[MOC] BUGGY - 42122 Model B

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

[MOC] BUGGY - 42122 Model B

#1 Post autor: eric trax »

Tak to znowu ja i kolejny tym razem słodziutki model Buggy :D

Obrazek

Nie mogłem nie kupić tego zestawu. Choć dobrze wiedziałem, że nowe opony są zbyt małe do ciągnika to idealnie nadają się do mojego innego modelu, który od prawie roku leży w kartonie.

Tak czy inaczej po zbudowaniu Jeepa pomyślałem, że warto pogimnastykować się nad alternatywnym modelem. O ile w przypadku Mclarena było znacznie łatwiej dzięki dużej ilości elementów tak tutaj oprócz liftarmów do dyspozycji są dwie zębatki z12 i z16. One kompletnie do siebie nie pasują. Na szczęście są też dwie obrotnice :)

Nie wzorowałem się na konkretnym modelu buggy. Inspirowałem się różnymi pojazdami ich proporcjami i wyglądem by stworzyć swoją wersję. Najbardziej kojarzy mi się z pustynnymi łazikami. Funkcje jakie udało się wcisnąć to sterowanie HOG i tylne zawieszenie niezależne, które fajnie i miękko pracuje. Niestety próba użycia obrotnicy aby stworzyć przednie zawieszenie nie udała się. Wyglądało to zbyt karykaturalnie abym mógł to przeżyć :D

Zużyłem 577 elementów z 665 dostępnych w zestawie. Tak się złożyło, że instrukcja którą robiłem sobie luźno w celach szkoleniowych po 4 poprawkach została ostateczną :) tutaj podziękowania dla testerów.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-61843/ ... 122-buggy/

Zapraszam do zapoznania się z filmem i zdjęciami a ja wracam do modeli rolniczych, które leżą odłogiem :)

Galeria zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Co się stało, że nagle kupujesz dziurawe zestawy? :D 42122, wcześniej 42123, no nie poznaje kolegi ;) Mała odskocznia od maszyn rolniczych?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

Eric widzę że drzemią w tobie ogromne pokłady - energii, chęci, zapału - ostatnio nas wręcz zasypujesz nowymi maszynami. Podziwiam cię i gratuluję następnego świetnego pojazdu :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

legosamigos pisze:Co się stało, że nagle kupujesz dziurawe zestawy? :D 42122, wcześniej 42123, no nie poznaje kolegi ;) Mała odskocznia od maszyn rolniczych?
Zestawy technic okazjonalnie kupuję od dłuższego czasu, zacząłem bodaj przed premierą 42100. Ostatnio kupiłem nawet zestaw Chińskie Święto Latarnii więc moje życie nie kręci się tylko wokół maszyn rolniczych :)
mw pisze:Eric widzę że drzemią w tobie ogromne pokłady - energii, chęci, zapału - ostatnio nas wręcz zasypujesz nowymi maszynami. Podziwiam cię i gratuluję następnego świetnego pojazdu :)
Ostatnio przesadzam z siedzeniem przy klockach ale obiecuje na jakiś czas dać wam odpocząć :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5 Post autor: SaperPL »

eric trax pisze:nowe opony są zbyt małe do ciągnika
Grzeszysz kolego, nie ma czegoś takiego jak zbyt małe do ciągnika :D
Ja bym je widział jako przednie kółka w traktorze troszeczkę większym od tego mojego, albo jako tylne kółka w znacznie mniejszym traktorze, który byłby już tylko manualny.

B-model bardzo ładny, chociaż jest w nim trochę rzeczy sprawiających wrażenie przyklejonych na siłę lub niedokończonych jak tak skośna poprzeczka która pod dachem kończy się wystawionym otwartym pinem. No ale jak rozumiem taki efekt ograniczeń w dostępnych elementach.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Szczerze mówiąc, ten Model B bardziej mi się podoba niż powiedzmy, model główny :D

ODPOWIEDZ