[MOC] Przypadek w grze dla jednego

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Przypadek w grze dla jednego

#1 Post autor: JAREMA. »

Witam, chciałem zaprezentować niedawno ukończony MOC,

Jest to interpretacja obrazu "Przypadek w grze dla jednego" Pana Ryszarda Winiarskiego.

Obrazek

Ten konkretny obraz wyświetlił mi się na fejsie w jakiejś reklamie z pół roku temu i od razu zapisałem link bo chciałem go zbudować.
Niestety nie udało mi się uzyskać efektu grubszej kreski pomiędzy "większymi kwadratami". Każde rozwiązanie na które wpadłem pochłaniało ogromnie ilości dodatkowych klocków i ostatecznie postawiłem na najprostszą formę.

Obrazek

Oryginalny obraz składa się z 7 pól po 7 pikseli zarówno w pionie i poziomie, daje to 2401 dotsów 1x1, 1200 białych i 1201 czarnych.
Postanowiłem że użyję tylko białych przez co konstrukcja uzyskała ciekawy efekt 3d.
osadzenie i wyrównanie wszystkich DOTSów zajęło mi jakieś 5 godzin, istny koszmar.

Obrazek

W obrazie znajduje się błąd który można wychwycić na oryginale więc zachęcam do szukania.

Na koniec zdjęcie całego eksponatu w zestawieniu z bukietem kwiatów do skali, dobudowałem remę podpartą przez 4 BP (32x32) rozsunięte o 1 stud, co daje 65 kropek szerokości i daje możliwość zawieszenie go na ścianie.
Chwilowo nie mam pomysłu gdzie go ustawić ale już dostał dedykowaną sztalugę z "listewek" 2x2 study którą mam nadzieję użyć na wystawie :)

Obrazek

Łukasz Alagierski, on Flickr

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#2 Post autor: JK »

Patrząc na twórczość autora pierwowzoru muszę przyznać, że jest ona wprost stworzona do adaptacji z Lego. Zapewne, gdyby ów autor urodził się w późniejszym czasie, sam sięgnąłby po ten środek wyrazu. Przyznaję się jednak bez bicia, że moje "studia" w temacie jego twórczości były raczej pobieżne, tak więc nie doczytałem jaki był zamysł względem tej konkretnej pracy. Kojarzy mi się dość matematycznie, a biorąc pod uwagę tytuł, od razu pomyślałem o teorii gier i schemacie opisującym wyniki. Tym bardziej skoro mowa o jakimś "błędzie". Choć chyba jednak się nie podejmę, bo oczy już nie te, a i pora zbyt późna na taki "test na inteligencję" 😉

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#3 Post autor: Reglin »

JAREMA. pisze: 2022-09-20, 18:42 W obrazie znajduje się błąd który można wychwycić na oryginale więc zachęcam do szukania.
Podjąłem się i znalazłem. Kluczem jest szukanie od końca chociaż ciężej wtedy z liczeniem. Nie wiem tylko czy publikować żeby nie zepsuć zabawy innym.
Świetna praca. Gratuluję.

parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#4 Post autor: parsom »

Dlaczego od końca? Od początku jest szybciej.
SZAFA kontratakuje

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#5 Post autor: JAREMA. »

JK pisze: 2022-09-20, 19:35 Patrząc na twórczość autora pierwowzoru muszę przyznać, że jest ona wprost stworzona do adaptacji z Lego. Zapewne, gdyby ów autor urodził się w późniejszym czasie, sam sięgnąłby po ten środek wyrazu.
Dlatego bardzo chciałem to zbudować, od razu przypadł mi do gustu.
Reglin pisze: 2022-09-20, 22:59 Podjąłem się i znalazłem. Kluczem jest szukanie od końca chociaż ciężej wtedy z liczeniem. Nie wiem tylko czy publikować żeby nie zepsuć zabawy innym.
Świetna praca. Gratuluję.
parsom pisze: 2022-09-21, 16:34 Dlaczego od końca? Od początku jest szybciej.
Ja też liczę od początku bliżej, czyli od góry od lewej do prawej, napiszcie na PW to mogę wam dać znać :)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#6 Post autor: Rysiek »

