[MOC] Projekt Tatooine

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] Projekt Tatooine

#1 Post autor: liwnik »

Długo to trwało ale udało mi się nareszcie skończyć rozszerzoną wersję makiety przygotowanej w ramach wspólnej makiety Tatooine z 2019 roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria:
https://bricksafe.com/pages/Liwnik/spac ... t-tatooine
Pozdrawiam, Liwnik

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: Greg »

co tu dużo pisać, ...R E W E L A C J A !!!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

I tylko tyle zbudowałeś na tą makietę? ;p


Oglądam i oglądam.. i wszystko.. i wszędzie jest zbudowane tak, że tylko podziwiać i się uczyć. Oglądanie tej pracy to po prostu wielka przyjemność.

GRATULACJE!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Świetnie to wygląda! mialem podobny plan żeby po zakonczeniu projektu, zbudować mini wersję makiety, zbieram części ale nadal z mało ;P

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#5 Post autor: Falcrum »

Po prostu cudo. Ale i tak najbardziej podoba mi się domek Bena na drugim końcu makiety - sprawia wrażenie jakby całość rozciągała się na znacznie większy dystans niż w rzeczywistości.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Bardzo piękna praca. Podoba mi się zwłaszcza pomysł z oddzieleniem domku Bena od miasta połacią pustyni. Dzięki niej makieta "oddycha", zyskuje rozmach. Nie wiem, czy masz dalsze plany wobec tej budowli, ale na wszelki wypadek apeluję: nie rezygnuj z pustkowia. A jak będziesz miał nadmiar klocków, to jeszcze je powiększ ;) .
Brawo, brawo, brawo!

P.S. A gdybyś je powiększył, na przykład o kilka wydm za domem Bena, to będzie to właściwy moment na dorobienie wypasionego Sandcrawlera ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Te uniwersum to nie moje klimaty, ale praca jest przepiękna. Czapki z głów! Tyle jestem w stanie powiedzieć ;)
No może dodam jeszcze, że podziwiam wytrwałość i konsekwencję.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#8 Post autor: liwnik »

Dzięki za wszystkie komentarze.

Pustynia między miastem a domem Obi-Wana to w dużej mierze zasługa BHsa. Planując rozbudowę makiety dostosowałem wielkość do już gotowego fragmentu. Łącznie powstałby kwadrat 11x11BP. Tu było 10x11BP:
Obrazek
Żałuję tylko, że nie udało nam się zaprezentować całości na wystawie. Może z następnym projektem pójdzie nam lepiej.

Makieta jest już w większości rozebrana. Nie lubię jak mam klocki za długo zablokowane w jakimś modelu.
A tu dochodził jeszcze problem z przechowywaniem i transportem.
Np. żeby maksymalnie wykorzystać miejsce w kartonach które miałem niektóre fragmenty miały specjalne konstrukcje do przechowywania jeden nad drugi:
Obrazek
Ale może jeszcze kiedyś zbuduję coś o podobnej tematyce.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#9 Post autor: Stelario »

Jestem tu drugi raz i powiem że bardzo ładna makieta. Nie wiem jak to się stało że za pierwszym razem widziałem tylko fotkę z górą więc mnie nie powaliło ;) dobrze że jaskier to wrzucił na FB bo naprawdę warte obejrzenia.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Genialna praca. Na największe uznanie zasługuje rzeźba terenu. Wygląda bardzo naturalnie. Zazdroszczę rozmachu :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

hero_king
Posty: 18
Rejestracja: 2017-07-22, 13:00
Lokalizacja: Gliwice

#11 Post autor: hero_king »

Wow... nie wiem jak to skomentować. Jest po prostu świetne. :) Nie znajduje żadnego miejsca gdzie można by zrobić coś lepiej. Budynki, piasek, no majstersztyk.
Gratulacje! :D

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: wielkamucha »

Super!

Najbardziej podoba mi się ukształtowanie terenu pomiędzy skałami i "miasteczkiem" - niby pustynia, ale nie jest "płasko", są niewielkie wydmy, jakieś dołki, skałki itp. - wygląda to bardzo realistycznie. Bardzo tak "pustynnie".

Ciekawy sposób na "sztaplowanie" modułów do przechowywania. Przyznam, że rozwiązuje kilka problemów - chyba go zaadoptuję u siebie w pudełkach :) .

* * * * * *

Przy okazji, oglądając zdjęcie z Bemowa, przyszła mi do głowy myśl: makieta prezentowała się fajnie, ale te palety widoczne pod spodem trochę psują wrażenie. Może by w przyszłości pomyśleć o jakimś pasku materiału, banerze lub jakiejś folii, żeby je zasłonić - choćby tylko te boki, które mogą być widoczne? Może nawet jakimiś arkuszami papieru?

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: mw »

Super to wygląda - gratulacje - wyszło bardzo realistycznie aż miło popatrzeć, i wiem ile taka praca kosztuje czasu i zapału bo sam od roku rozbudowuję swój projekt Tatooine. Ile można dłubać w tanach :) nie raz mnie to tak irytuję że 2 miesiące nie podchodzę do makiety :) Jeszcze raz gratulację ukończenia pięknego projektu.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#14 Post autor: dmac »

Za dwa lata w maju będzie w miarę okrągła, 40 rocznica "Powrotu Jedi", zamykającego klasyczną trylogię. Tak sobie myślę, że fajnie by wyglądały na jednej wystawie, obok siebie, Tatooine, Hoth i Endor? Hmm?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#15 Post autor: romkoo »

Praca ¶wietna. Ju¿ o niej rozmawiali¶my.
dmac pisze:Za dwa lata w maju bêdzie w miarê okr±g³a, 40 rocznica "Powrotu Jedi", zamykaj±cego klasyczn± trylogiê. Tak sobie my¶lê, ¿e fajnie by wygl±da³y na jednej wystawie, obok siebie, Tatooine, Hoth i Endor? Hmm?
A to, to muszê zobaczyæ. Niesamowicie by siê prezentowa³y.

ODPOWIEDZ