[MOC] Wiatrak

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

[MOC] Wiatrak

#1 Post autor: Pepin Krootki »

Dobry wieczór. Praca zgłoszona na CCCV do kategorii Trade and Industry. Mały wiatrak z budynkiem bliżej nieokreślonego zastosowania. Jesteśmy świadkami skupu mąki przez bogatego mieszczanina. Na podwórzu widać ogólne zamieszanie. Żona właściela pierze brudy, kaczki kwaczą, kury gdaczą a para kochanków ( ach, ta młodość ) mizia się za beczkami.
RAZ
DWA
TRZY
Bannery wykorzystane w zdjęciach są pomysłem Hippotama.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:33 przez Pepin Krootki, łącznie zmieniany 2 razy.
tu byłem - Pepin

crises

#2 Post autor: crises »

Ładne, zgrabne, kolorowe. Dużo życia, widać, że praca wre. Świetny kurnik. Wiatrak nieco nieproporcjonalny, ale za bardzo to nie przeszkadza.
Zdjęcie numer dwa mogłoby być lepiej wykadrowane, z wiatrakiem równolegle do krawędzi zdjęcia. Teraz wygląda jakby miał się przewrócić.
Jednakowoż :-) całość przypadła mi do gustu.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo fajny wiatrak. Osobiście zdjął bym z niego te dwa czarne plate'y ale to moje odczucie. Jak crises zdążył już zauważyć sporo się tu dzieje. Bardzo mi się to podoba. Niezły pomysł z praniem płaszcza. Pełen pozytyw. Lugpolowy szturm na CCC ruszył z kopyta. Nieźle!

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Praca doskonale pasuje do swojej kategorii. Swietnie ze tak duzo sie dzieje naokolo. Kurnik piekny.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Scenka wyszła ci bardzo sympatyczna- ten wiatrak, kurnik zasługują na szczególne uznanie. Wszędzie jest pełno życia.

...mógłbyś powiększyć trochę jezioro i wybudować większe molo.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#6 Post autor: Pepin Krootki »

crises pisze:Wiatrak nieco nieproporcjonalny

Ale wg. mnie dodaje mu to klimatu bajkowości.
ImpreSariO pisze:Osobiście zdjął bym z niego te dwa czarne plate'y ale
Ne chciałbyś widzieć co jest pod nimi. Jedno z ramion jest strasznie powyginane.
crises pisze:Świetny kurnik
Nexus 7 pisze: Kurnik piekny
KUKUS pisze:kurnik zasługują na szczególne uznanie
Dziękować, dziękować :).
crises pisze:Teraz wygląda jakby miał się przewrócić.
Ale za to mamy dynamiczne ujęcie;)
tu byłem - Pepin

Dexter

#7 Post autor: Dexter »

Ciekawie i z pomysłem zarysowane "życie" w scence, urokliwy kurnik. Tylko wóz coś mały, nie zmieszczą się tam te wszystkie beczki. :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Podoba mi się. Pełno życia (co już zauważono :) ), fajne budynki.
Co bym zmienił?
Wejście do wiatraka dałbym raczej z boku, a nie pod "śmigłem", a budynek za wiatrakiem. W takiej sytuacji jak jest teraz, gdy wiatr sobie wieje w wiatrak, to odbija się od budynku i mogą tworzyć się niekorzystne zawirowania. Dlatego górną części wiatraka obróciłbym w prawo o 90 stopni. Chociaż wtedy trzeba by trochę "przemeblować" makietę.
Chyba dziś już więcej nic nie skomentuję, bo za bardzo marudzę :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Wiatrak

#9 Post autor: lugomina »

Pepin Krootki pisze:Mały wiatrak z budynkiem bliżej nieokreślonego zastosowania.
Bardzo mi sie podoba wiatrak - ze taki zgrabny :) I do tego zbudowany z "muru pruskiego".
Tez bym optowala za obróceniem smigla o 90 stopni w prawo, bo teraz te skrzydla moga kogos zahaczyc na podwórzu..
Móglbys tez spokojnie zastapic te czarne plytki na skrzydlach bialymi, np. kafelkami (tilesami) bo o ile pamietam, to niektóre starozytne wiatraki potrafily miec skrzydla obite materialem, aby lepiej lapac wiatr.

Kurnik przeboski a kury urocze!
Jesteśmy świadkami skupu mąki przez bogatego mieszczanina.
Tutaj padnie pytanie dla mnie w tej dioramie najwazniejsze:
Gdzie-ta-mąka?!
W koncu to rezultat pracy wiatraka, a nie widac mąki ani troche, ani jednego bialego chociazby kafelka...
I dlaczego sprzedawana w beczkach a nie sypana do worków?
Żona właściela pierze brudy


Tutaj moze sie bede czepiac bez potrzeby, ale w rzeczywistosci nie za bardzo da sie prac tam, gdzie plywaja kaczki - one strasznie brudza wode.. ;)

Tym niemniej:
Zycze powodzenia Twemu zgrabnemu wiatrakowi z kurnikiem na CCC :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

Re: Wiatrak

#10 Post autor: kamzel »

lugomina pisze:
Jesteśmy świadkami skupu mąki przez bogatego mieszczanina.
Tutaj padnie pytanie dla mnie w tej dioramie najwazniejsze:
Gdzie-ta-mąka?!
W koncu to rezultat pracy wiatraka, a nie widac mąki ani troche, ani jednego bialego chociazby kafelka...
I dlaczego sprzedawana w beczkach a nie sypana do worków?
Ja jak zobaczyłem tę pracę to pomyślałem sobie, że ten wiatrak to tylko przykrywka dla nielegalnej produkcji alkoholu (beczki!), który odbiera grupka Forestmenów-przemytników..:)
Ale zostawiając na boku problemy natury prawnej - bardzo ładna ta scenka, szczególnie podoba mi się ciekawy kształt budynków i fajny pomysł na wiatrak.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Akcja, wątek miłosny... Bardzo, ale to bardzo ładnie.
Mimo to, mam jednak pewne zastrzeżenia:
- Za wąska podstawa młyna, w rzeczywistości budynek już dawno by się przewrócił!!
- Jeziorko, powinno mieć bardziej urozmaiconą linie brzegową.
- Mógłbyś dodać trochę kamieni na drodze.

Ale i tak jest dobrze!!
Życzę powodzenia na CCCV!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 15:28 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Bardzo ładne, ale gdyby było więcej miejsca można by pokusić się o wiatrak obracający się "za wiatrem". No i łopaty wiatraka powinny być szersze na końcach, a nie węższe jak tu.

ODPOWIEDZ