udało się jako tako zrobić front stacji i lewą ścianę boczną (wprawdzie nie do końca, ale już widać z czym to się je). Pewne elementy nie mają jeszcze ostatecznego kształtu (głównie oświetlenie reklamy i kamery przy niej są do zmiany). Boczna ściana może się wydłuży, nie wiem. Jest na chwilę obecną za krótka względem oryginału, ale z kolei w oryginalnym budynku jest brzydko - długa i jakaś taka rozlazła przez to i nieestetyczna, no i dużo klocków chciała zjeść.. :). Co najważniejsze - jest Kubica!.. No może prawie.. ;p. Taka wersja robocza baneru, ale spoko wygląda.

Miniaturki:

Obrazek Obrazek Obrazek

I link do galerii: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581348
Ostatnio zmieniony 2020-11-06, 22:57 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#33 Post autor: eric trax »

Te osłony okien jakkolwiek się nazywają wyglądają super. Sugeruję żebyś założył sobie kontro na flickr, brickshelf lub bricksafe bo za chwilę skończy Ci się miejsce na załączniki :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#34 Post autor: Ex3qtor »

Widzę, że "wszystko zmierza w dobrą stronę" ;).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#35 Post autor: dmac »

eric trax pisze:Te osłony okien jakkolwiek się nazywają wyglądają super.
Żaluzje? Tak czy owak, są świetne.

Jak tak dalej pójdzie, to będzie matka wszystkich stacji z LEGO :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#36 Post autor: legosamigos »

Wydawałoby się, że stacja benzynowa to tylko budynek i parę dystrybutorów, a tu proszę, ile ciekawych elementów. Czekam zatem na efekt końcowy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:Sugeruję żebyś założył sobie kontro na flickr, brickshelf lub bricksafe bo za chwilę skończy Ci się miejsce na załączniki :)
Dzięki! Masz rację. A jakoś tak.. mimo, że mam konto na Brickshelf, to wydawało mi się, że tam tylko gotowe MOCe się wstawia. Pozamieniam na miniaturki.
eric trax pisze:Te osłony okien jakkolwiek się nazywają wyglądają super.
dmac pisze:Żaluzje? Tak czy owak, są świetne.
Też w sumie nie wiem jak to się nazywa. Ale też nie jest to najważniejsze. Grunt, że się udały i że się podobają! Za co dzięki! Miałem z nimi trochę zabawy. A raczej z zamocowaniem pionów, na których siedzą. Do montażu przydałyby się płytki 1x 11 i 1x5..
dmac pisze:to będzie matka wszystkich stacji z LEGO :)
Brzmi groźnie. :) Ale i, rzecz jasna, bardzo miło. :) Zobaczymy... Dzięki!

Ex3qtor@, Legosamigos@ - Dzięki!

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#38 Post autor: romkoo »

Super. W dobrym kierunku zmierza ten WIP :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: Szygalew »

romkoo pisze:Super. W dobrym kierunku zmierza ten WIP :)
Dzięki, Romkoo@! Staram się.. :)

A w ogóle to muszę przyznać, że fajnie się buduje coś, co istnieje w rzeczywistości. Wprawdzie nie wszystko będzie tak jak powinno być, coś tam skracam, wydłużam, zmieniam itd. w stosunku do oryginału, ale jak się ma przed oczami wzór, to jest jakby łatwiej.. Przynajmniej mi się tak wydaje na podstawie obecnej pracy. Dotychczas tylko te moje autka próbowałem w ten sposób budować, ale dopiero przy stacji mam prawdziwą frajdę z odwzorowywania istniejącego.
Ostatnio zmieniony 2020-11-03, 16:40 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Szygalew »

Witam wszystkich!

Budynek stacji (bryła zewnętrzna) prawie gotowy. Brakuje wywietrzników i różnych elementów klimatyzacjo-podobnych na dachu, krzeseł w "ogródku", ekspozytorów z produktami, jakichś śmietników i innych drobnych dinksów tu i ówdzie przy budynku porozrzucanych.

Zestawiłem wiatę oraz budynek stacji ze sobą, aby dopasować ich miejsce względem siebie. Musiałem przestawić wiatę o 10 kropek, aby auto przejeżdżało swobodnie między "peronami" a ogródkiem Stop Cafe, gdzie jest najwęższe gardło. Wygląda chyba nieźle jako całość.. Co myślicie?

Powierzchnia pracy zajmuje obecnie 6x BP32x32 oraz 2x BP48x48 (pod budynkiem stacji), ale dojdą jeszcze 3 BP od strony wjazdu, tj. przed wiatą z dystrybutorami. Więc na pewno globalnie powierzchnia wyniesie 14,5 podstawowej BP.





Link do galerii: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581348


Kilka zdjęć zmienionych już na miniaturki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-14, 19:54 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#41 Post autor: legosamigos »

No pięknie wygląda. Najtrudniejsze będzie chyba logo orła z klocków, bo z tego co pamiętam ma być z klocków, a nie naklejka :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#42 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:No pięknie wygląda. Najtrudniejsze będzie chyba logo orła z klocków, bo z tego co pamiętam ma być z klocków, a nie naklejka :)
Tak, chciałbym z klocków. Coś mi tam świta odnośnie realizacji, ale czy to się uda i czy będzie wyglądać - to się okaże. :) Dzięki za dobre słowo!

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#43 Post autor: Jaskier »

Świetnie to wygląda, bez trudu można rozpoznać wiele szczegółów znanych z prawdziwych stacji.
Dobra robota!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#44 Post autor: Fuku »

Ciekawie to wygląda, widać że przykładasz dużą wagę do odwzorowania, co nie jest niestety powszechne wśród mocerów. Tylko to mocowanie kamer, grr

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze:Powierzchnia pracy zajmuje obecnie 6x BP32x32 oraz 2x BP48x48 (pod budynkiem stacji), ale dojdą jeszcze 3 BP od strony wjazdu, tj. przed wiatą z dystrybutorami. Więc na pewno globalnie powierzchnia wyniesie 14,5 podstawowej BP.
Kurcze, spore to. Wyjdzie na to, że następne Miasteczko, jak dojdzie do skutku, to będzie miało z 10 metrów w jedną stronę... :)

Fajne są te żaluzje na szybach, robią klimat prawdziwej stacji. Szkoda, że Lego nie robi już specjalnych płyt drogowych pod zatoczki, stacje paliwowe, garaże itp., jak to było w latach 80-tych. Z drugiej strony - ciężko byłoby chyba połączyć je jakoś w sensowną całość, jak na prawdziwej stacji, takiej na więcej stanowisk...

ODPOWIEDZ