"Candy Factory" by Marta & zagibricks

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

"Candy Factory" by Marta & zagibricks

#1 Post autor: zagibricks »

Obrazek

Nareszcie mogę Wam się pochwalić naszą budowlą z pierwszego odcinka Lego Masters!
Zadaniem było zgarnięcie pustej działki i dobudowanie budynku, który wpasuje się do miasta, które z rozmachem wybudowali Jarema, Stelario oraz Jahoo.

HISTORIA

Candy Factory to jedna z najdroższych inwestycji w mieście. Zrealizowane z ogromnym rozmachem przedsięwzięcie potentata branży cukierniczej to istny raj dla łakomczuchów. Jeśli jesteście na diecie - omijajcie to miejsce szerokim łukiem!
Na zdjęciach został uchwycony akurat moment wielkiego otwarcia - właściciel przecina wstęgę, a wygłodniały tłum już tylko czeka żeby dostać się do środka i zgarnąć jak najwięcej słodyczy - inspiracją było oczywiście wielkie otwarcie jednego ze sklepów spożywczych, na którym ludzie dosłownie zabijali się o torebki znanej marki, które można było kupić nawet o 50% taniej!!! Jestem przekonany, że w tłumie znalazła się też słynna "chytra baba z Radomia".
Mamy tu też wątek kryminalny, który niestety nie zmieścił się w tv - a może był zbyt hardkorowy dla szerszej publiczności? Zawistny brat właściciela wraz z dwójką łakomych opryszków chcieli wykorzystać moment otwarcia i dokonać rabunku - z tyłu budynku była drabina i wspinali się na sam szczyt. To właśnie dla nich zbawienny okazał się atak przerośniętej ośmiornicy, która wydostała się z Oceanarium zbudowanego przez inną drużynę. Policjanci zostali przysypani cukierkami, a bandyci oddalili się swobodnie z miejsca zdarzenia.

1 ETAP
Na parterze całe wnętrze jest urządzone - są tam pojemniki ze słodkościami, kasa, cała obsługa, a cukierki umieszczone w wieży spadają do wielkiego pojemnika na środku sklepu. Dach tej dolnej kondygnacji jest zdejmowany po obu stronach, a barierki zbudowaliśmy z nóżek minifigów. Ramki z szybami są umieszczone na tilach bokiem. Sama wieża wypełniona klockami jest mega ciężka i mierzy nieco ponad pół Prokopa (to wymyślona przeze mnie innowacyjna jednostka miary - jeden Prokop to około 2,14m). Hardkorowy był moment umieszczania jej na dolnej części - tu stworzyliśmy obrzeże z platów 1x8 bo cała powierzchnia wieży mogłaby się dobrze nie zamocować (mimo sporego ciężaru). Dolny fragment zabezpieczyliśmy żeby na pewno nie runęła, ale całość okazała się bardzo stabilna i stała się największym koszmarem Jaremy, który później musiał ją rozbierać!
Żeby pokazać się bardziej wszechstronnie obok fabryki podnieśliśmy nieco teren. Umieściliśmy tam dwa duże silosy.
Ostatnia godzina została poświęcona na dopracowanie detali i zbudowanie ciężarówki wypełnionej cukierkami, ale gdybym wiedział wcześniej, że czasu wystarczy to dopracowałbym na pewno sam budynek - miałem wizję zębatek umieszczonych na boku wieży, które za pomocą silnika poruszałyby się dając wrażenie, że Fabryka pracuje. Pojemnik bardzo sprytnie udało się schować i zabezpieczyć na szczycie (przycisk był na tylnej ścianie budynku) więc byłoby to do zrobienia, ale już nie w momencie gdy bardzo ciężka wieża wypełniona brickami 1x1 stanęła. At least - dzięki pojemnikowi cukierek na szczycie obracał się, a oczy kota, który jest maskotką firmy zaświeciły.

Obrazek

2 ETAP
Po 13h okazało się, że to jeszcze nie koniec! Pojawił się plot twist, w którym w ciągu 3h musieliśmy zamienić nasze prace w istne pobojowisko pod wpływem jakiegoś ataku, kataklizmu.
Zburzyliśmy górną część budynku dzięki czemu cukierki wyleciały i naturalnie rozsypały się po całej planszy tworząc duży miszmasz kolorystyczny. Na górze użyliśmy serków trans-clear, które imitowały wybite szyby. Wszystkie głowy minifigurek zostały zamienione - nikt nie był już wesoły, wszyscy byli przerażeni i uciekali w panice choć zdarzały się osoby dokumentujące zdarzenie telefonami i aparatami fotograficznymi.
Oczywiście wisienką na torcie okazała się niebieska ośmiornica, której ramiona składały się z aż 48 modułów. Po feedbacku widzę, że skradła serca wielu widzów. W środku ukryliśmy pojemnik, dzięki czemu jej oczy świecą. Oczywiście ukradła cukierka oraz literkę C z napisu Candy - odnośnie napisów to byłem całkiem zadowolony z tego jak wyszedł nam napis FACTORY.
3h na wybudowanie tej ośmiornicy i całą resztę zniszczeń to było naprawdę mało czasu. Żałuję, że nie udało mi się zmotoryzować ciężarówki, która mogłaby za pomocą pilota odjechać z miejsca kataklizmu. Gdybym cofnął czas to nie niszczyłbym góry budynku. Moglibyśmy zrobić mechanizm który wyburzałby na żywo jedną ze ścian (zrobiłaby to ośmiornica) i wszystkie cukierki rozsypałyby się dopiero podczas prezentacji.

