[MOC] HOT ROD - 42123 Model B

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

[MOC] HOT ROD - 42123 Model B

#1 Post autor: eric trax »

Rok 2020 był dla mnie wręcz szalony. Wiązało się to głównie z ilością modeli jakie opublikowałem jak i innymi działaniami około klockowymi. Żeby się odstresować postanowiłem pobawić się w przebudowę zestawu 42123, który wpadł w moje ręce przed świętami.

Obrazek

Składanie modelu alternatywnego z mniejszego zestawu to bardzo ciekawe doświadczenie. Włączyły mi się flashbacki z dzieciństwa kiedy człowiek miał dwa zestawy i kombinował żeby coś fajnego sobie z tego złożyć. Kreatywność ponad wszystko.

Sam zestaw ma 830 elementów więc dość sporo. Wybór padł na HOT RODa z prozaicznego powodu. Kiedy rozebrałem model A została mi atrapa silnika V8 i od niej zacząłem budować. Tak powstał model mający 560 elementów.

Zapraszam na krótkie video i kilka oficjalnych zdjęć. Dostępna jest też instrukcja którą zrobił Marek.

Instrukcja: https://sellfy.com/m1longer/p/42123-hot-rod/


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio zmieniony 2021-01-01, 22:22 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Miałem okazję budować model testowy i naprawdę fajnie wyszedł. Dobra bryła z ciekawymi detalami, polecam :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Łeeee.... Szkoda, że nie traktor.... ;)

A poważnie. Całkiem fajny model Ci wyszedł choć widzę, że jednak sporo części nie wykorzystałeś. Masz gdzieś fotę tego co zostało?
Pojawiają się już kolejne modele B/C tego zestawu, więc konkurencja w konkurencji kasy za instrukcje będzie pewnie nie mała. Życzę zdobycia wielu klientów! :)
Ostatnio zmieniony 2021-01-01, 22:34 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

SERVATOR pisze:Łeeee.... Szkoda, że nie traktor.... ;)
Jeśli złapie trochę wolnego czasu będzie coś w tym klimacie :)

SERVATOR pisze:A poważnie. Całkiem fajny model Ci wyszedł choć widzę, że jednak sporo części nie wykorzystałeś. Masz gdzieś fotę tego co zostało?
Pojawiają się już kolejne modele B/C tego zestawu, więc konkurencja w konkurencji kasy za instrukcje będzie pewnie nie mała. Życzę zdobycia wielu klientów! :)
Nie jestem fanem wciskania elementów na siłę. Trochę zostało ale nie mam zdjęcia. POstaram się zrobić je dla Ciebie kiedy wrócę do domu.

Ten model będzie miał powodzenie, bo sam wymyśliłem do niego 5 alternatyw. Niestety nie mam czasu tego budować. Model jest ładny i dość prosty jak na moje możliwości, więc aż szkoda było nie machnąć instrukcji.

Nie dbam specjalnie o to ile zarobi. Traktuję to w ramach kolejnego doświadczenia. Modele alternatywne są bardzo dobrym bodźcem do pobudzenia kreatywności. Poza tym są dobrym treningiem do budowania pod instrukcje z submodelami i właściwą kolejnością składania. Dla mnie to szalenie ważne.
Ostatnio zmieniony 2021-01-01, 22:49 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Widzę, że jesteś już szczęśliwym posiadaczem tego zestawu :) No właśnie, też jestem ciekaw ile części zostało. Przednia oś mogła by być podniesiona o "kropkę", bo w tej chwili wygląda troszkę jakby był złamany w pół ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: SaperPL »

Bardzo ładny model. Ten łuk na spodzie/wrażenie płynnego ugięcia jest super i użycie miękkich osiek też fajne.

Z ciekawości: nagrywasz film na dużej scenie z białym tłem tak żeby nic nie-białego w kadr nie weszło żeby się łatwo odcinało czy masz jakoś idealnie dokręcone ustawienia świateł i kamery że w post procesie jesteś w stanie odratować kolory? Ja jeszcze tego nie opanowałem dobrze.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: mw »

Super wyszedł, podoba mi się zadziorny wygląd poprzez to ugięcie podwozia no i agresywny wygląd przodu. Myślę że firma LEGO chętnie by twój model B wprowadziła gdybyś miał możliwość zbudowania go przed wypuszczeniem gotowego produktu.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Po waszych prośbach wrzucam zdjęcia pozostałych elementów. Jak widać jest ich sporo i nie dziwi fakt, że jest już tyle modeli alternatywnych. HOD ROD nie potrzebuje kolejnych, raczej nie mam tendencji do wciskania pinów na siłę. Cieszy mnie, że model wam się podoba. Nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie chciał to komentować :)

Obrazek

SaperPL pisze:Z ciekawości: nagrywasz film na dużej scenie z białym tłem tak żeby nic nie-białego w kadr nie weszło żeby się łatwo odcinało czy masz jakoś idealnie dokręcone ustawienia świateł i kamery że w post procesie jesteś w stanie odratować kolory? Ja jeszcze tego nie opanowałem dobrze.
Nie dalej 10min temu rozpisałem się obszernie ale kiedy forum postanowiło mnie wylogować napiszę już tylko najważniejsze rzeczy....

Setup jaki obecnie używam do zdjęć i filmów widać na zdjęciu poniżej. Nie ma tam lamp ledowych NEEWER, które używam kiedy kręcę już coś bardzo sensownego. Normalnie używam softboxy z żarówkami 125W (oryginalnie 35W) i zwykłe kartonowe tło ze stojakami.

Tło jest szerokości 1,6m więc kluczową rolę odgrywa tu ustawienie modelu. HR był bardzo łatwy w filmowaniu bo jest mały. Duże modele to już zabawa z kadrem. Zazwyczaj robię kilka przejazdów wózkiem z kamerą i kiedy uzyskuje zadawalający efekt. Nie wyjeżdżam z kadrem poza tło. Kiedy dorobie się większego lokum na pewno wejdę z tłem powyżej 3m szerokości.

Patrząc na moje zdjęcia i filmy kilka lat wstecz i obecnie uważam, że jestem w połowie drogi do tego co chce osiągnąć. Bez post produkcji w zasadzie nie da się uzyskać efektu który przyciągnie odbiorców jakością zdjęć i filmów. Podstawa do Photoshop i SonyVegas oraz jego color grading. Filmy bez kolorowania są po prostu brzydkie. To coś na co zwrócił mi uwagę kiedyś Sariel i chwała mu za to.

Ogólnie całość to temat na zupełnie inny/ osobny temat bo jest tu sporo ludzi którzy robią to znacznie lepiej niż ja.

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: syzygy »

eric trax pisze:Nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie chciał to komentować :)
Bez takich... ;) Przecież to jest kawał dobrej roboty i dobrze o tym wiesz :P

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#10 Post autor: romkoo »

Fajnie wyszed³, ciekawa alternatywa dla zestawu.
Nie boisz siê pozwów z Ameryki jak ludzie zorientuj± siê ¿e w ¶rodku nie ma silnika? ;)
Czy silnik "pracuje" jak je¼dzisz nim przód ty³?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

eric trax pisze:...Jak widać jest ich sporo i nie dziwi fakt, że jest już tyle modeli alternatywnych...
Faktycznie sporo zostało części. Myślę, że można by coś jeszcze dobudować do tego HR. A co do modeli alternatywnych do tego zestawu, to na razie znalazłem Twój i Dyens Creations :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

legosamigos, to słabo szukałeś :p
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Rysiek »

Nieźle to wygląda :)

ODPOWIEDZ