[IDEA] Niekoszerna łyżka do ładowarki

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#16 Post autor: blizzard »

SaperPL pisze:
W każdym razie widać różnicę w tym jak panel boczny odbija światło, oraz to :D

Obrazek
Ja tam widzę smoka w tym łyżku! :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-04-22, 15:27 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#17 Post autor: Tranzystor »

M_longer pisze:
Tranzystor pisze:Poprosiłeś ich i przestali umieszczać twoje instrukcje w modelach które sprzedają?
Tranzystor pisze:Poprosiłeś ich i przestali umieszczać twoje instrukcje w modelach które sprzedają?
Tak, teraz dają info, że sprzedają tylko klocki.
Pokaż link. Jakoś ciężko mi uwierzyć w ich dobroduszność. I o ile wzrosła twoja sprzedaż instrukcji na rynek chiński po tej zmianie?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

Tranzystor pisze: I o ile wzrosła twoja sprzedaż instrukcji na rynek chiński po tej zmianie?
Kilka CH się zdarzyło.
A co do usunięcia samych instrukcji, widzę, że im przeszło i znowu nie ma ani słowa o tym, że instrukcje trzeba kupić osobno. A to uje.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#19 Post autor: Tranzystor »

No widzisz, nie ma co się z nimi układać.

I CH to Szwajcaria, chiny to CN, więc pewnie i tak ściągali pliki ze swoich chińskich grup.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#20 Post autor: SaperPL »

Dobrze by było gdyby takie dyskusje przenosić na PW lub wycinać do osobnego wątku.
blizzard pisze:Ja tam widzę smoka w tym łyżku! :D
No fajny ten smok :D

Poza tym wciąż czekam aż Trax zauważy pytanie odnośnie rozmiaru łyżki :)

EDIT:
Wrzuciłem pliki STL na thingiverse: https://www.thingiverse.com/thing:4839259
Istotne jest to, że projekt jest zrobiony na drukarkę z jedną dyszą/głowicą, więc są luzy w miejscach gdzie mostki by dodawały nadmiarowy materiał nad supportami (jak się ma dwie głowice to można używać wypłukiwanego materiału przez co mostki mają się o co oprzeć i nie obwisają). Z tego powodu trzeba zorientować elementy dokładnie tak jak pokazałem na screenshotach załączonych w zipie.
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 13:05 przez SaperPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#21 Post autor: eric trax »

SaperPL pisze:Patrzę na to pierwsze zdjęcie i ono wyraźnie sugeruje że oryginalna łyżka jest sporo większa - czy to nie czasem przez soczewkę i/lub perspektywę?

Moja łyżka powinna być prawie identyczna jak chodzi o profil i jedynie szersza o 1.5 stud, a na tym zdjęciu to wygląda jakby była kilkanaście procent mniejsza.
Mi to wygląda na złudzenie optyczne. Kiedy łyżki stoją obok siebie faktycznie tak to wygląda. Kiedy natomiast przyłożysz łyżki do siebie różnica praktycznie znika. To złydzenie bierze się z większej szerokości i tego, że zęby nie wystają tak mocno jak w wersji Legowej.

SaperPL pisze: Teraz to chyba musisz. Zakasać rękawy i do roboty - nie ma że boli, że nie ma czasu :)
Jak widać pewne ruchy już poczyniłem ale chyba zmienię rozmiar ładowarki z kół 94,6 na 107mm. Wtedy przynajmniej będę mógł użyć opon RC z odpowiednim bieżnikiem i spłonąć na stosie godnie!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