[MOC] LEGO Ideas: Classic US Truck RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#16 Post autor: TiTo & Anakin »

Nadkola na "nie" i szyba ma za duży kąt.
Ostatnio zmieniony 2021-04-19, 09:58 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Sariel pisze:Za każdy głos dziękuję, projekt wjechał już na stronę główną Ideas :)
O widzisz, a tak pesymistycznie byłeś nastawiony ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

legosamigos pisze:O widzisz, a tak pesymistycznie byłeś nastawiony ;)
Dzięki ale to tylko chwilowy efekt stosunkowo dużej liczby głosów która zaraz spadnie i wszystko się skończy. Osobiście obstawiam że projekt nie dojedzie do 5 tysi, a co dopiero 10.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Trzeba być dobrej nadziei :) 3mam kciuki
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#20 Post autor: SaperPL »

Pierwszy tysiąc zebrany.

Czemu nie wrzucasz takich update'ów na swoim "community" na youtubie? Chyba że czekasz z tym do jutra na odpowiedni moment kiedy najwięcej ludzi zagląda na youtube'a?

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: BONBINI »

Sariel pisze:ciągnik ma ciasny promień skrętu
Nie zauważyłem, ciasny byłby jak listwa zębata poruszałaby się od zwrotnicy do zwrotnicy, czyli o dwa study i wtedy na głównej osi od skrętu daje się dwie takie same zębatki żeby ją w pełni obsłużyć.
Model niedociągnięcia nadrabia wyglądem, mi się podoba.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

SaperPL pisze:Czemu nie wrzucasz takich update'ów na swoim "community" na youtubie? Chyba że czekasz z tym do jutra na odpowiedni moment kiedy najwięcej ludzi zagląda na youtube'a?
Nie jestem fanem spamowania w kółko o jednym i tym samym. Projekt ma w tej chwili prawie 2 lata czasu na zdobycie 10 tys. głosów, jeszcze będzie czas się przypominać. Poza tym byłem dziś zajęty czym innym: https://pasteboard.co/JXWpRhg.png

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

Bardzo fajna i kompaktowa zabawka. Szanuje za to jak fajnie zmieściłeś technic huba. Ogólnie ciągnik sam w sobie jest bardzo ładny wręcz uroczy. Nie wiem czy te dodatkowe przetłoczenia na sypialce nie są zbyt masywne. Kiedy widziałem jak otwierałeś maskę to sposób jej mocowania budzi moje wątpliwości czy ten element nadaje się do zestawu. Ogólnie wygląda na to, że osiągnąłeś ciekawy/fajny efekt małym nakładem klocków, LEGO lubi to.
Sariel pisze:
legosamigos pisze:Myślę, że część sypialna mogłaby być ciut wyższa, np. o wys. bricka.
Flat top z założenia kończy się równo z kabiną: https://blueprintbox.com/data/media/511 ... -w-900.jpg
Coś jest w tym co pisze legos. Nie wiem czy wersja flat top nie powinna ustąpić tej z wyższym dachem. Nie o studa a na wysokość naczepy. Wtedy pojazdy były by bardziej spójne.

Sariel pisze:Szczerze nie wiem czy w czasach mould kinga i innych g***n kradnących wszystko jak leci jest jeszcze sens bawić się w jakiekolwiek instrukcje. Pewnie, można to olewać i dawać Chińczykom zarobić na sobie, ale ja mam za sobą świeżą dyskusję na wypoku gdzie Polaki-cebulaki bardzo cieszyły się że kupiły chińską wersję mojego MOCa i że ja nic na tym nie zarobię ani LEGO nie zarobi, i pytały czy siedzenie mnie boli. I jakoś mnie to nie nastawia do instrukcji.
Nie mogę wyjść z podziwu, że po tylu latach takie gadanie jeszcze Cię rusza. Wykop a w zasadzie ludzie, którzy tego używają to w dużej mierze raczysko jakich mało.

Co do kopiowania instrukcji i bezsensowności tworzenia ich jako takich, to przyznam dość dziwnie brzmi w kontekście tego wątku i tego czym jest obecnie IDEAS :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#24 Post autor: SaperPL »

Sariel pisze:Nie jestem fanem spamowania w kółko o jednym i tym samym. Projekt ma w tej chwili prawie 2 lata czasu na zdobycie 10 tys. głosów, jeszcze będzie czas się przypominać.
Też nie byłem fanem takich rzeczy, dopóki nie zobaczyłem w praktyce że niestety ale to działa, ba, w sytuacji gdzie chodzi o rezerwacje na kupno czegoś, zdarzają się ludzie którzy będą mieli za złe że nie wystarczająco się do nich dobijałeś. W tym przypadku oczywiście nie występuje ten problem, ale chodzi o to że o ile będą ludzie którzy to uznają za spamowanie, to tylko odsetek się obrazi na tyle żeby np. zrezygnować z subskrypcji.

W każdym razie chodziło mi o to, żebyś wrzucił update nie w formie filmu a jako screenshot do community tab. Ludzie mieliby o co się obrazić gdybyś męczył ich kolejnymi filmami z tą ciężarówką, bo oznaczałoby to że spędzasz czas na tym projekcie, który mógłbyś przeznaczyć na kolejne zakolejkowane, lub każdy kolejny update w community by był o zgłoszeniu na ideas, ale tak nie jest, bo masz tam też inne wpisy.

W dużej mierze w tym wszystkim na starcie liczy się rozpęd i warto korzystać z każdej okazji żeby zebrać jak najwięcej na starcie, bo dojdziesz do miejsca gdzie gdzie będzie Ci brakowało znowu 1500-2000 do drugiego milestone'a wsparcie będzie kapało bardzo powoli, a dopiero wtedy to będzie głupio ludziom spamować "wesprzyjcie bo inaczej nie zdążę". Trzeba kuć żelazo póki gorące, żeby potem sobie nie pluć w brodę że się nie zrobiło wszystkiego co było można na starcie, kiedy temat był świeży.
eric trax pisze:Co do kopiowania instrukcji i bezsensowności tworzenia ich jako takich, to przyznam dość dziwnie brzmi w kontekście tego wątku i tego czym jest obecnie IDEAS :)
To zależy jak na to patrzeć - Jeśli chodzi o kopiowanie modeli z samych zgłoszeń ideas na podstawie samych koncepcji/pomysłów, to równie dobrze można kopiować je od youtuberów takich jak Sariel - myślę, że w jego przypadku nie robi to różnicy, bo i tak pewnie chińskie firmy, które próbują wzorować nowe zestawy na czyjejś pracy, mają ludzi od tego żeby śledzić dużych youtuberów wrzucających fajne MOCe do sieci.

Istotny jest tutaj stosunek ile pracy trzeba włożyć w skopiowanie projektu względem jego popularności. Jak wrzucisz płatną instrukcję, to nawet jeśli tylko kilkaset osób wesprze/polubi projekt, to nawet sprzedawca-pośrednik na aliexpress, który kompletnie nie umie składać lego, kupi instrukcję jak tylko jego dostawca-producent potwierdzi że jest w stanie wyprodukować komplet elementów na zamówienie, i jego kosztem będzie tylko jednorazowe zapłacenie za instrukcję. Jak nie udostępnisz instrukcji, to już w grę wchodzi inwestycja w to żeby ktoś poświęcił czas na zaprojektowanie zestawu na postawie zdjęć i tutaj już janusze biznesu którzy tylko chcą obracać pieniędzmi, się tym nie zainteresują, a jedynie duże firmy siedzące w temacie, a oni też muszą zbadać czy to jest warte.

Robienie instrukcji ma znaczący wpływ na to, czy Chińczycy skopiują (lub jak szybko zdecydują się skopiować) czy nie, natomiast niestety mały model pokazuje więcej na zdjęciach i przez to zadanie jest też ułatwione.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

SaperPL pisze: Robienie instrukcji ma znaczący wpływ na to, czy Chińczycy skopiują (lub jak szybko zdecydują się skopiować) czy nie, natomiast niestety mały model pokazuje więcej na zdjęciach i przez to zadanie jest też ułatwione.
Ja nie twierdzę, że jest inaczej :)

Co do chińczyków to wierz mi, że nikt tam nie bawi się w reverse engineering. Oni kopiują tylko to co ma instrukcje bo jest szybko i wygodnie wraz z listą części. Widziałem modele z błędami w liście części, których nawet nie zweryfikowali :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#26 Post autor: SaperPL »

eric trax pisze:Co do chińczyków to wierz mi, że nikt tam nie bawi się w reverse engineering.
Może nie chodzi o całkowity reverse engineering, ale sam fakt zrobienia produktu podobnego do modelu który wypromowałeś. Modele takie jak np. sian od mould kinga pokazują że jest drugi koniec gdzie jednak ktoś poświęcił czas na to żeby zaprojektować model dlatego, że oryginał został już wypromowany szeroko, lub jak w przypadku oficjalnych modeli lego jest pewne, że zostanie wypromowany. Jak Sariel zbierze te 10K to istnieje duże prawdopodobieństwo że jakiś chińczyk zacznie kombinować jak zrobić coś co wygląda przynajmniej z zewnątrz podobnie do tego modelu.
Ostatnio zmieniony 2021-04-19, 14:17 przez SaperPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krall
Posty: 102
Rejestracja: 2018-09-07, 11:18
Lokalizacja: Trzciana k. Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Krall »

Bardzo ładna, chociaż mnie też trochę przeszkadzają te słupki boczne.
W każdym razie głos oddany :D
Sariel pisze: Szczerze nie wiem czy w czasach mould kinga i innych g***n kradnących wszystko jak leci jest jeszcze sens bawić się w jakiekolwiek instrukcje. Pewnie, można to olewać i dawać Chińczykom zarobić na sobie, ale ja mam za sobą świeżą dyskusję na wypoku gdzie Polaki-cebulaki bardzo cieszyły się że kupiły chińską wersję mojego MOCa i że ja nic na tym nie zarobię ani LEGO nie zarobi, i pytały czy siedzenie mnie boli. I jakoś mnie to nie nastawia do instrukcji.

Masz jakieś obserwacje na temat tego, jak pojawienie się chińskiej podróbki twojego modelu, wpływa na sprzedaż instrukcji do niego?
Warto rozważyć, ilu z tych cebulaków kupiłoby twoje instrukcje, gdyby nie mieli możliwości kupienia ich od złodziei. Bo jeśli nie za wielu, to twoje zyski nie specjalnie na tym cierpią i może nie warto z nich rezygnować, tylko dlatego że jakiś złodziej też na tym zyska.

Chyba że nie obchodzi cię to ile na tym stracisz, tylko sam fakt karmienia złodziei. Wtedy moje pytanie nie ma większego sensu.
~Tej nocy, idziemy budować!

ODPOWIEDZ