[MOC] Two Hearts cafe - kawiarnia Dwa Kier :)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Two Hearts cafe - kawiarnia Dwa Kier :)

#1 Post autor: V1 »

Nie za duzo flexów u Ciebie ostatnio? [...] Może modele zyskują przez to większą wierność wobec oryginalu, ale moim zdaniem tracą coś ze swojej klockowej 'magii'.
Być może.... Chcesz coś bez flexów i z magią? Może coś takiego:
Obrazek Obrazek ? :)


Broda, gdziekolwiek się pojawi, wzbudza swoim wyglądem respekt. Niewątpliwie podszyty strachem. Lecz kto miał okazję go bliżej poznać, wie, że to przyjazny i uczciwy koleś, o gołębim sercu. Nie trąbi na księdza, nie gwałci zakonnic,nie je kotów, nie sika pod murek, nie rzuca butelek przez okno, nie kradnie batoników w supermarkecie, ani nie łowi karpi w Łazienkach. Nie ucieka przed milicją, zresztą w mieście nigdy nie przekracza 60studów/sekundę. Gdyby miał telewizor, to nawet abonament by płacił. Tak... Broda to DUSZA, nie człowiek.
Kumple śmieją się z Brody, że jeździ różowym motocyklem. Lecz jego to wali. Dopiero jak jeden nazwał kilka miesięcy temu jego Harleya 'Barbiowóz', to Broda się wkurzył. Chłopak od tamtej pory w każdy weekend melancholijnie wspomina Brodę i szczerze żałuje swoich słów. (Soboty i niedziele spędza na sesjach rehabilitacyjnych. Podobno za jakiś czas będzie już mógł samodzielnie chwytać drobne przedmioty, a może nawet przełykać kotlety mielone!).

Broda lubi zjeść i wypić. Jego ulubionym miejscem są Dwa Serca - nieduża kawiarenka-restauracja przy Placu Zbolałych AFOLi. Często umawia się tam z panienkami, którym bardzo imponuje, jak Broda pięknie, głośno i przeciągle (bywa że i z modulacją tonalną!) beka po jedzeniu.
Kiedy tylko Broda z panienką przychodzi do Dwóch Serc, zazwyczaj pojawia się Hogata - menelka, która sprzedaje kwiaty ukradzione z przyblokowych ogródków. Hogata lubi Brodę, bo on jej nie przegania, gdyż Broda po prostu kocha kwiaty. Najbardziej smakują mu rzecz jasna różowe. Tylko kolce wypluwa.

Broda doskonale pamięta swoje dzieciństwo, jak gramolił się z piaskownicy zapatrzony w WSK-i, Junaki, czy Urale.
Dlatego bardzo lubi Radara i jego koleżankę Zuzię, którzy mieszkają w tej samej klatce, 2 piętra niżej, i oboje są zafascynowani motocyklami i wszystkim co się z nimi wiąże. Broda często pomaga Radarowi naprawiać jego żółty rowerek z białymi oponkami. Uczy go, jak postępować z maszynami. W zamian, Radar uczy Brodę postępowania z kobietami. Oczywiście stopniowo, Radar też ma swoje zasady. Poza tym wie, że Broda to przecież nie żaden Einstein.

Broda i Radar ze swoimi maszynami

KONIEC :)
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 13:10 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

To co Ty potrafisz zrobić z kilku klocków to jest po prostu masakryczne.
Najzabawniejsze, że chciałem Ci podrzucić (taki pierwszy odruch) zdjęcia tego różowego motocykla i fantastycznego zastosowania szybek z kasków.
Za chwilę wszystko jednak było jasne :D
Cała scenka jest cudna, a latarnia po prostu boska :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Sluchaj panie Vauenis, nie wiem co napisac. Naprawde. W ogole rzadko komentuje twoje graty bo motory same w sobie sa nie do pobicia... Poza oczywistym "miales budowac Komarka", mam tylko kilka malych refleksji:

Powoli boje sie co sie stanie jak zaczniesz budowac samochody... Wtedy bede mogl wywalic klocki. Pod wzgledem stylistycznym i jezeli chodzi o detale (parasol i rowerek sa wrecz nieprawdopodobne) rownasz sie juz teraz (chcoiarz kilka detali w tych scenkach przewyzsza juz jego poziom) z Michaelem Jasperem, ktorego prace wrecz uwielbiam bo maja w sobie to "cos".
Motor jest najlepszym motorem jaki kiedykolwiek zbudowales, ale tak tez myslalem o tym niebieskim nibyharleyu, dlatego wstrzymam sie i poczekam na Komarka :D.

To chyba tyle.

Jescze cus, mialem zbudowac sam wedlug Vaeinsowskiej metody, ale poddaje sie. Prosze zbuduj dla mnie cos bardzo waznego:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zycze zdrowia, mniej mandatow no i malych klockow.

Zdrowko

Adam

Edith:

Ty nie psuj tego rozowego, zainwestuj na BL i kup se tego henkla od wiadra Belville w kolorze CHROM.

Gapie sie na te kola i pytam:

Czy na przednim kole to dwie oponki Racers (te lyse), jedna okrecona o druga?

Z tylu to dwie oponki od motocykli czy tak?

Rowerek ma z przodu okrecona biala gumke? Bo ja nie pamietam zeby kiedykolwiek dalo oponki rowerowe na bialo...
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 10:51 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

V1 pisze:Hogata - menelka, która sprzedaje kwiaty ukradzione z przyblokowych ogródków
zacznij pisać opowiadania :PPP
za bardzo nie wiem co napisać bo scenka jak zwykle świetna,
czy Broda ma buty na obcasie?

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

V1, jesteś WIELKI......

ps.
V1 pisze:Broda i Radar ze swoimi maszynami
ustawiłem sobie jako tapetę :)
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 12:04 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Poza bluzeczką Brody wszystko mi się podoba.

kosz, latarnia, krzesła...
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 12:40 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: szww »

:shock: reszty nie trzeba...

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

Kończą mi się pomysły jak by cię tu zachwalić. Piękne to mało. Błotnik z szybek to w ogóle nie mieści mi się w głowie. Pewne jest to ze flexów nie ma a magia rozbraja. Perfekcyjna robota.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

Zaraz, zaraz....... Broda ma czarną brodę!! Nigdy takiej LEGO oficjalnie nie wypuściło - co nie znaczy, że takiej nie ma =]
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 13:40 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Jak powiem, że to wszystko jest świetne, to będzie za mało.
To jest WSPANIAŁE. :-)

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

Byłoby ładne, gdyby nie ten motor....



Żartowałem. Bomba. Zablogowane

Dexter

#12 Post autor: Dexter »

Ech no cudo. Chętnie bym zobaczył zdjęcie z motor show by V1, czyli wszystkie motorki na wystawie. :-)

crises

#13 Post autor: crises »

Widzę, że się rozkręcasz i na samych motorach nie poprzestajesz. Jak dla mnie to sama kawiarnia by wystarczyła, żeby się zachwycać. Super parasol, świetnie zrobiona siedząca babeczka, bardzo ładna latarnia i pomysłowy śmietnik. Motor i rowerek oczywiście też na najwyższym poziomie, ale powoli mi się zaczynają przejadać.
Błotnik zrobiony z szybek przypomina mi odwłok jakiegoś owada, jeżeli będę kiedyś robił osę, albo inną pszczołę, to pozwolę sobie wykorzystać.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

O rany, przyznam że miałem nadzieję że kawiarnia się spodoba, ale nie spodziewałem się aż tak dobrego przyjęcia. Niniejszym palę cegłę :)

W trakcie kombinowania z tym motorkiem ciężko mi było przyjąć do wiadomości że nieprzezroczyste szybki od kasków są raptem w paru kolorach, z tego większość ma kosmiczne ceny. A tak by pasowało, żeby były w identycznym kolorze co bak...

Misterzumbi - toto (Widzę że na wałek królewski, to rzadkie. Sprawia wrażenie jakiejś niedużej pojemności - 350? Czy to jakiś angol?) ma suwaki, jeszcze nie wykombinowałem jak je w miarę sensownie pokazać. Reszta nie powinna być kłopotliwa, ale proszę nie spodziewaj się nie wiadomo jak wiernego podobieństwa :)
Czy na przednim kole to dwie oponki Racers (te lyse), jedna okrecona o druga? Z tylu to dwie oponki od motocykli czy tak? Rowerek ma z przodu okrecona biala gumke?
Z przodu najpierw ta łysa, a na wierzchu w środku - opona rowerowa (starałem się odwrócić ją szwem na zewnątrz, żeby sprawiała lepsze wrażenie bieżnika), a po bokach dwie czarne gumki.
Z tyłu jedna szeroka opona 6015.
Na rowerku tak - biała gumka bardzo ładnie pasuje na rowerowe koło.
Pewne jest to ze flexów nie ma a magia rozbraja.
Flexów nie ma rowerek, motocykl (niestety?) ma flexy - górna rura gmoli, piasty w przednim kole, oś tylnego koła, i rura wydechowa.
Broda ma czarną brodę!! Nigdy takiej LEGO oficjalnie nie wypuściło
Tak, o czym się zresztą dowiedziałem tutaj, z wątku o 'białych krukach', i z radością stwierdziłem że jako jeden z nielicznych takich elementów jest dostępna prawie że za grosze.
Chętnie bym zobaczył zdjęcie z motor show by V1, czyli wszystkie motorki na wystawie
Wszystko w swoim czasie :)


[edit: chwilowy niedowład oczu :) Horex 350? Regina?]
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 23:16 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#15 Post autor: pit »

Przy takich pracach nie wiadomo co napisać, bo jak napiszę tylko, że świetne i bardzo mi się podoba, to się zaraz przyczepią, że post nie wnosi żadnej treści :)

Genialne detale z pianą na czele, o rowerku nie wspominając.

ODPOWIEDZ