[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#76 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Ale "koperta "lub/i miejsce dla niepełnosprawnych to był dobry kierunek
W realu jest duży basen niebieski, przy którym (po prawej stronie reklamy przy ścianie) stoi znak informujący, że jest to miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych, a dalej wzdłuż ściany jest koperta biała już na szarym bruku (pewnie by nie zastawiać wejścia) - ale ona nie wejdzie z uwagi na "cięcia w budżecie" :) (Bo Pan Obajtek się jeszcze nie odezwał.. :P). Trochę w ogóle zwykły niebieski jest jakby "za krzykliwy". I z kopertą jakoś bił po oczach bardziej... Wezmę na wystawę najwyżej białe kafle i popróbujemy.. :P

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#77 Post autor: lechkulina »

Szygalew super ta stacja będzie wyglądać, nie mogę się doczekać finału :) Najbardziej podoba mi się sposób w jaki zbudowałeś kamery i dystrybutory, idealne.

BTW koperta to był dobry pomysł i myślę, że nie warto z niego rezygnować.

Czekam na więcej!

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2020-12-02, 04:46 przez lechkulina, łącznie zmieniany 2 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#78 Post autor: Szygalew »

Dzięki, lechkulina@!
lechkulina pisze:Najbardziej podoba mi się sposób w jaki zbudowałeś kamery i dystrybutory, idealne.
I tu zagwozdka :) Piszesz, że kamery idealne, a Fuku@ wyżej pisał, że mocowanie kamer bebe.. I każdy ma rację! :) Ja już poprzerabiałem mocowania kamer, bo uznałem, że racja po stronie Fuku@. Ale po Twoim wpisie popatrzyłem na ostatnie ujęcie i... - to jest bardzo dobre ujęcie! (niechcący:)), - ujęcie, na którym kamera wygląda rzeczywiście bardzo dobrze. Bo nie widać mocowania? :).. Nie wiem. Za jakiś czas dam fotkę tych nowych i ocenimy, :P

Dzięki!

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#79 Post autor: tomaq »

Hmm, troszkę się nie zgodzę z tym metalikiem, bo owszem, kompresory są całe w nierdzewce, ale prawie dałbym rękę uciąć, że były odkurzacze z czerwoną blachą na froncie. 😋
Ostatnio zmieniony 2020-12-03, 19:33 przez tomaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#80 Post autor: Szygalew »

tomaq pisze:prawie dałbym rękę uciąć, że były odkurzacze z czerwoną blachą na froncie. 😋
Nie ma ryzyka utraty ręki.. Ten, który ja starałem się zbudować ( z "mojej" stacji) ma czerwony front. Traxowi@ chodziło raczej o wymianę lbg na metalic silver, a nie czerwonego frontu. :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#81 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Troszkę "bezwenie" mnie oblazło ostatnio. Ale i tak coś mi się udało pchnąć do przodu. I do tyłu w pewnym sensie :) - bo po "namowach" odtworzyłem "kopertę".

Na zdjęciach pokazuję też kamery w nowym wydaniu. Chyba lepsze są obecnie. W sumie dwie opcje (na zdjęciu trzecim) - po lewej po prostu groszki z dziurkami plus fleks, po prawej - został "kranik" jako "uchwyt dościenny", ale skasowałem bara-klucz w lbg i zastąpiłem go wszędobylską łapką minifiga. Co myślicie o takich kamerach?..

Na zdjęciu widać też skończony (od strony klockowej :)) pylon cenowy. Oprócz cen paliw będzie na nim logo Orlen u góry, stop cafe poniżej oraz o!shop na białym panelu pomiędzy czerwonymi elementami z przyszłymi cenami paliw. Na reklamę Vervy mało miejsca.

A w ogóle to robię "update", aby pokazać co mi wyszło na dachu stacji. Dużo tego, owszem, ale i w realu tak faktycznie to wygląda.. (mniej więcej, rzecz jasna - nie chcieli mnie wpuścić na dach :P) Mi się podoba. Mam nadzieję, że i Wam się spodoba.. :)

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-14, 00:06 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#82 Post autor: bart_ilo »

Nowe kamery dla mnie wyglądają jak reflektory. Poprzednia wersja chyba lepsza była.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#83 Post autor: legosamigos »

