Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Fortyfikowanie Klasztoru
Autor Wiadomość
Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2538
Wysłany: 2007-11-28, 00:37   [MOC] Fortyfikowanie Klasztoru

Prezentuję mój najnowszy MOC pt.: Fortifying the Monastery.

Mnisi i żołnierze przygotowują teren pod mur. Kopią rów, wyrywają pień oraz posilają się Sekretem Mnicha

Centralny placyk klasztoru ze studnią. Pan niesie kuraki. Za kościołem ogródek warzywny.

Mur gotowy.

Zostanie zgłoszony na CCCV w kategorii "Fortifications".
Klasztor został zobligowany do zbudowania umocnień w celu ochrony przed nadciągającym wrogiem. Zdjęcia przedstawiają widok przed i po budowie muru oraz widok na ogródek przyklasztorny.

Kosntrukcja jest trochę naciągana w celu zakwalifikowania się do kategorii. Po prostu chcialem sobie zbudować klasztor : o)
Jest ciasno, ze względu na wymagane 48 x 48 kropek podstawy.

Wykorzystuję wymyślony przez Hippotama banner podpisowy.

Update
Dodatkowe zdjęcia - Galeria
Zdjęcia:
http://www.brickshelf.com...onastery/04.jpg
04.jpg do 12.jpg
Ostatnio zmieniony przez Lomero 2007-12-29, 11:42, w całości zmieniany 3 razy  

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 00:50   

"O wpływie banerka na pojawianie się prac konkursowych...". Fachowy dach kościoła (kaplicy). Nie wiem, czy zamierzenie, ale przypomina trumnę, a takie naprawdę były budowane w niektórych kościołach. Podoba mi się też krzyż. Cała akcja z wyrównywaniem terenu ładnie pokazana. Co prawda zamiast konia lepiej pasowałaby krowa, ale jest w porządku. Miły ogródek na "zapleczu". Na trzecim zdjęciu w dzwonnicy oprócz ptaka coś jeszcze się dzieje (żółte, świecące), czy to dzwon? Całość bardzo zgrabna i miła dla oka.
PS. Ciekawe skąd tyle kamieni naznosili. Mam pewien pomysł, ale o tym jeszcze cicho-sza ;-).

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wysłany: 2007-11-28, 01:05   

crises napisał/a:
Nie wiem, czy zamierzenie, ale przypomina trumnę, a takie naprawdę były budowane w niektórych kościołach

Niezamierzone : o)

crises napisał/a:
Na trzecim zdjęciu w dzwonnicy oprócz ptaka coś jeszcze się dzieje (żółte, świecące), czy to dzwon?

Tak, to dzwon. Tylko go nie widać : o)

crises napisał/a:
PS. Ciekawe skąd tyle kamieni naznosili. Mam pewien pomysł, ale o tym jeszcze cicho-sza

: oP

PS - zrobiłem update

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2007-11-28, 02:45   

Bardzo przyjemny klasztorek. Przypominają mi się czasy jak budowałem tylko i wyłącznie zamki i tym podobne. Być może jeszcze kiedyś do tego wrócę. Życzę ci powodzenia na CCC!

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 03:08   

Ciasno rzeczywiscie bardzo, ale w sumie wszystko udalo ci sie zmiescic i widac o co chodzi. Bardzo fajnie krzyz wyszedl.
Zycze powodzenia wszystkim uczestnikom CCC!

szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1294
Wysłany: 2007-11-28, 08:14   

Ciamek napisał/a:
Kosntrukcja jest trochę naciągana w celu zakwalifikowania się do kategorii. Po prostu chcialem sobie zbudować klasztor : o)
:lol:

Podoba mi się krzyż nad wejściem - nie zły patent.
http://www.brickshelf.com...y.cgi?i=2843526 dobre zdjęcie :)

smyk 
VIP

Wpisy: 2097
Wysłany: 2007-11-28, 10:53   

No ja mam jedno zastrzeżenie natury logicznej(?) - skoro chcą się fortyfikować, wróg nadciąga itd. to czemu budują mur nie palisadę? Przecież prace kamieniarskie trwały bardzo długo. Do tego większość z postaci jest uśmiechnięta od ucha do ucha, co nie bardzo pasuje do wieści o nadciągającym najeźdźcy. Wiem, że ser robi swoje, ale bez przesady... :olaboga:

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2007-11-28, 11:18   

Bardzo ciekawie wygląda przygotowywanie terenu. Szczególnie gościu natężający się przy pniu :)
Podoba mi się ogólna bryła klasztoru, tzn. kościół połączony z budynkiem z dziedzińcem. Ładnie wkomponowany ogródek. Fajnie że Ci się chciało budować całość. Trochę chyba brakuje wykończenia dachu (czyli czubkowych dachówek, jakiejś balustradki, czy czegoś tam, żeby zakryć study na szczycie. Długo szukałem komina. Ale jest :) Tyle że mam wrażenie że troszkę za mały. Przy tym, skoro jest z boku, to może uwidocznić piec (zrobić nieco wystający z zewnętrznej ściany) ?

marcvin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 13:06   

Fajny klasztor :yes: Jak zrobiłeś krzyż który trzyma ten mnich ?

Uruk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 14:16   

No, to MOC grudnia 2007 macie panowie z głowy ;) Zwycięzca już jest :) Świetna robota, Ciamek

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2007-11-28, 15:39   

Budowa wyszła ci bardzo ciekawa, widać że się bardzo postarałeś. Wnętrze jest równie piękne jak wygląd zewnętrzny- to naprawdę wielki plus. I te mury.... I jeszcze jedno, co mi się bardzo podoba: wysoki "współczynnik bawialności" :D

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1449
Wysłany: 2007-11-28, 18:02   

Co bardzo podziwiam w twoich konstrukcjach to nie tylko wykonanie czy ilosc/wielkosc tylko niespotykane tematy. Tak po cichu mam nadzieje ze po CCC wrocisz do tematu i zbudujesz wiekszy klasztor...

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wysłany: 2007-11-28, 18:29   

smyk napisał/a:
skoro chcą się fortyfikować, wróg nadciąga itd. to czemu budują mur nie palisadę? Przecież prace kamieniarskie trwały bardzo długo. Do tego większość z postaci jest uśmiechnięta od ucha do ucha, co nie bardzo pasuje do wieści o nadciągającym najeźdźcy

Bo najeźdźca nadciąga bardzo powoli ; o)

smyk napisał/a:
Wiem, że ser robi swoje, ale bez przesady...

: oP

V1 napisał/a:
Trochę chyba brakuje wykończenia dachu (czyli czubkowych dachówek, jakiejś balustradki, czy czegoś tam, żeby zakryć study na szczycie.

Jeszcze ich na tyle nie uzbierałem : o)

V1 napisał/a:
Długo szukałem komina. Ale jest Tyle że mam wrażenie że troszkę za mały. Przy tym, skoro jest z boku, to może uwidocznić piec (zrobić nieco wystający z zewnętrznej ściany)

Generalnie to dałem sobie spokój z większą iloscią detali. Jest na to za mało miejsca, a na 3 zdjęciach i tak niewiele widać.
Generalnie to...
Misterzumbi napisał/a:
Tak po cichu mam nadzieje ze po CCC wrocisz do tematu i zbudujesz wiekszy klasztor...

... mam ochotę zbudować kiedyś klasztor właśnie jakiś większy i bardziej proporcjonalny .

marcvin napisał/a:
Jak zrobiłeś krzyż który trzyma ten mnich

Trzyma się na nitce odpowiednio owiniętej wokół pałąków.

Dziękuję za komentarze ; o)

Pepin Krootki 
Zło i niedobro

Wpisy: 218
Wysłany: 2007-11-28, 18:37   

Łe.. Myślałem że klasztor będzie większy;). A tak na serio to świetna praca ( jak zwykle z resztą ).
Czemu wieśniakowi przy pniu nikt nie pomoga? Czyżby "Sekret Mnicha" miał magiczne właściwości?

pkowalcz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 18:40   

Pepin Krootki napisał/a:
Czyżby "Sekret Mnicha" miał magiczne właściwości?

Przecież już waleczni Galowie jeszcze za czasów imperium rzymskego mieli swój magiczny napój... To dlaczego średniowieczni mieliby być gorsi? ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu