42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

#1 Post autor: Sariel »



Fajnie że marka Ferrari powraca w końcu do LEGO Technic. Szkoda że nie jest jednak tak do końca różowo.

Za:
- duży i generalnie ładny, zgrabny zestaw, o zdecydowanie lepszych proporcjach niż poprzednik czyli 42096
- fajna bonusowa zawartość instrukcji
- sporo ciekawych nowych części i części w nowych kolorach
- dobra platforma do modyfikacji i przeróbek RC
- funkcje, choć nieliczne, działają bardzo dobrze (nie licząc może tradycyjnie kiepskiego dostępu do kierownicy)

Przeciw:
- kogoś porąbało z nalepkami. Sam nigdy nic nie miałem przeciwko nalepkom, ale teraz już mam. Jak trzeba ich nagle w jednym kroku instrukcji nałożyć kilkanaście, a wszystkie równo żeby się składały w całość, a każda ma inny format i wymiary to człowiek się zastanawia czy jeszcze składa zestaw LEGO czy coś w stylu zabawki Oklejacz-Psychopata
- dyskusyjne podobieństwo do oryginału; prześwit o wiele, wiele za duży, brzydkie i za duże koła, kurtyny boczne ustawione poziomo, opony do niczego niepodobne
- ogólna brzydota w porównaniu z oryginalnym 488 wynikająca z przerw między panelami i nalepkami; w zestawieniu z gładkimi, płynącymi liniami oryginału i jego malowaniem wygląda to jakby zestaw LEGO przeszedł przez glebogryzarkę
- cały zestaw mocno pusty i z bardzo skromną liczbą funkcji; w podłodze jest dziura wielkości basenu, a jeśli odjąć zawieszenie to dokładnie te same funkcje znajdziecie w ponad 3x tańszym McLarenie
- sporo wyższa cena niż w przypadku poprzednika czyli 42096; w przeliczeniu na klocek wychodzi 10% drożej bez wyraźnego powodu
- skoro już mowa o 42096, w 42125 nie czuć absolutnie żadnego postępu od tamtego czasu. O ile supercary 1:8 się rozwijają i widać że od Porsche do Siana poziom rośnie, funkcje się komplikują, niedoróbki są poprawiane, o tyle w przypadku tych dwóch samochodów 1:10 nie jest przesadą powiedzieć że to jest jeden i ten sam zestaw tylko wyglądający inaczej
- ogólnie biedna liczba funkcji, takie absolutne minimum, przy bardzo mocnym nacisku na wygląd nasuwa mi przykre podejrzenie że cała ta seria samochodów 1:10 jest przewidziana tak naprawdę na półkę; zaawansowane funkcje są zarezerwowane dla skali 1:8
- pustka w środku i powozie zginające się wpół; może jednak budowanie samochodu tej wielkości wokół kilku pustych ramek to nie jest tak wspaniały pomysł jak się księgowym LEGO wydawało

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: 42125 Ferrari 488 GTE AF CORSE #51

#2 Post autor: dmac »

Koła na chudych oponach, beznadziejne drzwi i hektary naklejek to jakaś porażka.
Reszta wcale nie jest zła; myślę sobie nawet, że ta dziura w środku podwozia przyda się każdemu, kto chciałby toto zmotoryzować.
Tylko czym? Tak jak piszesz w recenzji 42124, mały hub ma problem z dwoma silnikami, a tutaj inaczej raczej się nie da. Czyli znowu potrzebne coś w stylu BuWizza, żeby zestaw naprawdę zaczął żyć. Trudno zrozumieć taką politykę.

Ale to są tylko dygresje; model jest na półkę, a nie do zabawy, więc po co się czepiać?

Wielkie dzięki za tę recenzję i za pozostałe też - obejrzałem wszystkie :) . Są bezcenne, gdy się człowiek zastanawia, czy wydać pieniądze :D .
Ostatnio zmieniony 2020-12-15, 17:08 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Dziękuję, to miłe w przerwach od czytania że jak zwykle jestem sprzedajną dziewką i tylko reklamuję zestawy dając im 3/5 ;)
Ostatnio zmieniony 2020-12-15, 17:19 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

reklamuję zestawy dając im 3/5 ;)
Mogę śmiało powiedzieć że nie oglądam recenzji bo mnie nie obchodzą za bardzo zestawy jako całość, ale oglądam chyba każdą Twoją recenzje za to że już na wstępie pokazujesz mi nowe klocki, nowe klocki w nowych kolorach i jest to dla mnie zawsze pierwsze źródło tej wiedzy w techniku, dzięki !

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Sariel pisze:Dziękuję, to miłe w przerwach od czytania że jak zwykle jestem sprzedajną dziewką i tylko reklamuję zestawy dając im 3/5 ;)
Chrzań ich.
Najlepsze jest to, że wszyscy ci, co się tak pałują nad Twoimi filmami, sami w życiu nie zbudowali żadnego zestawu nawet w połowie tak złożonego, jak te, które prezentujesz. O własnych konstrukcjach nie mówiąc...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Chrzanię. Nikt nie musi oglądać moich recek które mogą być nieobiektywne bo zestawy dostaję, zawsze można iść pooglądać ludzi którzy np. recenzują zestawy które sami sprzedają. Ci na pewno są obiektywni ;)

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: dropship »

Odnośnie samej wideorecenzji jako takiej: robienie ich w rękawiczkach wygląda nienaturalnie.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

dropship pisze:Odnośnie samej wideorecenzji jako takiej: robienie ich w rękawiczkach wygląda nienaturalnie.
Jak się zastanowić to np. noszenie ubrań też jest nienaturalne. Na szczęście w recenzji nie widać czy je na sobie mam ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

Sariel pisze:Na szczęście w recenzji nie widać czy je na sobie mam
Obrazek

Tak patrzę na ten model i się zastanawiam, czy ktoś po Land Roverze z rozpędu siadł do zawieszenia w Ferrari? Na szczęście, widziałem gdzieś na Instagramie, że powstały pierwsze pomysły jak prawilnie przybliżyć to auto do Matki Ziemi.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Te przednie światła to jakaś porażka. Myślę, że można by to jakoś inaczej rozwiązać. Cieszą mnie nowe rodzaje paneli i starych paneli, ale w nowych kolorach, także dzięki Paweł za recenzję
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: tomaq »

dropship pisze:Odnośnie samej wideorecenzji jako takiej: robienie ich w rękawiczkach wygląda nienaturalnie.
To samo napisałem koledze pod filmem na yt.

Recka jak zwykle na wysokim poziomie, co do samego modelu to też lubię naklejki ,ale tutaj jest okrutny stickerbomb.. :P Ten prześwit to jakaś pomyłka chyba.
Co do durnych komentarzy Pawle - robisz świetną robotę, dla wielu z nas Twoje szczegółowe pokazanie wszystkich nowych ciekawych elementów czy rozwiązań jest wyznacznikiem, czy kupić dany zestaw czy nie. Mam wrażenie,że tego typu komenty to nic innego jak ból mniej szlachetnej części pleców z powodu faktu ,o którym napisałeś,że zestawy dostajesz.
Ale o tym ile pracy kosztuje takie ogarnięcie recki, fakt ile musiałeś czasu poświęcić żeby to sobie w taki a nie inny sposób ogarnąć , to już pewnie tych "sapiących" nie interesuje,albo nie mają pojęcia.
Reasumując,uszy do góry i czekamy na więcej :P
Ostatnio zmieniony 2021-01-15, 17:58 przez tomaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

tomaq pisze:
dropship pisze:Odnośnie samej wideorecenzji jako takiej: robienie ich w rękawiczkach wygląda nienaturalnie.
Ale o tym ile pracy kosztuje takie ogarnięcie recki, fakt ile musiałeś czasu poświęcić żeby to sobie w taki a nie inny sposób ogarnąć , to już pewnie tych "sapiących" nie interesuje,albo nie mają pojęcia.
To nikogo w ogóle nie interesuje. Akurat z tej recenzji, długiej bo długiej, ludzie średnio oglądają 5 minut czyli 1/5 całości. Średnio. Czyli znacznie więcej jest osób które obejrzały 30 sekund i wyszły niż osób które obejrzały chociaż połowę (mimo że są rozdziały w video, można wybrać co obejrzeć), a ile jest takich które komentują a nie oglądają to już nie wspomnę. Codziennie dostaję pytania o coś co w danym filmie jest dokładnie wyjaśnione i powiedziane bo piszącemu oglądać się nie chce, sporo jest też osób które potrafią kompletnie przegapić informację w pierwszych 5 sekundach filmu. Ale tak, generalnie to mam zamknąć buzię i nie narzekać bo LEGO daje mi zestawy a YT coś tam zarabia.
Ostatnio zmieniony 2021-01-15, 20:04 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jahoo »

Usunąłem kilka wpisów.
Za kolejne kocopoły nie na temat będą nagrody.
J
Ostatnio zmieniony 2021-06-08, 20:48 przez Jahoo, łącznie zmieniany 1 raz.
GBC!

ODPOWIEDZ