[MOC] Akwarium 2.0

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Akwarium 2.0

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Dawno temu zbudowałem akwarium.
Minęło trochu czasu.
Trzy miesiące temu kupiłem prawdziwe akwarium.
Moja mała 4-letnia córeczka poprosiła, aby zbudować podobne z klocków Lego. I tak o to powstało, Legusowe Akwarium:)
Jest dużo większe niż poprzednie, kopuła nie już taka masywna ,dzięki użyciu małego battery box-a
Jest ogólnie więcej i lepiej, chyba.
Oświetlenie to cztery pary standardowych diod od Lego .
Zapraszam do komentowania.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-02-28, 09:57 przez Biedrus, łącznie zmieniany 6 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Fajne akwarium zbudowałeś dla córeczki!

Jest znacznie większe od poprzedniego. Przez samo to już lepsze. I zamek też urósł :). Pokrywa nie jest dużo niższa, ale teraz spoczywa na większym akwarium, więc samo to sprawia, że proporcje są lepsze. Podłoże bardziej mi się podobało w wersji 1.0. Dlatego pewnie, że te różnokolorowe "kły" mi się nie podobają. Chociaż właściwsze określenie to: nie rozumiem ich. :) Bardzo mi się natomiast podoba pomarańczowo-zielona papugoryba (?). I fajnie, że żółta rybka chowa się pod zamkiem. Trzecia rybka też fajna. Rybka z lampką też robi robotę.

Brawo!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

Wyszło bardzo ładnie, na pewno na żywo wygląda jeszcze lepiej. Podoba mi się pokrywa - robi robotę, i widzę wielki plus na korzyść akwarium z LEGO w stosunku do prawdziwego - brak czyszczenia i wymiany wody :) . Ale Glonojada i tak mógłbyś dobudować ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Doceniam pomysł i wykonanie. Niestety, ani trochę nie przekonują mnie szyby z tych przezroczystych paneli. Widoczne łączenia psują w moim przypadku cały efekt, tworzą taką przytłaczającą wizualnie "kratę" i nie pozwalają skupić się na tym, co jest w środku. Tak samo miałem ze statkiem w butelce z Ideas. No nie leży mi takie rozwiązane i nic na to nie poradzę. Ale rybki urocze i ciemnoszary zamek (?) całkiem pomysłowy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Kirysowaty pisze:Doceniam pomysł i wykonanie. Niestety, ani trochę nie przekonują mnie szyby z tych przezroczystych paneli. Widoczne łączenia psują w moim przypadku cały efekt, tworzą taką przytłaczającą wizualnie "kratę" i nie pozwalają skupić się na tym, co jest w środku. Tak samo miałem ze statkiem w butelce z Ideas. No nie leży mi takie rozwiązane i nic na to nie poradzę. Ale rybki urocze i ciemnoszary zamek (?) całkiem pomysłowy.
Mam to samo odczucie. Środek jest super i nic bym nie zmienił ale te szyby... Dla mnie całość może być na tych 4 tyczkach. Bez szyb wyglądało by to dużo lepiej moim zdaniem :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

eric trax pisze:Dla mnie całość może być na tych 4 tyczkach. Bez szyb wyglądało by to dużo lepiej moim zdaniem :)
W zamierzeniu to miało być chyba akwarium klejone (czarnym silikonem). Gdyby usunąć szyby, "tyczki" z "silikonu" mogłyby nie wystarczyć jako podpory dla ciężkiej pokrywy, ale można byłoby je pogrubić, zmieniając przy tym ich kolor np. na brązowy lub biały, i zrobić akwarium ramowe, jakie dominowały kiedyś.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

eric trax pisze:
Kirysowaty pisze:Doceniam pomysł i wykonanie. Niestety, ani trochę nie przekonują mnie szyby z tych przezroczystych paneli. Widoczne łączenia psują w moim przypadku cały efekt, tworzą taką przytłaczającą wizualnie "kratę" i nie pozwalają skupić się na tym, co jest w środku. Tak samo miałem ze statkiem w butelce z Ideas. No nie leży mi takie rozwiązane i nic na to nie poradzę. Ale rybki urocze i ciemnoszary zamek (?) całkiem pomysłowy.
Mam to samo odczucie. Środek jest super i nic bym nie zmienił ale te szyby... Dla mnie całość może być na tych 4 tyczkach. Bez szyb wyglądało by to dużo lepiej moim zdaniem :)
Te szyby wyglądają dużo lepiej na żywo, niż na zdjęciach. Na razie Lego nic lepszego nie wypuściło od tych paneli. Bez tych paneli to mógłbym zrobić MOC-a, ale do pokazania tylko na forum, bo na wystawę nie miało by to sensu. Małe rączki szybko zrobiłyby porządek :)

Dziękuje wszystkim za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 15:49 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Te zdjęcie w w nocy z oświetleniem robi lepsze wrażenie, więc mogło by być jako pierwsze :) Brakuje jakiegoś glonojada przyklejonego do szyby :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: syzygy »

Fajny, innowacyjny pomysł :) Glonojad faktycznie byłby jakimś urozmaiceniem. A może też jakieś akcesoria typowo akwariowe - napowietrzacz z bąbelkami, filtr wiszący na ściance itp.?

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze:A może też jakieś akcesoria typowo akwariowe - napowietrzacz z bąbelkami, filtr wiszący na ściance itp.
To bardzo dobry pomysł. Te elementy mogą wiele dodać pracy.. :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#11 Post autor: Biedrus »

Szygalew pisze:
syzygy pisze:A może też jakieś akcesoria typowo akwariowe - napowietrzacz z bąbelkami, filtr wiszący na ściance itp.
To bardzo dobry pomysł. Te elementy mogą wiele dodać pracy.. :)
Myślałem już o tym przy poprzednim akwarium co zbudowałem. Według mnie jest to zbędny element, który w żaden sposób nie polepszy odbioru wizualnego modelu na wystawie. Więc zrezygnowałem.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Fuku »

Wygląda bardzo fajnie, a ścianki z tych przezroczystych paneli jakoś mi nie przeszkadzają, też bym to pewnie w ten sposób zrobił ;)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: syzygy »

Biedrus pisze:Myślałem już o tym przy poprzednim akwarium co zbudowałem. Według mnie jest to zbędny element, który w żaden sposób nie polepszy odbioru wizualnego modelu na wystawie. Więc zrezygnowałem.
Ok, filtr to taki kloc, więc może rzeczywiście. Ale bąbelki myślę mogłyby dodać uroku :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#14 Post autor: Biedrus »

syzygy pisze: Ale bąbelki myślę mogłyby dodać uroku :)
No nad tym pomyślę, jak mi wyjdą jakieś sensowne, to je dodam.
Ostatnio zmieniony 2021-03-04, 16:50 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