Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Samochód dostawczy + kosiarka
Autor Wiadomość
Szygalew 

Wpisy: 813
Wysłany: 2021-05-03, 21:53   [MOC] Samochód dostawczy + kosiarka

(Zdjęcie powyżej to wersja po poprawkach, o których będzie mowa niżej:))

Witam!

Samochód budowałem na podstawie VW T4, ale na tyle odjechałem od proporcji, że nie miałem sumienia wstawiać tej nazwy w tytule :). Rzeczą najbardziej podobną jest chyba maska wchodząca u dołu nieco poniżej linii świateł. Pomijając oczywisty fakt, że same światła nie są jak trzeba, to ze wspomnianą maską i jej "zejściem" poniżej linii świateł namordowałem się tak, że skutecznie odechciało mi się wiernej kopii VW T4 :)! Aby wstawić tam tego bracketa chyba ze trzy razy zmieniałem kierunek studów! Potem już poszło gładko... Przy czym.., ze świadomością, że to jakiś tam dostawczak z paką.. ;P.

Ale żeby nie było za prosto, to wymyśliłem, że dostawczakowi będzie "towarzyszyć" traktorek do koszenia trawy. Dlaczego? Ano, ponieważ napaćkałem przy stacji benzynowej tyle chwastów, to dobrze by było, aby ktoś to przyjechał skosić! Stąd taki "zestaw" :).

Zdjęcia:

Zapraszam, oczywiście, do komentowania! :)

EDIT:
Te pojazdy jak i wcześniejszy VOLVO FM Globetrotter są budowane na potrzeby Stacji benzynowej Orlen z wątku w Kuźni.

Galeria: https://bricksafe.com/pages/szygalew/delivery-trck--mower[/i] edit: Galeria coś nie chce działać, nie wiem dlaczego.. Ale w sumie dałem dużo miniaturek, więc może to wystarczy :).
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2021-05-17, 11:31, w całości zmieniany 3 razy  

dirtzone 

Wpisy: 324
Wysłany: 2021-05-04, 14:22   

Tak jak, na twój poprzedni model VOLVO FM patrzę z podziwem, to tutaj ten dostawczak wieje amatorszczyzną. Nie wiem, może przez te prosto ciosane slopy na masce, może przez ten za długi przedni zwis.
Widzę tam oczywiście różne nietypowe techniki budowania, ten wysunięty grill, fajnie podwinięte progi, ale całość coś się nie składa do kupy :P
Ostatnio zmieniony przez dirtzone 2021-05-04, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  

Fuku 

Wpisy: 561
Wysłany: 2021-05-04, 14:28   

Dostawczak na 1 zdjeciu przypomina mi właśnie VW, pierwsze skojarzenie. Jednak z profilu jest właśnie coś nie tak, kabina wydaje się za długa. Kosiarka świetna

blizzard 

Wpisy: 820
Wysłany: 2021-05-04, 15:49   

Fuku napisał/a:
Dostawczak na 1 zdjeciu przypomina mi właśnie VW, pierwsze skojarzenie

Same here, dostawczak VW jak nic :)

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-05, 11:41   

Bardzo dziękuję za komentarze - konkretne, mocne i... trafne!

dirtzone napisał/a:
może przez te prosto ciosane slopy na masce, może przez ten za długi przedni zwis.

Fuku napisał/a:
kabina wydaje się za długa

Nie umiałem przejść obok tych oczywistych spraw obojętnie i jak stary osioł siedziałem do pierwszej w nocy i przerabiałem. Nie umiałem rozwiązać kwestii ostrych rogów maski, ale z za długim przednim zwisem, który przede wszystkim odpowiadał za zbyt długą kabinę chyba sobie poradziłem..

Zacząłem od tego ( ...no bo po co miałem wcześniej na to patrzeć, prawda? ;p) (edit: na szkicu jest wersja Doka - z dwoma drzwiami, ale to nie przeszkadzało w poszukiwaniu właściwego kształtu przodu):

Po czym przystąpiłem do skrócenia dosyć "niezależnego" przedniego segmentu maski, który trzymał się jedynie dzięki górnym kanciatym slopom:

Po skróceniu wyszło tak:

Ta wersja jednak nie była najlepsza, bo krótsze slopy o innym kącie nie dawały dobrej krzywizny. I maska była za krótka. Zmieniłem je więc na podwójne serki. Przy ich zastosowaniu nie dało się już "po staremu" zamocować przedniego segmentu i trzeba było to zrobić na dole przy użyciu metody clip-bar:

Te zabiegi chyba sporo pomogły. Cała kabina wydaje się dużo lepsza. Jej części tylnej (za kołem) nie ruszałem, chociaż gdyby tak o płytkę-półtorej skrócić to by było lepiej, a i słupek tylny byłby prawidłowo węższy. Ale to może innym razem, jak klocki jakieś dojdą, bo już teraz, jak widać, były braki :p (uzupełnię je na spokojnie). Byłby zapomniał, zmiana "obraketowania" przodu wymusiła użycie cienkiego paseczka naklejki. Nie umiałem inaczej. A.., no i dach kabiny spłaszczyłem.

