[MOC] Jesienny klimat

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Jesienny klimat

#1 Post autor: michalciolek »

Ostatnie dni zabawy w domku na drzewie, bo nadszedł jesienny klimat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-30, 23:31 przez michalciolek, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Bardzo pomysłowe użycie separatorów. Podoba mi się!

Generalnie bardzo ładna i ciepła kolorystycznie praca. Może ten domek zrobiłbym w innym kolorze, ale w sumie biały też pasuje.

Powtórzę natomiast za kolegami z innego wątku: wydeptane ścieżki i woda zawsze są niżej od reszty terenu!
Choć rozumiem, że mogło brakować Ci płytek. Wtedy trzeba jednak trochę inaczej rozplanować scenkę.

Zgłaszasz do konkursu?
Ostatnio zmieniony 2020-11-26, 17:35 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: michalciolek »

wielkamucha pisze:Generalnie bardzo ładna i ciepła kolorystycznie praca. Może ten domek zrobiłbym w innym kolorze, ale w sumie biały też pasuje.
Wybrałem biały bo domek miał się odróżniać od drzewa, nie chciałem, żeby się z nim zlał. A biały zawsze do wszystkiego pasuje;)
wielkamucha pisze:Powtórzę natomiast za kolegami z innego wątku: wydeptane ścieżki i woda zawsze są niżej od reszty terenu!
Co do wody to racja. Powstała już po stworzeniu całego drzewa.

Co do ścieżek to się nie zgodzę. Ta na pewno nie jest wydeptana. Inspiracją były kamienie/drewno rzucone w ogrodzie:
Obrazek
Obrazek
wielkamucha pisze:Zgłaszasz do konkursu?
Jeśli masz na myśli konkurs jesienny, to nie - zgłoszenia były do 22.
Ostatnio zmieniony 2020-11-27, 09:52 przez michalciolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Bardzo sympatyczna praca. Ładne kolory i ciekawa akcja.

Nie wiem, czy drzewko, chociaż dużo jadło za młodu, wytrzyma obciążenie takim domkiem.. Przydałaby się podpora, bo gałąź pęknie. :) I drabina. Bo to nieodzowne przy domku na drzewie.

Fajnie, że w domku jest kasprzak i rakieta. Dodaje to domkowi "domkowości" :).

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

michalciolek pisze:Co do ścieżek to się nie zgodzę. Ta na pewno nie jest wydeptana. Inspiracją były kamienie/drewno rzucone w ogrodzie
Przyznam, że akurat do Twojej ścieżki się nie odnosiłem, bo nawet jej "nie widziałem" - te "kamienie" wyglądały dla mnie tak naturalnie "na miejscu" - po prostu był to cytat "całościowy". Tm bardziej, że Twoja ścieżka jest z kamieni, a mnie chodziło o te właśnie wydeptane (w trawie, gruncie itp.), przy których współbudujący zapominają czasami o takich "szczegółach" :)

Obuduj wodę jakimś murkiem i wtedy będzie to wyglądało jak obmurowana sadzawka/oczko wodne czy coś... jak choćby w tym ogrodzie z Twojego zdjęcia.

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2020-11-27, 11:18 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Cała praca bardzo fajna.
Pochwalę jednak zdjęcia, są naprawdę dobre przy kolorach które użyłeś.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Świetnie zrobiony dach, moim zdaniem biały kolor to dobry wybór - mocny kontrast z drzewem.
Całość jest taka przyjemna i sielankowa, do tego sporo się tam dzieje.
Bardzo udany projekt, brawo!

ODPOWIEDZ