Piękna praca, klocki się świetnie sprawdzają jako materiał na ścienne ozdoby.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#7 Post autor: JK »

Abstrahując nieco od samej pracy, jednak pozostając w jej klimacie, zastanawiałem się czy dałoby się na potrzeby wystawowe zrobić w ten sposób kod QR przekierowujący np. na stronę Lugpol.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#8 Post autor: Reglin »

JK pisze: 2022-09-21, 23:22 Abstrahując nieco od samej pracy, jednak pozostając w jej klimacie, zastanawiałem się czy dałoby się na potrzeby wystawowe zrobić w ten sposób kod QR przekierowujący np. na stronę Lugpol.
Ale proszę tutaj mojego MOCa w produkcji nie przywoływać :-)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#9 Post autor: JAREMA. »

JK pisze: 2022-09-21, 23:22 Abstrahując nieco od samej pracy, jednak pozostając w jej klimacie, zastanawiałem się czy dałoby się na potrzeby wystawowe zrobić w ten sposób kod QR przekierowujący np. na stronę Lugpol.
bez problemu, sporo już widziałem tych kodów zbudowanych na filmikach więc musi działać.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#10 Post autor: Skylark90 »

JK pisze: 2022-09-21, 23:22 Abstrahując nieco od samej pracy, jednak pozostając w jej klimacie, zastanawiałem się czy dałoby się na potrzeby wystawowe zrobić w ten sposób kod QR przekierowujący np. na stronę Lugpol.
Tak, zdecydowanie tak, można zrobić z czegokolwiek, byleby proporcje się zgadzały i wzór oczywiście ;) nie wiem, czy nie lepiej byłoby wtedy zrobić całkowicie gładką powierzchnię z tile, widoczne study moga być problematyczne dla czytnika / aparatu

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#11 Post autor: JK »

Tak z czystej ciekawości... Dlaczego nie zgłosiłeś swojej pracy na mozaikowy konkurs?

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#12 Post autor: mw »

Bardzo fajny pomysł i jak zwykle precyzyjne wykonanie, troszkę musiałeś się naliczyć tych kropek :). Ja nie mam tyle czasu więc błędu nie wyłapie choć na pierwszy rzut oka coś mi się tam pojawia ;). Za to trochę mnie zainspirowałeś twórczością pana Ryszarda i po lekturze jego twórczości widzę że masz jeszcze sporo do zbudowania :) :) :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#13 Post autor: JK »

Sam zadałem pytanie i sam znalazłem odpowiedź... Nie doczytałem w kwestii ograniczenia wymiarów. Cóż, 49x49 to formalnie jednak więcej niż przepisowe 48x48...

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Przypadek w grze dla jednego

#14 Post autor: JAREMA. »

mw pisze: 2022-09-28, 07:51 Bardzo fajny pomysł i jak zwykle precyzyjne wykonanie, troszkę musiałeś się naliczyć tych kropek :). Ja nie mam tyle czasu więc błędu nie wyłapie choć na pierwszy rzut oka coś mi się tam pojawia ;). Za to trochę mnie zainspirowałeś twórczością pana Ryszarda i po lekturze jego twórczości widzę że masz jeszcze sporo do zbudowania :) :) :)
Dzięki Michu, kilka prac jeszcze ma które mi się podobają, ale na razie 1 obraz musi wystarczyć bo już i tak nie mamy nawet na ścianach miejsca :D
JK pisze: 2022-09-28, 12:09 Sam zadałem pytanie i sam znalazłem odpowiedź... Nie doczytałem w kwestii ograniczenia wymiarów. Cóż, 49x49 to formalnie jednak więcej niż przepisowe 48x48...
Dokładnie z tego powodu nie zgłaszałem modelu. Mimo możliwości warunkowego dopuszczenia nie chciałem zgłaszać pracy, cały model wraz z ramą i sztalugą jest dużo większy niż wymagany wymiar.

Uznałem że skoro tematem konkursu jest mozaika, to wrzucanie MOCa którego oprawa zajmuje znacznie większą część oraz wpływa na lepszy odbiór ocenianego fragmentu jest zachowaniem niehonorowym.

ODPOWIEDZ