[MOC] Samochód sportowy :)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Samochód sportowy :)

#1 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór.

Zbudowałem kolejny samochód sportowy. Użyłem w tytule określenia Muscle car, ale tak naprawdę to nie wiem, czy prawidłowo.. :) EDIT: Okazuje się, że nieprawidłowo (co uznaję :)), więc zmieniłem tytuł na: "Samochód sportowy :)". Poniższy tekst pozostaje bez zmian.

Nie jest to odwzorowanie istniejącego pojazdu. Może jakieś podobieństwa do jakiegoś auta występują, ale nawet jeśli, to niechcący :).

Budowę zacząłem od tylnych świateł i w ogóle tyłu. I szmyrnąłem w kąt. Resztę auta dobudowałem po jakimś czasie. Jest więc pewien eklektyzm w tym samochodzie. Ale taki, który mi bardzo nie przeszkadza. Mało tego, nawet mi się podoba... Mam nadzieję, że i komuś oprócz mnie się spodoba ;).

Słowo wyjaśnienia odnośnie minifiga jeszcze. Tylko główka na jumperze i płytce się zmieściła. Wiem, że "za nisko siedzi", ale uznajmy, że gościu uskutecznia drzemkę i troszkę "zjechał" na fotelu, dobrze? :)

Parę zdjęć:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria: https://bricksafe.com/pages/szygalew/de ... muscle-car.

Zapraszam do oglądania i komentowania :).
Ostatnio zmieniony 2021-06-20, 22:00 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Dość pokraczny wyszedł, jeżeli miałby pokazywać jakiś prawdziwy samochód.

Jak na karykaturę muscle cara jest zbyt mało uroczy.

Muscle cary mają bardzo długie maski, bo silniki potrzebują sporo miejsca. Ten kierunkowskaz z boku jest totalnie chybiony. Światłą z groszków, też słabo wyglądają.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: syzygy »

Jellyeater pisze:Jak na karykaturę muscle cara jest zbyt mało uroczy.
Autor napisał, że tak sobie to nazwał muscle carem, ale chodziło raczej o samochód sportowy ;) Samochód jest dość krótki, więc to raczej jakiś mały sportowy wózek. Podobają mi się te pochyłe chłodnice z tyłu i zderzak. Od tyłu zacząłeś i tył wyszedł lepszy :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Jest naprawdę fajnym samochodzikiem, świetne wykorzystanie części na krzywizny, ale na moje rozumienie terminu - z góry zaznaczam, że ułomne - faktycznie bezpieczniej byłoby go przemianować na sport car, bo na "muscle" jest chyba zbyt obły.
Tym niemniej - bardzo udana konstrukcja. Następne wyzwanie - zrób takiego na dwa minifigi z przodu ;)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Simpatico. :)
Zwłaszcza jego tył bardzo mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 2021-06-20, 18:33 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję za odzew! I za krytykę. :) No i za nie - krytykę. :):)

Jellyeater@, chyba nie doczytałem po prostu i skończyłem artykuł o "Muscle car'ach" na tym, że ich podstawową cechą była potężna moc, no i to, że lata te i te.. :), a że mój cudak wyszedł raczej jak starszy samochód niż młodszy, a i z kolei wygląd samochodu oszukał mnie i podpowiedział, że auto wygląda na mocne, muskularne - to i je bez większego namysłu nazwałem "Muscle car'em"... ;) Po podpowiedzi Twojej, jak i Ex3qtor'a @ oraz Syzygy@ - zmieniłem tytuł pracy, aby wiochy nie siać :p.. Teraz jest dobrze.
syzygy pisze:Podobają mi się te pochyłe chłodnice z tyłu i zderzak. Od tyłu zacząłeś i tył wyszedł lepszy :)
SERVATOR pisze:Zwłaszcza jego tył bardzo mi się podoba.
Dziękuję! Przyznam, że mi też :). Przód miał kilka wersji, ostatecznie wrzuciłem tą obecną, ale bardzo możliwe, że odrzuciłem gdzieś po drodze obiektywnie lepszą.. :)

Ex3qtor@, z tą wersją na dwa ludziki nie ma większego kłopotu, muszę tylko wcisnąć dwie główki na jumperach.. :) A poważnie, to.. nie lubię na chwilę obecną szerokości 8 studów, a nie wiem, czy na szóstce-siódemce by weszły.. :)

Dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2021-06-20, 22:04 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

A ja dodam od siebie, że bardzo mi się podoba jego boczna linia :) Dlaczego? Bo jest taka kreskówkowa :)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Wg mnie bomba. Od razu przyszedł mi na myśl muscle car. Tył znakomity, reszta też trzyma poziom. Gratki!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: syzygy »

Rozumiem, że ten samochodzik na stację Orlen wjedzie? :) Wiele jeszcze pracy przed Tobą z całym projektem? Już "tylko" auta zostały?

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, Rysiek@!
Rysiek pisze:bardzo mi się podoba jego boczna linia :) Dlaczego? Bo jest taka kreskówkowa :)
Postaram się na dniach jeszcze bardziej "ukreskówkowić" autko :)

meler pisze:Wg mnie bomba. Od razu przyszedł mi na myśl muscle car. Tył znakomity, reszta też trzyma poziom.
Dziękuję, dobry Afolu :)

syzygy pisze:Rozumiem, że ten samochodzik na stację Orlen wjedzie? :) Wiele jeszcze pracy przed Tobą z całym projektem? Już "tylko" auta zostały?

Pewnie wjedzie na stację.. Miejsc parkingowych jeszcze trochę zostało :). Stacja obecnie jest na wakacjach w Ustce.. Wydaje się, że jest skończona, w sensie, mogłaby już taka zostać.. Nie zrobiłem zdjęć przed wystawą, więc i tak raczej trzeba do jesieni czekać.. :( A skoro tak, to może się coś do jesieni jeszcze urodzi :).



Dzięki!

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Zmodyfikowałem troszkę to autko sportowe. Zmieniłem tylko przód, tył, koła i kolor. Reszta pozostała bez zmian :p.

Napiszcie, proszę, czy lepiej, czy gorzej i czy w ogóle ujdzie w tłoku.

Stara wersja została, więc zrobiłem i fotki porównawcze. I jedno "tutorialowe".

Fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Mestari »

Czapki z głów :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Szygalew »

Mestari pisze:Czapki z głów :)
Bardzo dziękuję!:)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: wielkamucha »

Patrzę na te zdjęcia i przyznam, że mam trochę mieszane odczucia...
Jeśli ostatnie zdjęcie pokazuje, jakim sposobem samochód jest w środku zbudowany i jak to się wszystko trzyma, to jednak "nie przemawia to do mnie" - mam wrażenie, że jest to strasznie delikatne i taka to trochę sztuka dla sztuki, aby przede wszystkim "wyglądało"... Osobiście trochę inaczej patrzę na konstrukcje z Lego, szczególnie te, które z założenia powinny się ruszać i preferuję bardziej tradycyjne (czy "funkcjonalne") rozwiązania.

Z drugiej strony - właśnie ten kształt i "rzeźba" są niesamowite i jestem pod wrażeniem, jak udało Ci się to wszystko osiągnąć. Czerwone tarcze hamulcowe po prostu wymiatają. Duży efekt WOW.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: syzygy »

Taak, te czerwone tarcze są super! Jak i całe autko. Ale poprzednie też było fajne :)

ODPOWIEDZ