[MOC] BMW 318i E30 (1985)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] BMW 318i E30 (1985)

#1 Post autor: ImpreSariO »

Jako że ostatnie rozpisywałem się na temat moich prac, to teraz zrobię to w miarę krócej. Na początku miał być Polonez (będzie później), następnie Nysa MO (też będzie), potem Fiat 125p w skali 1:13 (Fiat będzie ale nie w tej skali) no i przyszła pora na BMW. Przy budowie pierwszej wersji trochę mnie poniosło ze skalą tak jak w przypadku 125p. W końcu udało mi się wystrugać samochód który podobał mi się od dziecka a od paru lat jeździ nim mój ojciec.

Obrazek

Drzwi jak widać są otwierane a w środku oczywiście beżowa tapicerka.
Obrazek

To pewnie większość rozbawi ale jestem osobą w gorącej wodzie kąpaną i korzystając z tego że jeszcze prze chwile miałem aparat zrobiłem na szybko "STYLOWE" znaczki BMW :PPP
Obrazek


O dziwo budowa zajęła mi (nie licząc przerw) ledwie 10 godzin. To tyle.
Galeria po opublikowaniu.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:41 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

No to może najpierw to co mi się nie podoba w twoim modelu:
Przednia szyba. Niepotrzebnie użyłeś flexów razem ze zwykłą szybą.
Lepiej wyglądałby z samymi flexami...
Skoro samochód jest zrobiony na szerokość 8 studów, to dach powinien raczej być zrobiony na 7...
Przeskok o studa na stronę to chyba trochę za dużo w tej skali.

Ale podoba mi się przód i tył autka.
Fajnie wyszły :)

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Przod rewelacyjny, tyl niezly, wnetrze tez bardzo fajne. Natomiast cos dziwnego dzieje sie z przednia szyba. No i te drzwi, trzeba bylo posiedziec jeszcze ze dwie godziny :-) i zbudowac drzwi z taka sama szerokoscia czarnej listwy jak reszta karoserii.
Na koniec jeszcze raz powtorze - przod swietny.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Pięknie zrobiony przód!!!!!! Znaczek jest zupełnie zbędny - przód zbudowałeś na tyle doskonale, że nie pozostawia wątpliwości co do marki.
Znaczki za duże i zbyt prymitywne.
Szkoda, że góra wygląda słabo. Proponowałbym w ogóle zrezygnować z przednich słupków, tak jak i z tych bocznych, czarnych. Myślę że klamki wystarczyłoby zrobić jako zwykłe szare plate 1x1, bo te wystające kółeczka są za duże.
\/1 ______________

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Przód jest absolutnie genialny. A reszta szczerze mówiąc średnio mi się podoba. Jest tu potencjał na coś wspaniałego.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Drzwi wyglądają jakby były wzięte z Malucha czy Poloneza, nie spasowały się zupełnie, poza tym sprawiają wrażenie trochę za krótkich (przedłużyłbym ten samochód o jakiegoś 1 studa). Te czarne boczne słupki mógłbyś sobie darować, wyglądają jak jakieś dziwne ustrojstwo rodem z Mad Maxa. Przednia szyba znośna. Przód - rewelacja... Tył też wspaniały. Popraw tylko te drzwi, słupki i będzie jeszcze lepszy. Przypomniałeś mi dawne czasy, kiedy budowałem (chyba) ten typ BMW na 12 kropek szerokości, na kołach 13x24, z bardzo dziwaczną kolorystyką :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#7 Post autor: Antek »

przód wspaniały i realistyczny tył też stanowi klasę samą dla siebie natomiast przednia szyba psuje cały efekt ale i tak mi się podoba

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Dolaczam sie, przod FANTASTYCZNY, Tyl bardzo dobry. Drzwi...po co sa zbudowane SNOTem? Masz tyle miejsca to normalnie mogles je zamocowac... No i dach...Poeksperymentuj, albo samymi flexami, albo samymi szybami, i koniecznie wywal te czarne slupki!

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Przód i tył są tak doskonałe jak spaprany jest środek, przepraszam za szczerość.

Absolutnie nie ma sensu budować naraz słupków i szyby w tej skali. Albo jedno albo drugie. Pomysł na słupki z flexów zasadniczo dobry, ale zrobiłbym to trochę inaczej - zaczepione tylko u dołu, i po prostu dotykające dachu. Nie obędzie się prawdopodobnie bez pocięcia ich na kawałki.

Snotowane drzwi to często spotykany patent, ale nigdy nie widziałem aby było to ładne. Jeśli nie masz płaskich zawiasów (tzn takie plate 4x1 z zawiasem, obracające się wg osi pionowej), to daruj sobie drzwi w ogóle.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

Jerac pisze:Absolutnie nie ma sensu budować naraz słupków i szyby w tej skali. Albo jedno albo drugie. Pomysł na słupki z flexów zasadniczo dobry, ale zrobiłbym to trochę inaczej - zaczepione tylko u dołu, i po prostu dotykające dachu.
Też tak uważam.
I jak większość zachwycam się profilem maski i przodem. Drzwi jakoś strasznie mnie nie rażą. Tył też niezły. Więc góra do poprawienia i będzie MOC miesiąca :mruga:

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Przód świetny.
Szyba jeśli z flexami to powinny one "wchodzić w dach" niżej, tak żeby nie odstawały tak strasznie.
Misterzumbi pisze:i koniecznie wywal te czarne slupki!
Właśnie - te słupki to największe zło w tym MOCu. Kompletnie nie pasują : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Dziękuje za te pozytywne opinie i sensowne uwagi. To po kolei. Miałem problem z zamontowaniem dachu. Gdy chciałem na początku zrobić go bez szyb to nie miałem praktycznie możliwości zamontowania go. Flexy musiałem zamontować na przedniej szybie ponieważ musiałem ją do czegoś przyczepić a to było jedyne rozwiązanie. Irytuje mnie to że tak potwornie odstają ponad dach. Czarne słupki to rzeczywiście trochę z nimi odwaliłem lipę. Co do drzwi to ubzdurałem sobie że muszą się otwierać skoro jest na osiem studów. W takim razie mam pytanie do was. Specjalnie lepszych już nie zrobię z braku odpowiednich części więc jedynym rozwiązaniem jest po prostu zrezygnować z nich. Czy warto je usunąć? Jeszcze raz dziękuje za wszystkie te pozytywne opinie i uwagi. Jeśli go zmienię to od razu wrzucę zdjęcia.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Nie zrezygnowac, po prostu zbudowac je "normalnie" moga otwierac sie klipami albo hingebrickiem czy platem... Co do przedniej szyby, moze bys po prostu zamienil je? Przednia do tylu i viceversa, te co jest teraz w tyle da sie mze jakos zamontowac pod katem i wykonczyc u gory minislopami???
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ciamek »

ImpreSariO pisze:Co do drzwi to ubzdurałem sobie że muszą się otwierać skoro jest na osiem studów. W takim razie mam pytanie do was. Specjalnie lepszych już nie zrobię z braku odpowiednich części więc jedynym rozwiązaniem jest po prostu zrezygnować z nich.
Ja w budowaniu autek mam taką fizolofię, że drzwi muszą być otwierane i nie ma bata : o)
Ale ja jeszcze tam upycham ludziki...
Misterzumbi pisze:Nie zrezygnowac, po prostu zbudowac je "normalnie"
Właśnie.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

Ciamek pisze:
ImpreSariO pisze:Co do drzwi to ubzdurałem sobie że muszą się otwierać skoro jest na osiem studów. W takim razie mam pytanie do was. Specjalnie lepszych już nie zrobię z braku odpowiednich części więc jedynym rozwiązaniem jest po prostu zrezygnować z nich.
Ja w budowaniu autek mam taką fizolofię, że drzwi muszą być otwierane i nie ma bata : o)
Ale ja jeszcze tam upycham ludziki...
Misterzumbi pisze:Nie zrezygnowac, po prostu zbudowac je "normalnie"
Właśnie.

Drzwi poprawione jak cała reszta którą miałem zrobić. Przód, tył i wnętrze pozostały nie naruszone. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za te uwagi bo przez to wydaje mi się że wygląda teraz lepiej. Jeśli zdołam załatwić aparat to już jutro pod wieczór będą zdjęcia.

ODPOWIEDZ