Teraz widać, ze to nie basen, a koperta, tak jak powinno być
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#84 Post autor: Szygalew »

bart_ilo pisze:Nowe kamery dla mnie wyglądają jak reflektory.
A takie fajne mi się wydawały..:P Ale może faktycznie groszek trans clear robi wrażenie "oświetlenia". Trzeba będzie zamienić lub usunąć całkiem ten element.. W ogóle, to raczej te drugie (po prawej) wchodzą w grę, bo kątowe mocowanie jest bliższe realowi po prostu.
legosamigos pisze:nie basen, a koperta, tak jak powinno być
No to dobrze. Zresztą, rację mieliście - tak jest lepiej. :)

Dzięki.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#85 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Święta, niewskazane podróżowanie, itd. - a więc wszystko co urządza AFOLA :), tak więc udało mi się zbudować kolejny mały coś. Padło na taką małą blaszaną budkę po prawej stronie mojej tczewskiej stacji Orlen, która służy zapewne jako pomieszczenie dla wszystkiego, co potrzebne jest dla ogólnie pojętego "oporządzania terenu". Część z tych różnorakich przedmiotów nie mieści się w środku, więc stoi obok budki.

Tak jest też w mojej wersji. Ze względu na ograniczenie powierzchni moja budka jest mniejsza i stoi nie prostopadle, a równolegle do bocznej ściany. ... Zależało mi na uniknięciu "uskoków w otilowaniu" narożników, więc wysnotowałem przestrzeń między brzegowymi tilami 1x2. To wygenerowało delikatne nierówności "linii tłoczeń" blachy, ale myślę, że wyszło nieźle. Białe drzwi są tymczasowe. Powinny być raczej pełne lbg, i takie przy okazji zamówię. :)

Zasadziłem też drzewko za budką. Małe, żeby reklamy zbytnio nie przysłaniało.

Przy okazji też daję fotkę ukazującą wymianę reflektorów na kamery :P. Znowu wydaje mi się, że są lepsze :).

Co o tym myślicie?

Na koniec, korzystając z okazji: WESOŁYCH ŚWIĄT !


Fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-27, 16:00 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#86 Post autor: legosamigos »

Tak mi się przypomniało. Jeżdżąc po Gdańsku, przy jednej ze stacji Orlenu stał, jako ekspozycja, bolid F1. To pewnie ten bolid, którym Kubica zajmował ostatnie lub przedostatnie miejsca :D Ale zainteresowanie samym bolidem było duże :)

https://moto.trojmiasto.pl/Bolid-F1-w-k ... 50935.html
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#87 Post autor: Reglin »

Cały czas podziwiam i gratuluję postępów.

O ten budynek/blaszak pasowałoby oprzeć kilka palet, częsty widok na wielu stacjach. Mały dodatek a byłby bardzo klimatyczny.
Widziałem kiedyś u Macieja na makiecie takie, kilka tan platów/tili i wygląda jak prawdziwa.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#88 Post autor: Mestari »

Świetnie :) podobają mi się różne odcienie szarości

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#89 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:przy jednej ze stacji Orlenu stał, jako ekspozycja, bolid F1.
Obejrzałem filmik. Piękny ten bolid i super się prezentuje na stacji. Jak ja się cieszę, że nie tą stację odwzorowuję... :P Ale...

A zauważyłeś, że się "rozkopertowałem"? :)
Reglin pisze:O ten budynek/blaszak pasowałoby oprzeć kilka palet, częsty widok na wielu stacjach. Mały dodatek a byłby bardzo klimatyczny.
Widziałem kiedyś u Macieja na makiecie takie
Bardzo dobry pomysł. Właśnie chodzi mi o jakiś taki "normalny" bałaganik przy tej budce, a palety świetnie się w niego wpisują. Palety Macieja Drwięgi@ są mi znane i pozwolę sobie je przenieść z wagonu pod blaszak :).
Mestari pisze:podobają mi się różne odcienie szarości
Dzięki! Lubię mieszać stare z nowym. A tutaj trochę trzeba było ząb czasu zapodać. Nawet trochę "rdzy" dałem pod daszkiem z drugiej strony, no ale nie za dużo, bo to przecież w miarę nowa stacja :P.

Dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 09:40 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#90 Post autor: DonBolano »

legosamigos pisze:To pewnie ten bolid, którym Kubica zajmował ostatnie lub przedostatnie miejsca :D
Akurat eksponują bolid Alfa Romeo Sauber ;), a nie Williamsa ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

ODPOWIEDZ