[MOC] Baza Imperium na Er'Kit | Wersja 2.0

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Baza Imperium na Er'Kit | Wersja 2.0

#1 Post autor: Janek »

Obrazek

Mój osobisty projekt bazy Imperium Galaktycznego doczekał się update'u względem poprzedniej wersji. A jako że wczoraj był May the 4th to nie wypada się nie pochwalić. ;)

Obecnie projekt ma wymiary 2x3 baseplate 48x48, czyli prawie metr kwadratowy. Nowością jest przede wszystkim platforma dla TIE Fighterów (model od Jeraca, bo jaki inny?), która siedzi sobie na 2 baseplate'ach oraz model AT-ST od Pabla Brickasso. Całość budowałem z myślą o wystawach, więc do środka poszło mnóstwo duplo, technic bricków, liftarmów itd. W zamian mamy czystą, sterylną wręcz górną część. :D Poza lądowiskiem, dobudowałem w miejscu poprzedniego lądowiska (w DBG) platformę LBG na sprzęt, skrzynki i inne kontenery. Być może użyję tego miejsca jako drugie lądowisko, np dla promu typu Lambda (jak mój portfel przeżyje) albo dla dwóch V-Wingów. Się zobaczy. :P Tuż za hangarem dla pojazdów terenowych mamy pasek terenu z wieżyczką rakietową inspirowaną grą mobilną SW: Commander. W zasadzie to cały projekt jest tym inspirowany. :D Jak dojdą wszystkie LUGBulki i Project Supporty to zabiorę się za kolejne prace budowlane ku chwale Imperium. Okej, macie zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogromne dzięki dla Bartka (CTR Bricks) za edycję głównego zdjęcia!

Album na moim drugim koncie Flickr:
https://www.flickr.com/photos/139587761 ... 9100173884

I wersja z września 2020, dla porównania:

Obrazek

Imperius Unitada Ober Totallex!
Ostatnio zmieniony 2021-05-05, 12:46 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Baza Imperium na Er'Kit | Wersja 2.0

#2 Post autor: dmac »

AT-ST włażący na lądowisko po tej stromej pochylni to murowana katastrofa ;) .

A serio: baza wygląda na tyle dobrze, że może nie powinieneś używać w niej cudzych modeli. Zawsze można zbudować lepiej niż poprzednicy, na tym polega to hobby, a Tobie z pewnością nie brakuje umiejętności.
Podoba mi się "tekstura" zabudowań; dobrze dobrałeś kafle i nieliczne study, wyglądają bardzo "gwiezdnowojennie", że się tak wyrażę. Jedno, co bym zmienił, to narożniki, bo organicznie nie znoszę tych obleśnych wycięć w krawędziach wedge plate'ów, więc pewnie spróbowałbym je ukryć pod eleganckimi kaflami ścian bocznych.

I tak, dobry wahadłowiec będzie nieodzownym elementem trzeciej edycji tej pracy :) .

Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Piekne, imperialne klimaty zawsze mnie kupią, a Twoja makieta jest jest niemal perfekcyjnym przykładem takich klimatów :)
Chcialbym kiedys zbudować cos podobnego, ale tak na oko, mam obecnie jakieś 1% elementów :D

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Piękna sprawa!

Najbardziej mi się podoba to duże działo na wielkiej feldze, wraz z podstawą zresztą. Małe czarne działko obok też. I jeszcze ta płaska platforma ze skrzyniami ułożona pod kątem względem podstawki.

Drażni mnie odrobineczkę sterylność podłoża. Myślę, że chociaż delikatne "zaznaczenie" jakiegoś wydeptania traktów komunikacyjnych między poszczególnymi obiektami mogłoby złamać tę sterylność. Chociaż w sumie nie wiem, czy podłoże oryginalnie jest wydeptywalne... :)

Brawo!

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Baza Imperium na Er'Kit | Wersja 2.0

#5 Post autor: Janek »

dmac pisze:AT-ST włażący na lądowisko po tej stromej pochylni to murowana katastrofa ;) .

