Wiedźmin - Trochę poświęcenia

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#1 Post autor: Jaskier »

Hej!
W ramach drugiego wspólnego projektu spod znaku Wiedźmina postanowiłem zbudować scenkę z opowiadania pt. "Trochę poświęcenia". W historii tej Geralt został zatrudniony przez księcia jako tłumacz, aby pomóc mu przekonać syrenkę do transformacji w kobietę i poślubienia go.

Obrazek

Z początku planowałem, aby główną atrakcją pracy była woda zrobiona na siatkach, ale po jednym popołudniu prób porzuciłem ten pomysł. Wtedy upadł również plan na zbudowanie samej skały i ekipy księcia na łódkach - byłoby zbyt pusto i zbyt nudno. W ten sposób narodziła się idea zbudowania kogi, która byłaby tłem dla sceny rozgrywającej się na pierwszym planie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że się podoba. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Pamiętam to opowiadanie, szczególnie syrenkę o zielonych sutkach. :-)

Piękny statek, połączenie Dark Brown z Reddish Brown daje świetny efekt estetyczny, ciekawi mnie tylko, czy konstrukcja jest tak solidna jak wygląda. Mewki też wyszły niczego sobie, choć bardziej chyba przypominają łabędzie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#3 Post autor: Jaskier »

Dzięki. ;)
Statek jest na tyle solidny, że po zdjęciu figurek i elementów ozdobnych leżących luzem, można go podnieść jedną ręką, łapiąc za dziób i obrócić do góry dnem. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#4 Post autor: Szygalew »

Ładniusi stateczek, ale chyba trochę "zabawkowe" proporcje ma. Muzykanci są super. No i kajtek z miotłą :).

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#5 Post autor: Jaskier »

Myślę, że mógłby być nieco dłuższy i mieć maszt bliżej dziobu (i trochę wyższy), niemniej jednak ogólne proporcje odpowiadają temu, jak wyglądały kogi.

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#6 Post autor: wielkamucha »

Stateczek bardzo fajny, zgrabniutki.
Muzykanci pierwszoklaśni, rewelacyjnie dobrane ciuchy i mordki. Pytanie, po kim tego gluta sprząta majtek?

Jedyne zastrzeżenia mam do syrenki - dlaczego ona taka obzdyczona? W książce było, że była dużo przyjaźniej nastawiona... Druga sprawa, hmmm... jakby to powiedzieć... ja wiem, że klocki są płaskie, ale w tym przypadku nawet ten rysunek wygląda płasko... Choć, no cóż, budujemy takimi klockami, jakie daje nam producent ;D

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#7 Post autor: Jaskier »

Z tego co ja pamiętam, to właśnie nie było zadowolona postawą księcia, który w pewnym momencie chciał ją nawet łapać w sieć rybacką.

Komentarza o płaskości klocków nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#8 Post autor: Skylark90 »

Jaskier pisze: 2022-02-21, 11:48 Z tego co ja pamiętam, to właśnie nie było zadowolona postawą księcia, który w pewnym momencie chciał ją nawet łapać w sieć rybacką.
Komentarza o płaskości klocków nie rozumiem.
Teraz doczytałem na szybko i tam były obustronne niesnaski i niezadowolenie, bo książę chciał, żeby syrenka stała się kobieta, a syrenka chciała, żeby książę stał się trytonem. TL:DR ona straciła ogon i zyskała nogi, ale po drodze trochę się powkurzali na siebie.

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#9 Post autor: wielkamucha »

Obaj macie rację, ale na początku nie była taka nadęta, dopiero właśnie później się obrazili na siebie, jak każde uparcie trzymało się swojej wersji - a ksionże ma minę całkiem zadowoloną, więc to chyba raczej początek rozmów, hmm?

@Jaskier Klocki są płaskie, ale syrenki nigdy. :) Kolega Skylark90 może, jak mniemam, potwierdzić na podstawie tekstu źródłowego niewątpliwą ułomność naszego tworzywa w tej materii... ;) Ja wiem, że taka ich (klocków) uroda - niemniej pewien niedosyt pozostaje... ;)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#10 Post autor: Skylark90 »

@wielkamucha - widziałem kiedyś technician z doczepionymi (doklejonymi?) round brick dome top 2x2 i to "jakoś" rozwiązywało ten problem, z naciskiem na "jakoś", niemniej fakt faktem ani kaloryfera, ani melonów na torsie minifiga nie uświadczysz... a szkoda - weźmy chociażby takiego Simpsona - o ile lepiej by wyglądał z odpowiednio zaokrąglonym brzuchem :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#11 Post autor: V1 »

Bardzo ładna praca :) Woda prosta, ale OK. Robienie podstawki na siatkach czy z innych wynalazków to by była masakra.
Ale koga to średniowiecze - koło sterowe nie pasuje. Nie znano go w średniowieczu. Wtedy statki miały rumple.
Podobnie akordeon, czy jaka tam harmoszka, którą trzyma jeden z ludzików. To instrument niemal z XX wieku.
Podobnie zresztą jak podchodzenie z bukietem kwiatów do dzikiej baby, która mieszka na skale. Powinien raczej nieść łańcuch i kaganiec. Syrenka. Ni to ryba, ni kobieta. Ani zjeść, ani wy....
\/1 ______________

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Wiedźmin - Trochę poświęcenia

#12 Post autor: Jaskier »

@V1
Ale Wiedźmin to nie średniowiecze, więc te argumenty o ahistoryzmy są zupełnie nietrafione. :P
Próbowałem się bawić z siatkami przez dwa popołudnia i w końcu się poddałem. Chyba się robię na takie wynalazki za stary. :(

ODPOWIEDZ