[MOC] Orlen KolTrans Squad

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Orlen KolTrans Squad

#1 Post autor: Mateusz92 »

Kolejne nadrabianie zaległości bo pociąg jak i zdjęcia są zrobione od ponad 1,5 miesiąca. Tyle słowem wstępu.

Lokomotywa Newag 15d - druga w moim dorobku tym razem w malowaniu Orlen KolTrans. W porównaniu do starszej siostry kilka ulepszeń, zmian. Co prawda dzisiaj kilka rzeczy zrobiłbym jeszcze inaczej, ale model za chwile będzie u nowego właściciela, więc nie ma już na to czasu.
Cysterna 406Ra - wyzwaniem okazały się czerwone drabinki ponieważ sposób w jaki je planowałem zrobić został szybko porzucony przez brak tego elementu w kolorze czerwonym (https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 5#T=C&C=85). Natomiast ostatecznie ten brak okazał się dla całości dużym plusem ponieważ beczkę udało się zbudować w mocny i 100% legalny sposób. Pomocą był tutaj zestaw Saturn V bo środkowa cześć to przerobiony moduł z rakiety.

Zdjęcia:

Lokomotywa 15d-034
Obrazek
Orlen KolTrans 15d-034 (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Orlen KolTrans 15d-034 (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Orlen KolTrans 15d-034 + PKP Cargo ST48-003 by Mateusz Waldowski, on Flickr

Cysterna 406Ra
Obrazek
406Ra Tanker (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
406Ra Tanker (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I cały pociąg
Obrazek
Orlen KolTrans 15d-034 + 406Ra (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Orlen KolTrans 15d-034 + 406Ra (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajne nowe malowanie! ;)

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#3 Post autor: Topher »

Cudo. Sam bym sobie taką postawił na torowisku. Szkoda, że nie ma instrukcji 😅

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#4 Post autor: Reglin »

Fantastyczny zestaw.
Cysterny tylko trochę za "czysto" się prezentują.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#5 Post autor: Mateusz92 »

Dzięki Panowie!
Topher pisze: 2022-09-03, 21:24 Cudo. Sam bym sobie taką postawił na torowisku. Szkoda, że nie ma instrukcji 😅
Co do instrukcji to zobaczymy. Aktualnie mam pomysł na ugryzienie tematu instrukcji na razie czymś bardziej klasycznym, ale ta lokomotywa i wagony też mają potencjał instrukcjowy. :)
Reglin pisze: 2022-09-03, 21:31 Fantastyczny zestaw.
Cysterny tylko trochę za "czysto" się prezentują.
Ubrudzenie cystern jest trochę problematyczne ze względu na wykorzystanie tych dużych cylindrów. Poza tym to brudzenie różnie wychodzi. ;)

Badylek
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-01, 19:58
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#6 Post autor: Badylek »

To co tworzysz jest przepiękne, od lat zbieram H0, teraz tworzę dzięki rozwojowi technologii w skali 1:32... Jednak mordka mi się cieszy widząc to co kreujesz z klocków.
Posiadane zestawy: 8292, 9295, 8043

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#7 Post autor: Bricksley »

Jako że niejako przejadło mi się obecne malowanie Cargo, choć nie przeczę, dobór kolorów sympatyczny to jednak coś w nowym malowaniu przyjemniej na mnie działa :)

Jedyne co mnie nieco w oczy kole to drabinka na cysternie, a właściwie to jak połączone są szczeble. Aż się prosi by użyć tam czerwonego flexa, zwłaszcza, że ostatnio nawet w Ferrari pojawił się w ciekawej długości, chyba, że terminy goniły to wybaczam :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#8 Post autor: eric trax »

Trzeba uczciwie przyznać, że to malowanie jest bardzo urodziwe, choć i tak stopień niżej niż niebiesko-limonkowe :D

Cudne są te cysterny, Konstrukcja na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta ale to jak zrobiłeś środek aby mieć możliwość ugarnięcia drabinek i pozostałych detali to szacunek :D Ucz mnie.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Orlen KolTrans Squad

#9 Post autor: Mateusz92 »

Badylek Dzięki!

Bricksley Nie ukrywam, że malowanie PKP Cargo też dla mnie zrobiło się już trochę męczące, ale mimo wszystko ta lokomotywa bardziej podoba mi się w kolorze niebieskim. Jeśli chodzi o drabinki to prawdę mówiąc wydawało mi się, że jest krucho z czerwonymi fleksami na bl, więc użyłem barów.

eric trax Pomijając aspekty budowlane/techniczne to faktem jest, że kolory całego pociągu grają ze sobą wyśmienicie. Środek cysterny jak już wspomniałem został zainspirowany modułem z Saturn V - oczywiście trzeba go było dostosować żeby go wykorzystać do cysterny i na słowa "Ucz mnie" powinien odpisać: otwórz instrukcję do zestawu Saturn V na stronie któreś tam i postępuj zgodnie z tym co jest tam pokazane. :D

ODPOWIEDZ