A serio: baza wygląda na tyle dobrze, że może nie powinieneś używać w niej cudzych modeli. Zawsze można zbudować lepiej niż poprzednicy, na tym polega to hobby, a Tobie z pewnością nie brakuje umiejętności.
Podoba mi się "tekstura" zabudowań; dobrze dobrałeś kafle i nieliczne study, wyglądają bardzo "gwiezdnowojennie", że się tak wyrażę. Jedno, co bym zmienił, to narożniki, bo organicznie nie znoszę tych obleśnych wycięć w krawędziach wedge plate'ów, więc pewnie spróbowałbym je ukryć pod eleganckimi kaflami ścian bocznych.

I tak, dobry wahadłowiec będzie nieodzownym elementem trzeciej edycji tej pracy :) .

Brawo!
Wow, dzięki Dmac! :D
Fakt, AT-ST w domyśle będzie stał gdzie indziej. Po prostu chciałem się poflexować, Pablo zrobił po prostu świetny model.
Co do "cudzych modeli", miło, że myślisz że mam do tego zdolności. Osobiście, budując jakiekolwiek pojazdy, zawsze czuję, że wychodzą mi pokracznie. :P Albo jestem za leniwy?
Wahadłowiec na 3.0 być musi, myślałem nad T-5 Deliverance, czyli zmodyfikowaną, mniejszą lambdą... Zobaczymy. :)
Dzięki też za uwagę odnośnie ścian hangaru, faktycznie te wedge trzeba zakryć. Będzie nad czym dłubać w chwili przerwy od studiów. :)
Dzięki!!!
Fuku pisze:Piekne, imperialne klimaty zawsze mnie kupią, a Twoja makieta jest jest niemal perfekcyjnym przykładem takich klimatów :)
Chcialbym kiedys zbudować cos podobnego, ale tak na oko, mam obecnie jakieś 1% elementów :D
Wielkie dzięki Fuku!
Zbieram klocki już od ponad 1,5 roku a figurki... Eh, gdyby nie ich ceny ciągle rosnące w górę to bym już dawno dwie takie bazy wybudował. :D
Szygalew pisze:Piękna sprawa!

Najbardziej mi się podoba to duże działo na wielkiej feldze, wraz z podstawą zresztą. Małe czarne działko obok też. I jeszcze ta płaska platforma ze skrzyniami ułożona pod kątem względem podstawki.

Drażni mnie odrobineczkę sterylność podłoża. Myślę, że chociaż delikatne "zaznaczenie" jakiegoś wydeptania traktów komunikacyjnych między poszczególnymi obiektami mogłoby złamać tę sterylność. Chociaż w sumie nie wiem, czy podłoże oryginalnie jest wydeptywalne... :)

Brawo!
Dzięki!
Wieżyczka rakietowa zdaje się przyciągać wiele uwagi. :) A dacie wiarę, że zrobiłem ją w jakieś pół godzinki? :D
Masz poniekąd rację odnośnie terenu. Przy takim rozmiarze ciężko o super odwzorowane podłoże, stąd przy ciągle kończących się klockach nugatowych musze to jakoś rekompensować poprzez fajne budynki. :D Planowałem może dodać jeszcze trzeci kolor, np dark tan, żeby właśnie zrobić te wydeptane ścieżki, ale nie wiem czy by to dobrze wyglądało.
W każdym razie, dzięki!
Ostatnio zmieniony 2021-05-08, 13:45 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Ta makieta jest cudowna. Zestawienie szarego/czarnego z pomarańczowym podłożem jest tak dobre, że nie mogę się napatrzeć.

Pięknie się te krzywizny w platformie i bunkrze łączą. Robota pryma sort.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Janek »

eric trax pisze:Ta makieta jest cudowna. Zestawienie szarego/czarnego z pomarańczowym podłożem jest tak dobre, że nie mogę się napatrzeć.

Pięknie się te krzywizny w platformie i bunkrze łączą. Robota pryma sort.
Dziękuję uprzejmie, Eric!
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

ODPOWIEDZ