Nagadałem się, przepraszam :)

Zdjęcia:

Jeszcze raz wielkie dzięki za komentarze i wskazówki! Teraz chyba bardziej jak VW T4 wygląda to to ..:)

No i cieszę się, że kosiareczka też się podoba!
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2021-05-05, 12:01, w całości zmieniany 2 razy  

Fuku 

Wpisy: 561
Wysłany: 2021-05-05, 12:56   

Jest zdecydowanie lepiej, podoba mi sie! Jedyne co bym tu zmienił, to obnizył wyzszą częśc maski z serkami o pół płytki, wydaje mi się, że mozna by to łatwo zrobić zamieniając ciemnoszare bricki 1 x 1 na pralki

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-05, 13:33   

Fuku napisał/a:
Jest zdecydowanie lepiej, podoba mi sie! Jedyne co bym tu zmienił, to obnizył wyzszą częśc maski z serkami o pół płytki, wydaje mi się, że mozna by to łatwo zrobić zamieniając ciemnoszare bricki 1 x 1 na pralki

Bardzo proszę :):

Oczywista rzecz, która mi umknęła, a robi bardzo dużo dobrego.. Dzięki!

p.s. Zamówię, oczywiście, te pomarańczowe pralki, bo.. wiadomo :).
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2021-05-07, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

wielkamucha 

Wpisy: 460
Wysłany: 2021-05-05, 17:46   

Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki. Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...

dirtzone 

Wpisy: 324
Wysłany: 2021-05-05, 21:35   

Szygalew napisał/a:
Nie umiałem przejść obok tych oczywistych spraw obojętnie i jak stary osioł siedziałem do pierwszej w nocy i przerabiałem.

Tak się właśnie to kończy, jak pierw przyzwyczaisz ludzi do wysokiego poziomu a póżniej coś skopiesz :P
Teraz jest ok

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-06, 08:53   

Dzięki Wielkamucha@ za miłe słowa!

wielkamucha napisał/a:
Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki.

Nie ma się czego bać!

wielkamucha napisał/a:
Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...

Ja też się tak czuję przy Fuku@ i Dirtzone@! :)

dirtzone napisał/a:
Teraz jest ok

No to git :).

Dzięki za dobre słowa!

p.s. Kosiarka się pytała, czy jest spoko.. :(
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2021-05-06, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2112
Wysłany: 2021-05-06, 18:13   

Szygalew napisał/a:
Kosiarka się pytała, czy jest spoko
to pokaż jak zrobiłeś mocowanie tyłka po skosie, bo ładnie wyszło ;)

A, T4 Ci ukradnę - stanie między T1, T2 i T3 na półce, nad którą wisi dumnie emblemat z tylnej klapy Passata od Jaremy ;)
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-06, 22:41   

Kubrick napisał/a:
to pokaż jak zrobiłeś mocowanie tyłka po skosie, bo ładnie wyszło ;)

Na clipach po prostu:

Cytat:
A, T4 Ci ukradnę - stanie między T1, T2 i T3 na półce, nad którą wisi dumnie emblemat z tylnej klapy Passata od Jaremy ;)

Bardzo mi miło! :) A dasz fotkę jak wyglądają razem?

Mestari 
VIP

Wpisy: 1290
Wysłany: 2021-05-07, 20:02   

wielkamucha napisał/a:
Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki. Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...

Ty mnie przerażasz swoimi parowozami ;)

Ale te samochody też... Nieźle pokombinowane

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-09, 09:45   

Dzięki Mestari@ za odzew!

Mestari napisał/a:
Ale te samochody też... Nieźle pokombinowane

Z tym pokombinowaniem to, oczywiście, jak to u mnie - również odrobina przekombinowania, na którym sam się złapałem. Zacząłem bowiem budować drugą wersję kolorystyczną i "odkryłem Amerykę", że połączenie przodu z resztą kabiny wcale nie musi wyglądać tak jak pokazałem wyżej (clip-bar od spodu), a po prostu można zwykły bracket użyć :):

Dzięki!

Szygalew 

Wysłany: 2021-05-16, 19:25   

Dzień dobry!

Ciutkę zaspamuję, ponieważ doszły pomarańczowe "pralki", więc chcę pokazać jak dostawczak wygląda już bez "przebarwień". Dokończyłem ponadto białą wersję, którą też chciałbym pokazać.

Tak to wygląda:

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu