[MOC] Fortyfikowanie Klasztoru

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Fortyfikowanie Klasztoru

#1 Post autor: Ciamek »

Prezentuję mój najnowszy MOC pt.: Fortifying the Monastery.

Obrazek
Mnisi i żołnierze przygotowują teren pod mur. Kopią rów, wyrywają pień oraz posilają się Sekretem Mnicha

Obrazek
Centralny placyk klasztoru ze studnią. Pan niesie kuraki. Za kościołem ogródek warzywny.

Obrazek
Mur gotowy.


Zostanie zgłoszony na CCCV w kategorii "Fortifications".
Klasztor został zobligowany do zbudowania umocnień w celu ochrony przed nadciągającym wrogiem. Zdjęcia przedstawiają widok przed i po budowie muru oraz widok na ogródek przyklasztorny.

Kosntrukcja jest trochę naciągana w celu zakwalifikowania się do kategorii. Po prostu chcialem sobie zbudować klasztor : o)
Jest ciasno, ze względu na wymagane 48 x 48 kropek podstawy.

Wykorzystuję wymyślony przez Hippotama banner podpisowy.

Update
Dodatkowe zdjęcia - Galeria
Zdjęcia:
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... ery/04.jpg
04.jpg do 12.jpg
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:42 przez Ciamek, łącznie zmieniany 3 razy.
Zdrufko, Ciamek

crises

#2 Post autor: crises »

"O wpływie banerka na pojawianie się prac konkursowych...". Fachowy dach kościoła (kaplicy). Nie wiem, czy zamierzenie, ale przypomina trumnę, a takie naprawdę były budowane w niektórych kościołach. Podoba mi się też krzyż. Cała akcja z wyrównywaniem terenu ładnie pokazana. Co prawda zamiast konia lepiej pasowałaby krowa, ale jest w porządku. Miły ogródek na "zapleczu". Na trzecim zdjęciu w dzwonnicy oprócz ptaka coś jeszcze się dzieje (żółte, świecące), czy to dzwon? Całość bardzo zgrabna i miła dla oka.
PS. Ciekawe skąd tyle kamieni naznosili. Mam pewien pomysł, ale o tym jeszcze cicho-sza ;-).

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

crises pisze:Nie wiem, czy zamierzenie, ale przypomina trumnę, a takie naprawdę były budowane w niektórych kościołach
Niezamierzone : o)
crises pisze:Na trzecim zdjęciu w dzwonnicy oprócz ptaka coś jeszcze się dzieje (żółte, świecące), czy to dzwon?
Tak, to dzwon. Tylko go nie widać : o)
crises pisze:PS. Ciekawe skąd tyle kamieni naznosili. Mam pewien pomysł, ale o tym jeszcze cicho-sza
: oP

PS - zrobiłem update
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo przyjemny klasztorek. Przypominają mi się czasy jak budowałem tylko i wyłącznie zamki i tym podobne. Być może jeszcze kiedyś do tego wrócę. Życzę ci powodzenia na CCC!

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Ciasno rzeczywiscie bardzo, ale w sumie wszystko udalo ci sie zmiescic i widac o co chodzi. Bardzo fajnie krzyz wyszedl.
Zycze powodzenia wszystkim uczestnikom CCC!

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

Ciamek pisze:Kosntrukcja jest trochę naciągana w celu zakwalifikowania się do kategorii. Po prostu chcialem sobie zbudować klasztor : o)
:lol:

Podoba mi się krzyż nad wejściem - nie zły patent.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2843526 dobre zdjęcie :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

No ja mam jedno zastrzeżenie natury logicznej(?) - skoro chcą się fortyfikować, wróg nadciąga itd. to czemu budują mur nie palisadę? Przecież prace kamieniarskie trwały bardzo długo. Do tego większość z postaci jest uśmiechnięta od ucha do ucha, co nie bardzo pasuje do wieści o nadciągającym najeźdźcy. Wiem, że ser robi swoje, ale bez przesady... :olaboga:

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Bardzo ciekawie wygląda przygotowywanie terenu. Szczególnie gościu natężający się przy pniu :)
Podoba mi się ogólna bryła klasztoru, tzn. kościół połączony z budynkiem z dziedzińcem. Ładnie wkomponowany ogródek. Fajnie że Ci się chciało budować całość. Trochę chyba brakuje wykończenia dachu (czyli czubkowych dachówek, jakiejś balustradki, czy czegoś tam, żeby zakryć study na szczycie. Długo szukałem komina. Ale jest :) Tyle że mam wrażenie że troszkę za mały. Przy tym, skoro jest z boku, to może uwidocznić piec (zrobić nieco wystający z zewnętrznej ściany) ?
\/1 ______________

marcvin

#9 Post autor: marcvin »

Fajny klasztor :yes: Jak zrobiłeś krzyż który trzyma ten mnich ?

Uruk

#10 Post autor: Uruk »

No, to MOC grudnia 2007 macie panowie z głowy ;) Zwycięzca już jest :) Świetna robota, Ciamek

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#11 Post autor: KUKUS »

Budowa wyszła ci bardzo ciekawa, widać że się bardzo postarałeś. Wnętrze jest równie piękne jak wygląd zewnętrzny- to naprawdę wielki plus. I te mury.... I jeszcze jedno, co mi się bardzo podoba: wysoki "współczynnik bawialności" :D

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Co bardzo podziwiam w twoich konstrukcjach to nie tylko wykonanie czy ilosc/wielkosc tylko niespotykane tematy. Tak po cichu mam nadzieje ze po CCC wrocisz do tematu i zbudujesz wiekszy klasztor...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

smyk pisze:skoro chcą się fortyfikować, wróg nadciąga itd. to czemu budują mur nie palisadę? Przecież prace kamieniarskie trwały bardzo długo. Do tego większość z postaci jest uśmiechnięta od ucha do ucha, co nie bardzo pasuje do wieści o nadciągającym najeźdźcy
Bo najeźdźca nadciąga bardzo powoli ; o)
smyk pisze: Wiem, że ser robi swoje, ale bez przesady...
: oP
V1 pisze:Trochę chyba brakuje wykończenia dachu (czyli czubkowych dachówek, jakiejś balustradki, czy czegoś tam, żeby zakryć study na szczycie.
Jeszcze ich na tyle nie uzbierałem : o)
V1 pisze:Długo szukałem komina. Ale jest Tyle że mam wrażenie że troszkę za mały. Przy tym, skoro jest z boku, to może uwidocznić piec (zrobić nieco wystający z zewnętrznej ściany)
Generalnie to dałem sobie spokój z większą iloscią detali. Jest na to za mało miejsca, a na 3 zdjęciach i tak niewiele widać.
Generalnie to...
Misterzumbi pisze:Tak po cichu mam nadzieje ze po CCC wrocisz do tematu i zbudujesz wiekszy klasztor...
... mam ochotę zbudować kiedyś klasztor właśnie jakiś większy i bardziej proporcjonalny .
marcvin pisze:Jak zrobiłeś krzyż który trzyma ten mnich
Trzyma się na nitce odpowiednio owiniętej wokół pałąków.

Dziękuję za komentarze ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#14 Post autor: Pepin Krootki »

Łe.. Myślałem że klasztor będzie większy;). A tak na serio to świetna praca ( jak zwykle z resztą ).
Czemu wieśniakowi przy pniu nikt nie pomoga? Czyżby "Sekret Mnicha" miał magiczne właściwości?
tu byłem - Pepin

pkowalcz

#15 Post autor: pkowalcz »

Pepin Krootki pisze:Czyżby "Sekret Mnicha" miał magiczne właściwości?
Przecież już waleczni Galowie jeszcze za czasów imperium rzymskego mieli swój magiczny napój... To dlaczego średniowieczni mieliby być gorsi? ;)

ODPOWIEDZ