Obrazek

Jestem bardzo ciekawy czy nasza Fabryka Cukierków wraz z ośmiornicą Wam się podoba?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-17, 10:34 przez zagibricks, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Po obejrzeniu odcinka osobiście uważam, że zaprezentowaliście się "najrówniej" w realizacji obu zadań - co zresztą zostało zauważone poniekąd przez jury - i zostawiliście bardzo dobre wrażenie.
Wasz budynek z "pierwszego etapu" jak na wszystkie okoliczności i jak się okazuje jednak ograniczenia mimo tylu klocków był w mojej ocenie w top 2 odcinka. Przemyślany i spójny pomysł i co najważniejsze sprawnie zrealizowany. Owszem, słup, ale przynajmniej kolorowy. Szkoda, ze nie udało się zrealizować pomysł z mechanizmem.
Natomiast ośmiornica - co zresztą już wiesz - "zamiotła" - bardzo fajne wykonanie i chyba najlepszy pomysł ze wszystkich zaprezentowanych.
Bardzo fajny początek. Gratulacje. ;)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Wasza praca była moim faworytem. Kolorowo, dużo detali, a ośmiornica absolutnie fantastyczna.
zagibricks pisze:Niestety słowo klucz "wpasuje" wypowiedziane przez jury moim zdaniem sprowadziło uczestników na mocno zachowawcze tory - szczerze mówiąc pokusiłbym się tu o mega fantazję i wybudował w mieście np wielki zamek, ale mając na uwadze wytyczne, wszyscy podeszli do tematu bardzo ostrożnie budując po prostu duże bryły, które miały nie odstawać od wysokich, gotowych już drapaczy chmur.
Siostra, z którą oglądałem pierwszy odcinek, stwierdziła, że wybudowałaby tam zapuszczoną chałupę rolnika, który uparcie odmawia sprzedaży swojej działki developerom. A destrukcja polegałaby oczywiście na ataku maszyn budowlanych. ;-)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#4 Post autor: zagibricks »

@Ex3qtor dzięki!
Kirysowaty pisze:Siostra, z którą oglądałem pierwszy odcinek, stwierdziła, że wybudowałaby tam zapuszczoną chałupę rolnika, który uparcie odmawia sprzedaży swojej działki developerom. A destrukcja polegałaby oczywiście na ataku maszyn budowlanych. ;-)
@Kirysowaty Nie uwierzysz, ale to była nasza pierwsza koncepcja!!! :D Chcieliśmy zbudować chatkę takiego rednecka, który odmawia sprzedaży działki - był taki motyw w serialu Better Call Saul i stąd nasza inspiracja. Baliśmy się jednak, że taka oryginalność nie zostanie doceniona, a chatka byłaby malutka przy tych wszystkich drapaczach chmur - mieliśmy pomysł, że budowa wieżowca mimo wszystko już się rozpoczęła tuż obok chatki.

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#5 Post autor: DARON »

Po obejrzeniu odcinka uważam że Wasza praca zdecydowanie najlepsza, z najlepszą historią!!

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#6 Post autor: romkoo »

Muszê przyznaæ, ¿e po przeczytaniu Twojej prezentacji, zapoznaniu siê z histori±, pomys³em i warunkach w jakich przysz³o wam wymy¶leæ, zaprojektowaæ i zbudowaæ fabrykê to jestem pod wra¿eniem. Wysz³o bardzo dobrze - sporo kompromisów ale teraz to jest to dla mnie ca³kowicie zrozumia³e, a o¶miornica - boska. Bardzo mi siê podoba. Trzymam kciuki za dalsze zmagania.

Czy jury, prowadz±cy, operatorzy, produkcja - mocno utrudniaj± koncentracjê przy zadaniach? Czy wchodz± na ujêcia tylko czasowo a tak to macie spokój?

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#7 Post autor: zagibricks »

@DARON @romkoo - dzięki!

W moim przypadku było tak mocne skupienie na pracy, że to co dzieje się dookoła to był drugi plan i nic nie rozpraszało.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Tak z ciekawości zapytam o sam program ze strony technicznej. Sumą sumaru mieliście 16 godzin, bo najpierw 13, potem tylko 3 godziny. Czy te 16 godzin było rozbite na 1 dzień czy może dwa dni? Mieliście jakieś przerwy na posiłek, toaletę czy cokolwiek? Jeśli na dwa dni, czy organizatorzy pomagali zapewnić nocleg dla przyjedznych spoza Warszawy? Jak to wygląda właśnie z tej strony?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