[MOC] Wazony

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Wazony

#1 Post autor: JAREMA. »

Cześć wszystkim, dzięki Liwnikowi dowiedziałem się o konkursie na zbudowanie wazonu dla zestawu kwiatów o numerze 10280, fartownie zbiegło się to z zakupem wspomnianego setu na urodziny żony.

Wykorzystując wolną sobotę zbudowałem 4 wazony i wybrane 3 zgłosiłem do konkursu. poniżej opis czym się inspirowałem w każdym modelu.


Obrazek

Od lewej kolejno:

BIAŁA WIKLINA - blisko 750 sztuk Plate Modified 1 x 2 okalających "dishe 6x6" umieszczone w podstawie. forma wystarczająco elastyczna aby można nadać jej nieregularny kształt. Inspirowane koszykami wiklinowymi.

Obrazek

KOLOROWE SZKŁO - Poza podstawą, całość konstrukcji składa się wyłącznie z plate 1x2 w transparentnych odcieniach. Inspiracją przy budowie było kolorowe tłuczone szkło.

Obrazek

BETON ARCHITEKTONICZNY - Wazon wykonany z paneli 1x6x5 przełożone pojedynczymi "plate'ami" w celu poprawienia proporcji. Kolor LBG miał na celu imitować beton architektoniczny nawiązujący do trendów DYI

Obrazek

SZAFIR W PORCELANIE - Połączenie transparentnych odcieni niebieskich plate 1x2 oraz białych paneli oddzielone jedną warstwą chromowanych plate. Wazon inspirowany porcelaną zdobioną srebrem i malowaniem

Obrazek

Sylwia na stół wybrała akurat ten którego nie zgłosiłem :)

Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 00:18 przez JAREMA., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Ładne. Podobają mi się jedynka, dwójka i czwórka, numer 3 jakoś nieszczególnie. Zazdroszczę dużych zapasów zaokrąglonych białych plejtów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: JK »

Dwa z lewej - po prostu rewelacja. Ten z niby kolorowego szkła wygląda tak realistycznie, że trudno się w ogóle dopatrzyć, że to LEGO a nie prawdziwe barwione szkło. Gradacja barw - doskonała. Ten pleciony też bardzo realistyczny. Zastanawiam się tylko czy ta konstrukcja jest wystarczająco stablina.

Przyznam jednak, że te dwa z prawej w ogóle do mnie nie przemawiają. Kojarzą mi się z budką telefoniczną. I wciąż widzę połączone panele a nie wazon...

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wallyjarek »

Dwa z lewej najfajniejsze.
Bardzo ładna prezentacja.
Jednak z tym bukietem z Lego każdy wazon wygląda super.
Powodzenia. Mam konkurenta :P
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 09:45 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

Dwa lewe są znakomite!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

Oryginalny nie będę - dwa pierwsze najlepsze, 3 byłby fajną kolumną, czwarty jest taki trochę dla koneserów - jedni będą zachwyceni, inni w ogóle.
Ale dobra robota.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: JAREMA. »

Kirysowaty pisze:Zazdroszczę dużych zapasów zaokrąglonych białych plejtów.
Sporo zostało pożyczone, aż tak bogato u mnie nie jest :)
JK pisze:Ten pleciony też bardzo realistyczny. Zastanawiam się tylko czy ta konstrukcja jest wystarczająco stablina.
Bardzo stabilna, na początku rozważałem wsadzić do środka flexy co drugie oczko ale dosłownie po kilku chwilach to odpuściłem, nie wiem czy bym go w tydzień skończył. Właściwie budowałem go jako walec a to że się go fajnie ugniata wyszło w na koniec. Przy próbie wytrzymałości klocki rozeszły się gdy ścisnąłem go w połowie a w środku prześwit miał mniej niż 3 study (normalnie 6)
wallyjarek pisze:Powodzenia. Mam konkurenta :P
powodzenia również :)
dmac pisze:Dwa lewe są znakomite!
Ex3qtor pisze:Oryginalny nie będę - dwa pierwsze najlepsze
Pierwszy powstał szklany bo wiedziałem że transów mam najwięcej i powinno wystarczyć, potem powstał wiklinowy i od tego czasu to był mój numer 1, niestety żona zadowolona nie była więc zrobiłem porcelanowy a na samym końcu betoniaka żeby było z czego wybrać ... oczywiście że na stole postawiła szary z paneli ;/

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 107
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

#8 Post autor: Naturalbornuser »

Nie napiszę nic nowego - pierwszy z lewej zdecydowanie jak dla mnie najlepszy. Niezależnie od dziedziny budowania z lego szacunek gdy ze zwykłych klocków tworzy się niezwykły "nieklockowy" kształt. To tutaj zostało osiągnięte bardzo wyraźnie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Kirysowaty pisze:Ładne. Podobają mi się jedynka, dwójka i czwórka, numer 3 jakoś nieszczególnie. Zazdroszczę dużych zapasów zaokrąglonych białych plejtów.
Mnie również bardzo do gustu przypadły wazony: 1,2 i 4. Powodzenia w konkursie. Jeśli miałbym zdecydować między pierwszym a drugim, byłby ciężki orzech do zgryzienia. Jeden podoba mi się za kształt, drugi za różnorodność kolorów
Ostatnio zmieniony 2021-01-27, 16:12 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: JAREMA. »

miło mi że się podobają modele :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Pierwszy jest pierwszy w moim rankingu : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

Nice. Very nice.
Bendem go budował. Tego pierwszego. W kolorze dark red. ;)

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: DonBolano »

A możesz troszkę więcej pokazać ten pierwszy wazonik? Jak wygląda od spodu?
Ogólnie genialne prace. Ale pierwszy wymiata!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

Wazon numer jeden, to vibe dziadowskiego plastikowego wazonu imitującego wiklinę czy jakąś inną plecionkę. Za to go kocham :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Szygalew »

No jedynka jest naj naj. A dwójka jest numer dwa. Aleś sprytnie je ustawił! :) Odnośnie jedynki powiem, że woda raczej się nie trzyma w wiklinie.. :) A odnośnie dwójki, to jakoś mnie "boli", że kolory nie idą aż do góry jakimś choćby symbolicznym delikatnym "cieniem" łamiącym dominację trans-cleara on top. Ale to bardzo subiektywna/sentymentalna zapewne kwestia.. :)

Pomysłowy z Ciebie chłopak!:)


Życzę powodzenia!

ODPOWIEDZ