8145 Ferrari 599 GTB Fiorano 1:10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
macio
Posty: 21
Rejestracja: 2007-01-05, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

8145 Ferrari 599 GTB Fiorano 1:10

#1 Post autor: macio »

Recenzja: 8145 Ferrari 599 GTB Fiorano 1:10.

Dane techniczne:
Seria: Racers - Ferrari
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 1327
Liczba figurek: 0
Spis części: Peeron, Brickset
Cena: Allegro: 370-450 PLN, sklepy w EU: odpowiednik 340-440 PLN,
ebay.de: odpowiednik 310-360 PLN, USA: odpowiednik 280 PLN

Za wikipedią: Ferrari 599 GTB Fiorano - samochód produkowany przez włoską firmę Ferrari, zaprezentowany na Geneva Motor Show w 2006 roku, zastępując popularny model 575M Maranello. Skrót GTB oznacza "Gran Turismo Berlinetta", a Fiorano to nazwa toru leżącego tuż przy fabryce w Maranello.

Model zakupiłem w sklepie sieci Toys’R’Us w Sztokholmie.
Cena promocyjna 340 PLN (850 SEK). Mini/Technic-figów brak (a szkoda).

Zestaw nie jest typowo Technicowy. Nie posiada hydrauliki, elektryki ani zaawansowanych mechanizmów.

Zestaw jest przeznaczony dla nastolatków (10-16 lat), czyli również dla mnie :)
Składa się z 1327 części. Klocki są dostarczane w nieponumerowanych woreczkach.
Można śmiało budować z nieposortowanej sterty klocków, ponieważ klocki różnią się kolorami i nie ma problemu z odnalezieniem potrzebnej części.

Instrukcja łopatologiczna, składa się z dwóch książeczek.

Uwagi odnośnie jakości klocków: nie jest idealnie! Niektóre klocki łączą się z wyraźnym oporem. Nie są tak miłe w dotyku jak stare. Większych wad nie znalazłem, poza tym że obręcze powinny być srebrne, a są takie szaro-srebrne. Obręcze posiadają wyraźne ślady wtryśnięcia mieszanki plastikowej (taki ‘pajączek’).

Co się działo podczas budowania:
- przekładnia nie działa! Przez chwilę myślałem już, że jakość klocków spadła poniżej akceptowalnego minimum. Uff... to tylko wystająca oś.
- głęboko ucięty palec podczas wciskania busha. Czy te klocki są bezpieczne? ;)

Galeria:

Pudełko – klocki zajmują może 40 proc. objętości :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Etapy budowy – na ostatniej fotce widać poukładane sekwencyjnie elementy zgodnie z kolejnością montażu – okazało się, że tak buduje się całkiem szybko:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po zbudowaniu:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Alternatywna wersja – czarne felgi:
ObrazekObrazekObrazek

Podsumowanie: zestaw cieszy oko. Jeżeli dla kogoś estetyka jest istotna, a funkcjonalność mniej, będzie zadowolony.

Na koniec – czy i jak nazywacie klocki ‘po swojemu’?

Od lewej: grzybek, okularki, krzyż-na-krzyż i telewizorek:
Obrazek

Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam, Maciek.
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:50 przez macio, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#2 Post autor: Aurimax »

Hmm ciesze się ,że ktoś zdecydował się na recenzję tego modelu .

Chciałbym go kupić i tylko czekam aż cena będzie bardziej przystępna :)

Jeśli chodzi o recenzję to uważam , że jest krótka zwięzła i na temat .


Dziękuję za garść info .

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#3 Post autor: Antek »

Dzięki za recenzję szczerze mówiąc sam miałem ochotę na ten zestaw ale za te pieniądze wolę kupić "buldka" ;]

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Powiem tak: model bardzo ładny i zapewne świetnie sprawdzi się jako typowy "pułkownik". Jednak mam pewne zastrzeżenia co do bawialności takiego modelu, ponieważ brak mu tak ważnych elementów jak niezależne zawieszenie wszystkich kół oraz skrzyni biegów. Brak tych części powoduje, że w mojej ocenie ten model jest kiepski i nawet nie urasta to piast takim modelom jak 8880 czy 8448 (do którego jest nieco podobny z wyglądu i rozmiarów).
I szczerze mówiąc głęboko ubolewam, że Fiorano nie zostało kolejnym "Super Carem".

P.S Świetne zdjęcia!!! ;] choć recenzja nieco uboga...
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 21:32 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Dzięki za pierwszą recenzję. Proszę, dodaj jeszcze "stopkę" z parametrami (szczególnie z likami do spisu części) to "podwieszę" tekst na stronie głównej.

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Muszę to wreszcie napisać, po prostu muszę ;]

Może jestem dziwny, ale według mnie takie modele są po prostu kosmicznie paskudne. Nie oszukujmy się, Lego Technic nie nadaje się do budowy samochodów osobowych. Ale po kolei: każda częśc auta zbudowana jest inną techniką: drzwi "na pełno" z paneli, tylni zderzak też pełny, ale z liftarmów, błotniki zioną pustką, z zaznaczonymi jedynie krawędziami. "Maska" to natomiast karkołomna próba połączenia wszystkich wymienionych powyżej elementów, podłogi brak zupełnie. Gdzie tu sens, i gdzie wymieniona kilka postów wyżej "estetyka" ?? Niby z jakiej racji podłogi tak po prostu nie ma, a tylni zderzak jest tak ekstremalnie masywny ?? Przednie reflektory litościwie pominę. Przypatrzcie się chwilę temu autu: czy ono naprawdę jest takie piękne ?? Nie żebym miał coś do Techniców. Technic to super sprawa, wspaniale wyglądają ciężarówki i inne maszyny z nich zbudowane, ale nic na siłę. Powtórzę się: są rzeczy, których z techniców odwzorować się po prostu nie da. Jedną z takich rzeczy są właśnie SAMOCHODY OSOBOWE.

Dobra, kończę te moje żale :mruga:
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 18:56 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