[MOC] Liebherr LTM 1250-5.1 ze sterowaniem krabowym

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

BONBINI pisze:Nie bardzo rozumiem pracę i ruchy tej belki.
Masz belkę wdłuż podwozia i po jednym PF Servie na każdym jej końcu. Jak kręci się jedno Servo masz sterowanie zwykłe, jak oba Serva masz sterowanie krabowe. Tyle.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#17 Post autor: Tranzystor »

Dzięki za pozytywny odzew.
Ernest Dorsh pisze:Mam pytanie - jakiego programu użyłeś do zaprojektowania modelu i wykonania instrukcji?
Stud.io + kilka rzeczy w LDraw i Fusion360.
BONBINI pisze: Zaczynam wierzyć, że w końcu ktoś buduje według skali jeśli chodzi o szerokość i nie pokazuje naleśnika ;-) 16 studów szerokości przy tej skali jest ideałem. Do kolekcji zatem brakuje LTM 1750 na 16 studów.
Tak, naleśniki to standard. 😀 Przymierzam się do nowej zwężonej wersji 1750 już od dawna, bo stary teraz nie pasuje do kolekcji, ale trudno będzie zmieścić wysięgnik, (zbyt duże) siłowniki i podpory w 16 studach szerokości.
BONBINI pisze:Rozumiem, że przy budowie miałeś do wyboru: pięknie odwzorowane podwójnie ale ręcznie wysuwane podpory (z dwóch przekroi) lub podpory napędzane, ale wysuwane jednym przekrojem i brzydsze.
Nie, napędzania nawet nie brałem pod uwagę, bo nie uważam tego za potrzebne.
BONBINI pisze:ak blokujesz maksymalny wysuw podpór z przekroju mniejszego w większy? Jest tam jakiś ogranicznik czy wysuwasz je ręcznie na czuja?
W środku jest taki element który robi za ogranicznik: link
BONBINI pisze:nie bardzo rozumiem pracę i ruchy tej belki. Mógłbyś zrobić zdjęcie od spodu podwozia żeby rozjaśnić ten mechanizm czy będzie to objęte tajemnicą bez zdjęcia? ;-)
edit:
Sariel pisze:
BONBINI pisze:Nie bardzo rozumiem pracę i ruchy tej belki.
Masz belkę wdłuż podwozia i po jednym PF Servie na każdym jej końcu. Jak kręci się jedno Servo masz sterowanie zwykłe, jak oba Serva masz sterowanie krabowe. Tyle.
Generalnie tak, ale oba serva kręca się zawsze, a krabowe/normalne przełączą się zmieniając kierunek jednego z nich.
Załączniki
wadawd.PNG
wadawd.PNG (282.1 KiB) Przejrzano 1112 razy
Ostatnio zmieniony 2020-11-28, 00:58 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: BONBINI »

Tranzystor, czy Ty sprzedajesz czy ktoś łamie Twoje prawa autorskie?

https://pl.aliexpress.com/item/10050022 ... 5392%23277
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#19 Post autor: Tranzystor »

Oczywiście nie mam z tym chińskim badziewiem nic wspólnego.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#20 Post autor: SaperPL »

Tranzystor pisze:Oczywiście nie mam z tym chińskim badziewiem nic wspólnego.
Tak z ciekawości - czy zgłaszanie (report item) na aliexpress w ogóle działa w takich sytuacjach? ewidentnie w ogłoszeniu są twoje zdjęcia i sprzedawca oferuje instrukcje w sytuacji gdzie Ty jesteś autorem.

Gdyby linkował do twojej instrukcji i mówił że instrukcji nie ma w zestawie, tylko elementy do budowy, to inna sprawa, ale tutaj ukradł projekt i do tego zdjęcia co oznacza że może to nawet być niereprezentatywne względem finalnej jakości elementów które dostarcza.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

BONBINI pisze:co oznacza że może to nawet być niereprezentatywne względem finalnej jakości elementów które dostarcza.
Witamy w świecie podp#%@ych modeli :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#22 Post autor: Tranzystor »

SaperPL pisze:Tak z ciekawości - czy zgłaszanie (report item) na aliexpress w ogóle działa w takich sytuacjach? ewidentnie w ogłoszeniu są twoje zdjęcia i sprzedawca oferuje instrukcje w sytuacji gdzie Ty jesteś autorem.
Nie próbowałem, ale nie sądzę żeby prawa autorskie ich interesowały. Na aliexpress jest praktycznie każdy model z rebrickable.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#23 Post autor: SaperPL »

M_longer pisze:Witamy w świecie podp#%@ych modeli :)
To akurat nie nowość dla mnie jak chodzi o chińczyków, podróbka naszej obudowy przez długi czas na ogłoszeniach na baidu czy innych dziwnych serwisach miała zdjęcia z naszej obudowy, a także w kampanii crowdfundingowej na chińskim serwisie użyli screenshotów wprost z naszej strony internetowej żeby pokazać kompatybilne konfiguracje i wymiary w sytuacji gdzie podróbka miała całkiem inne wymiary w specyfikacji i ewidentnie było widać to po zdjęciach.

Co mnie ciekawi, to czy aliexpress bierze pod uwagę tutaj to, że nawet z punktu widzenia poziomu zadowolenia potencjalnych klientów, sprzedawca powinien dostarczyć własne zdjęcia własnego produktu, a nie oryginalnego produktu, który podrabia.
Tranzystor pisze:Nie próbowałem, ale nie sądzę żeby prawa autorskie ich interesowały. Na aliexpress jest praktycznie każdy model z rebrickable.
Ja bym sprawdził chociażby żeby zobaczyć czy możesz ich zmusić do tego żeby nie używali twoich zdjęć. Może się okazać, że jeśli samo aliexpress respektuje takie rzeczy (chociaż zdziwiłbym się jeśli by nie sprawiali problemów przy udowadnianiu że to twoje), to bycie upierdliwcem w tej sprawie zadziała jeśli chińczyk który to sprzedaje nawet nie ma chęci inwestować swojego czasu w przygotowanie własnych zdjęć złożonego modelu, bo tylko składa zamówienie na konkretne elementy od chińskiego producenta klocków.
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 14:23 przez SaperPL, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