[MOC] "long time no see" - 1920+ Collab Project

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] "long time no see" - 1920+ Collab Project

#1 Post autor: pit »

To jeszcze ja dołączam do collabu ZT, w ramach którego opublikowano już parę prac.

Obrazek

Inspirowałem się głównie tym obrazem Różalskiego: https://www.artstation.com/artwork/L8o1w

Na obrazie jest PZM -7 Śmiały w znacznie innej (większej) wersji niż znana choćby z Iron Harvest, która z kolei jest dużo lepiej udokumentowana. W związku z tym poszedłem na łatwiznę i zbudowałem tą mniejszą wersję. Mój Śmiały jest chyba również mniejszy od Jaskrowego. A na pewno nie zmieści się w nim pilot. Jest w miarę pozowalny i potrafi stać samodzielnie - w sumie te mixelowe zawiasy są całkiem niezłe.

Chciałem również uzyskać efekt opadającego terenu i z tego wynikła konieczność podniesienia przodu makiety. No i z tym terenem okazała się niezła zabawa. Ostatecznie mocno zainspirowałem się podstawką ctr-a. :)

Widok z dołu:

Obrazek

I parę innych ujęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia wyszły mi trochę za ciepłe i radosne; również w odniesieniu do innych prac z collabu, ale niech będzie tak, jak sam Różalski zaznaczył w opisie swojego obrazu: "this time in a more positive and spring atmosphere". :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Praca jest świetnie zbudowana. Pompa do wydobywania ropy i mech są bardzo łądne. Podstawka też. Brakuje jej kompozycji, albo dobrego zdjęcia. Najlepszy jest widok z dołu, ale wtedy ta pompa jest na pierwszym planie, a mech jest tyłem. Nic by się nie stało jakby to było w ogóle ciaśniej skadrowane. Tak jak 3 zdjęcie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Jellyeater pisze:Brakuje jej kompozycji, albo dobrego zdjęcia.
Chyba dobrego zdjęcia jednak, innego ujęcia może.., bo w tej pracy, moim zdaniem, wszystko jest na miejscu, w zasadzie nic jej nie brakuje...

Mnie totalnie rozwala "koryto drogi", widoczne bardziej od d..y strony - jest takie, jakie by było w rzeczywistości, gdy droga przebiega w poprzek wzniesienia, naprawdę świetnie zrobione.
pit pisze:z tym terenem okazała się niezła zabawa. Ostatecznie mocno zainspirowałem się podstawką ctr-a. :)
Dobrze by było dać jakiś link, żeby nie trzeba było dla porównania uprawiać "interlugowości".. :)

Super praca!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

Dzięki Panowie.
Chciałem ustawić elementy makiety tak, żeby właśnie nie nachodziły jeden na drugi.
I tak ten najważniejszy plan nie jest chyba dobrze czytelny.
Szygalew pisze:Dobrze by było dać jakiś link, żeby nie trzeba było dla porównania uprawiać "interlugowości".. :)
Chyba wyszedłem z założenia, że wszystkie prace z collabu były tu pokazane. :)
A rzeczona praca jest tutaj.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Rysiek »

Uwielbiam te klimaty, a praca wyszła wyśmienicie :)

ODPOWIEDZ